• Krátkometrážní
  • Hudební

Mariah Carey: My All (1998) (hudební videoklip)

Sexy, mierne erotický videoklip, kde sa MC ukazuje v krásnom ženskom svetle. Predsa len v 90. rokoch patrila k najzvodnejším ženám.

Mariah Carey: Butterfly (1997) (hudební videoklip)

Intímny videoklip, ktorý ukazuje Mariku takmer ako vílu uviaznutú v našom svete. Nejde o nič výnimočné, ale remeslo je tu prvotriedne.

Mariah Carey: Anytime You Need a Friend (1994) (hudební videoklip)

Marča mala popri klasických MTVťákoch aj civilnejšie a osobnejšie videoklipy. Tento je jeden z jej najvydarenejších.

Mariah Carey: Hero (1993) (hudební videoklip)

Koncert v Proctor's Theatre sa stal námetom pre oficiálny videoklip pre tento song. Je to intímnejšie ako štadiónové vystúpenia a pre singel nanajvýš vhodné.

Mariah Carey: Emotions (1991) (hudební videoklip)

Klasický príklad náladového videoklipu. Emócie prúdia, partia sa baví a samozrejme nesmie chýbať tradičná jazda cabrioletom.

Mariah Carey: Vision of Love (1990) (hudební videoklip)

Debutový singel Mariah Carey a zároveň prvý videoklip, ktorý sa nesie v melancholicko trikovom móde.

Eddie a Cruiseři (1983)

Je až škoda, že tak hutný a pôsobivý pesničkový soundtrack vznikol k pomerne nevýraznému snímku. Založiť film na fiktívnej kapele je vždy odvážny počin, keďže sa tvorca pôvodných songov musí popasovať s ich originalitou. Skladby sú silou tohto diela, to ostatné je v tieni. Ešte raz škoda, pretože to malo namierené na veľký hudobný hit.

Časové pásmo bylo změněno