• Krátkometrážní
  • Hudební

Thomas D, Nina Hagen: Solo (1998) (hudební videoklip)

Jeden z členov populárnej nemeckej hip hopovej kapely Die Fantastischen Vier, Thomas D. , v klipe ktorý prúdil hlavne TV stanicou VIVA a nebol rozhodne ten z nepodarených.

Kate Bush: Love and Anger (1990) (hudební videoklip)

Kate Bush v minimalistickom videoklipe, aké ju pred dekádou preslávili. Zachovali si to svoje a vrátila sa ku koreňom.

Matka Guráž: Americký sen (1999) (hudební videoklip)

Pohodová skladba dostala dá sa povedať miestami priliehavý videoklip. Každopádne sa Slováci v klipoch veľmi neprekonávali, aj keď to chceli.

The Final Project (2015)

Z h0vna druhú BLAIR WITCH nestvoríš. Malo by to byť motto všetkých podradných found footage filmov. Nelogičnosť, môj obľúbený blud, keď sa kamerou niekto nezmyselne točí pri všetkom, najprv trápne, potom trápne sa hádajúce osadenstvo, neskôr trápne umierajúce v akože desivých momentoch a jedna výživná ľakačka. Toť všetko.

The Body Shop (1972)

Škoda tej obrovskej nudy, pretože remeselne je to všetko v tradíciách filmov zlých, až sú dobré. Nič sa tam poriadne nedeje, len sa loví a reže a usekáva. Potom dáva dohromady. Všetko je to zakončené hnusnou romantikou a záverom, ktorý nepochopí snáď nikto. Zrejme to skončilo na podlahe v strižni. Gore ušlo, ale čakal som že bude využité v iných, či lepších scénach a radšej by som čakal ,,Frankensteinovu´´ nevestu ako monštrum a nie ako sexy babu z módneho časopisu.

Reunion in Vienna (1933)

John Barrymore stvárnil arogantnú, povýšeneckú a buranskú postavu, ktorá by rozhodne nemala dostať sympatie nielen od ženy, ale od kohokoľvek s dobrým vkusom a úsudkom. Je to však Hollywoodska romanca a tak sa trochu povolí, napriek tomu je to skvelo napísané a zahrané, takže snímok si svoje publikum získa.

Sheryl Crow: A Change Would Do You Good (Version 2) (1997) (hudební videoklip)

Táto farebná, komediálna verzia videoklipu ku songu, bola populárnejšia a kolovala častejšie po TV, ako ČB pouličná verzia. Poteší spústa cameo vystúpení.

Billy Joel: The River of Dreams (1993) (hudební videoklip)

V 80tkách točil Andrew Morahan George Michaela. Neskôr to spestril, napr. aj takýmto pohodovým pokusom o letný videoklip.

Joe Cocker: N'oubliez jamais (1997) (hudební videoklip)

Koho si pozvať do nostalgického videoklipu k piesni z francúzskym názvom, keď nie prvú dámu filmu z krajiny Galského kohúta? Catherine Deneuve. A funguje to.