• Krátkometrážní
  • Hudební

Večerka (1981)

Na Vojenskej Škole kľud. Aj na internátnom trávniku sa dá zobraziť nezmyselnosť vojny, aj keď to z prvotného pohľadu vyzerá, len ako hra na cínových vojačikov. Snímok stojaci hlavne na sile osobností hercov, pričom tí zo seba vymáčkli prvé posledné.

Třináct životů (2022)

Po nadšených recenziách si sadnete, rozbalíte nejaké to pochutenstvo a začínate vklzávať do potencionálneho emotívneho dobrodružstva. Podľa skutočných udalostí, režírované majstrom v obore, s klbkom skvelých hercov a sugestívnym remeselným spracovaním. A kým bola jaskyňa plná dramatických kľučiek, tesných otvorov a iných nebezpečných zákutí, film samotný tak nepôsobí. Ide sa po stále tej istej dramatickej lajne, s minimálnou gradáciou, na ktorú ste však nanešťastie naladený aj vy.

Paranormal Demons (2018)

Nekonečný beh o to, kto natočí ten najlepší ( či ten najhorší ) found footage bullshit pod slnkom. Už len postavy sú nesympatické a to dáva pevné základy tomu, že to nebude nič hororovo zábavné. A aj tak všetci vieme, ako to všetko dopadne.

Sám doma a bohatý: Vánoční přání (1998)

Najlepšie si to zrejme užijú decká. Tie totiž nebudú hľadať v príbehu logické kiksy a ich oči a uši nebudú trpieť pri afektovaných hereckých výkonoch. Ale aspoň trošku tej vianočnej atmošky sa tu nájde.

When Knighthood Was in Flower (1922)

Strašne rozťahaná romanca. Osobne mám z toho historického obdobia radšej nejaké tie pirátske, či o niečo dobrodružnejšie snímky, pretože intriky a uplakané devy, sa mi nezaliečajú ( teda pokiaľ sa okolo toho nešermuje o stošesť ). A ani tie rozkotúľané peniažky tu veľmi nevidno ( s rozpočtom 1,5 milióna dolárov, vo svojej dobe najdrahšia a komerčne najpropagovanejšia filmová produkcia ).

Komabrutální duel (1999)

Neuveriteľná kakofónia nezmyselných nápadov, brutálneho ( ale smiešne prevedeného ) gore a ambicióznych hereckých výkonov. Všetko pekne zamiešané v necelistvej hmote. Tu mal niekto za cieľ natočiť to najkrvavejšie, čo sa v európskych krajinách objavilo.

Nu chuo čung an (2021)

Námet, ktorý v Hongkongskom akčnom žánri poletuje s úspechom už mnoho dekád. Heroic bloodshed je zrejme najlepšia odroda tohto celku. A priaznivci Wooa, Lama či Harka vedia, že si prídu na svoje. V tomto prípade a v modernejšom kabátiku oblečom prípade, je to trošku smutne a vyšumele vyzerajúci pokus o niečo, čo je už síce za zenitom a to najlepšie sa ponúklo v posledných dvoch dekádach minulého storočia, ale ide o svižnú, aj keď možno o niečo viac dlhšiu estrádu, medzi prestrelkami a výbuchmi.

Den nezávislosti: Invaze (2013)

Po natáčaní BATTLESHIP, sa emzácky lodivodi odkotúľali z Havaja nižšie na juh, aby cez DEŇ NEZÁVISLOSTI rozpútali VOJNU SVETOV. Obšírnejšie rozpisovanie okolností, by už bolo príliš inteligentné.

Špióni v převleku (2019)

Chcel som sa v tomto prípade stať prevažne cieleným publikom animákov a mám aj rád špiónske námety okorenené sci-fi. Netvrdím, že ma to občas nevtiahlo a vtípky nepobavili, ale chovalo sa to všetko akosi na silu. Aj pre cielené publikum.

Renegáti (2017)

Tu musel byť ale riadny tunel. Neviem si totiž predstaviť, kde sa podelo takmer 80 miliónov dolárov. Zopár malých akčných scén, osadenstvo berúce malé honoráre a všetko to vyznie ako východoeurópska zabíjačka Seagalom, či Van Dammem.