• Krátkometrážní
  • Hudební

Whitney Houston: My Name Is Not Susan (1991) (hudební videoklip)

Klip je vo svojej skromnej podstate skvelý. Je to niečo ako malý predchodca OSOBNÉHO STRÁŽCU, len bez toho strážcu. Tu je to fotograf.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Nečakal som teda až takú nudu. V podstate, lepšie povedané, naťahovanú volovinu. Tu by strihačove nožničky mohli narobiť poriadok, pretože takýto námet rozvíjať takmer dve hodiny, to je umelecká samovražda. Nečítal som žiadne recenzie, len som vedel že sa Amerika do tohto filmu mierne pobláznila ( vzhľadom k tržbám ) a to upútalo moju pozornosť. Horor nečakajte, aj keď ingrediencií je tu dosť, sú však nezaujímavo poňaté a zrežírované. Čiže ďalší prekvapivý hit, u ktorého sa ťažko chápe jeho finančný úspech.

30 dní paranormální aktivity s ďáblem v těle ženy, která nenávidí muže (2013)

Ako paródia, film veľmi neuspeje. A tak som sa na pokúsil hľadieť, ako na paródiu na paródie. Je to totiž kadencia scénok z rôznych, už pár krát sparodovaných filmov a vlastne je to len opakovaný vtip, ktorý už veľmi humorne nevyzneje. Na nudné popoludnie, je to ale ako soľ na chleba a týmto tento biják svoj účel spĺňa.

Falco: Mutter, der Mann mit dem Koks ist da (1996) (hudební videoklip)

Na Falca dosť nezvyčajný postup do úplne iného žánru. Možno získať nových fanúšikov ( poprípade ostatných stratiť )? Videoklip je tomuto štýlu jednoznačne odovzdaný.

E-17: Betcha Can't Wait (1999) (hudební videoklip)

Toto už jednoznačne nebolo ono. Ani hudobne a ani videoklipom, ktorý je lacnou napodobeninou iných podobných zlátanín z poväčšinou rapového a hip hopového žánru.

E-17: Each Time (1998) (hudební videoklip)

V tomto prípade je jasná inšpirácia boybands z USA, čomu je prispôsobený aj videoklip a celkový vizuál chlapcov z East 17.

East 17: Hey Child (1997) (hudební videoklip)

Videoklip v civilnejšej podobe, ako to u East 17 bolo vo zvyku a nedopadlo to určite zle.

East 17 feat. Gabrielle: If You Ever (1996) (hudební videoklip)

Chlapci dospievali aj umelecky, už to nebolo len o tanečných videoklipoch, ale sem tam sa zamotalo aj niečo osobitejšie.

East 17: Gold (1992) (hudební videoklip)

Už len za tie zlaté krídielka a tanečné kreácie chlapcov, si tento videoklip svoje pocty zaslúži.

Časové pásmo bylo změněno