• Krátkometrážní
  • Hudební

42nd Street Forever, Volume 4: Cooled by Refrigeration (2009)

Zloženie z mnohých zabudnutých, či vôbec nepoznaných rarít podradnejšej kinematografie. Je zaujímavé sledovať tieto výbery a zisťovať, koľko toho ako filmový fanúšik stále nemáte napozerané.

42nd Street Forever, Volume 3: Exploitation Explosion (2008)

Zrejme kolekcia zatiaľ najkomerčnejších trailerových príspevkov trash subžánru, objavujúc sa ale medzi nimi aj niekoľko rozpočtovo drahších flákov ( napr. KONVOJ, ALIGÁTOR, NINJA PRICHÁDZA ). Opäť výborná pomôcka filmovým fanúšikom.

42nd Street Forever, Volume 2: The Deuce (2006)

Zhustila sa nám tu obrovská porcia multižánrových ( nielen ) trashových kúskov. Niektoré z nich samozrejme spoznajú aj laický filmový konzumenti, zvyšok je tradične raritných. Vkus sa nikdy neriešil.

42nd Street Forever, Volume 1 (2005)

Kompilácia ( poväčšinou ) grindhouse flákov, ktorá môže slúžiť aj ako poznámkový blok pri hľadaní raritných, žánrových kinematografických kúskov rôznych kvalít, ako pre znalcov a fajnšmekrov, tak pre začiatočníkov. Vyberať je z čoho.

Ceddo (1977)

Hádky v domorodom štýle, mi vôbec nesadli. Bolo to ako sledovať nudný dokument o spoločnosti, ktorá ide mimo vás a niekto sa vám to snaží ešte podať nezáživnou formou.

Light & Magic (2022) (seriál)

Až mýtická spoločnosť na výrobu efektov, ktorá stála za najlepšími a najúspešnejšími filmami svojej a dokonca doterajšej doby, dostala vlastný docu seriál, ktorý odkryje celý ten Industrial, celé to Light a celú tú Magic filmovej trikovej tvorby. Pre fanúšikov jednoznačne nostalgické jazda na horskej dráhe.

Light & Magic - Už žádné předstírání, že jste dinosauři (2022) (epizoda)

Revolúcia vždy niečo priniesla, ale aj vzala. Pocit pri sledovaní filmov s tradičnými trikmi, ako modely, maľované pozadia či optické masky je iný, ako pri filmoch s ,,dokonalými,, CGI. ILM sa snaží tieto svety prelínať.

Light & Magic - Morfování (2022) (epizoda)

Prechod na nový ´´nástroj´´, pomaličky rozvracia veľkú rodinu ILM. Digitál vs zlaté ručičky ľudské. Spolupráca ale naďalej ostáva. Prichádzajú prelomové hity.

Light & Magic - Myslím, že jsem našel své lidi (2022) (epizoda)

Staré dobré old fashion triky, musia pomaly ustupovať pred rozmáhajúcimi sa CGI. Pokrok nepustí. Či to bol krok v pozitívnom smere, musí každý posúdiť sám. Každá vec má svoj rub aj líc.

Light & Magic - Přemýšlej o tom (2022) (epizoda)

ILM si to pekne šinie dopredu, updatuje svoje technológie a vytvára ešte komplexnejšie vizuálne efekty. Mašina je rozbehnutá.