• Krátkometrážní
  • Hudební

Boonie Bears:Back to Earth (2022)

Filmová séria BOONIE BEARS prešla z obyčajného lesného zvieratkovského dobrodružstva, cez fantasy motívy a cestovanie v čase, až k sci-fi transformerovských rozmerov. Celkom to šľape a nenecháva diváka ( dieťa ) vydýchnuť.

The Mill (2023)

Za svoj profesný život, som spoznal mnoho podobných ľudí, ako je Joe. Či už boli v riadiacich funkciách, alebo to boli len s hovnom v ústach, ale medom okolo pysku obyčajný pracovníci ( otroci kapitalistického zriadenia ), ktorí sa chceli dostať neraz aj po chrbtoch a dušiach svojich kolegov, na nejaké lepšie miestečko v hierarchii. Nepoznám žiadneho, ktorému by sa to podarilo na 100 %. Ale veď nakoniec ich kapusta. Preto som Joemu, aj napriek konečnej snahe zmeniť systém veľmi nefandil, pričom ani filmu samotnému, ktorý neponúka nijaké obstojné napätie, či remeselnú odbornosť.

Jessica Simpson - I Think I'm in Love with You (2000) (hudební videoklip)

Nigel Dick pri nakrúcaní tohto videoklipu rozhodne vedel, o čom je MTV. Spojil 80. a 90. roky a dostal ich hladko do nového milénia. Jessica Simpson na tom len získala.

Jessica Simpson - I Wanna Love You Forever (1999) (hudební videoklip)

Jessica mala iba tú smolu, že prišla v roku, kedy sa to teen blondýnkami len rojilo ( Britney, Christina, Mandy ). Videoklip je pokušújac sa o sentiment, takisto klasicky strihnutý.

Dorothée - La queue du chat (1995) (hudební videoklip)

Spievala Dorothée pre detičky? Alebo tie dospelé? Naozaj si neviem pomôcť, ale aj vo svetovom Francúzsku sa objavuje fenomén, aký vidím občas v nejakých reklamách, šotoch a promo kampaniach na Slovensku.

Dorothée - Karimbo (1996) (hudební videoklip)

Sestra v zbrani s podobne videoklipovo a hudobne naladenou Hélène. Už len celý ten prejav dostáva diváka do kolien. Niekto s plačom, niekto s nadšením.

Hélène - Si j'avais su (1995) (hudební videoklip)

Sympatická francúzska opäť dokazuje, že jej videoklipy stoja za veľkú belu a to nehovorím o lacných songov, na ktorých by som nenechal vyrastať ani decko.

Fugees: Killing Me Softly (1996) (hudební videoklip)

Song tavil v to leto ( 1996 ) rebríčky hitparád, videoklip ale takou senzáciou veľmi nebol ( tá prišla s Ready Or Not ).

Backstreet Boys: We've Got It Goin' On (1995) (hudební videoklip)

Prvý videoklip superznámej skupiny. O čo tu ide. Vlastne o nič veľké, ale v polovičke 90. rokov to na pobláznenie úplne stačilo. Samozrejme, že to (naj)lepšie ešte len malo prísť.