• Krátkometrážní
  • Hudební

Hélène - Pense à moi (1992) (hudební videoklip)

Existuje trápne a TRÁPNE. Hélène v tom má jasno. Aj jej manažér, či promotér, každopádne je to jedno.

Bette Midler - To Deserve You (1995) (hudební videoklip)

Remeselne ýborný, ale celkovo akosi sladkokyslí videoklip, ktorý si vystačí s jedným stageom s až príliš anjelsky vyzerajúcou Bette Midler.

Slaughter - Real Love (1992) (hudební videoklip)

Dievča z BEVERLY HILLS 90210, obohatilo ináč priemerný rockový videoklip. A je zrejmé, že o nič viac tu ani nešlo.

Tim Dog: Fuck Compton (1991) (hudební videoklip)

Toto je diss do morku kostí. Videoklip detto. Urážky voči západnej hip hopovej scéne ( konkrétne N.W.A. z Comtonu ), to je niečo čo sa dialo dosť často.

Edith Lefel - Marie (1990) (hudební videoklip)

Videoklip s dramatickým motívom, ale akosi paradoxne s veselým vyznením. Alebo som to len veľmi nepochopil?

Soup de loop: What was said and done (1997) (hudební videoklip)

Budúci člen electro skupiny Bomfunk MC´s, Raymond Ebanks, mal v minulosti aj iný projekt, ktorý možno nazvať umelecky nudným. Tento videoklip akosi túto skutočnosť potvrdzuje.

Fugees: Ready or Not (1996) (hudební videoklip)

Najspektakulárnejšie rapové video, a jeden z najdrahších klipových zárezov v histórii ( a je to aj vďaka Nispelovej réžii vidno ). Myslím, že v tej dobe to bolo veľkolepo oslavované.

Phil Collins: You'll Be in My Heart (1999) (hudební videoklip)

Na počudovanie, nemá tento videoklip k filmu od Disneyho štúdia, TARZAN, motivačne filmový klip. Je vizuálne opulentný, ale ak by ste neboli oboznámený o tom, že ide o promo k akémusi filmu, ani to nezbadáte.

Ace of Base: Life Is a Flower (1998) (hudební videoklip)

Pre skupinu zrejme jeden z najjednoduchších videoklip, ale úprimne aj najspokojnejších. A je to viditeľné. Štvorica toho mala za sebou už dosť a tu sa po dvojročnej odmlke proste chceli len tak pobaviť. A vyšlo.

Ace of Base: Never Gonna Say I'm Sorry (1996) (hudební videoklip)

Akási variácia na predchádzajúci videoklip Beatiful Life. Podobná vizuálna štylizácia, ale viac uvolnenejšia práve kvôli jemnejšie znejúcemu songu.