• Krátkometrážní
  • Hudební

Major Payne (1995)

Odrhovačka, ktorá svoju predom natiahnutú lajnu naruší a v podstate aj vylepší niekoľkými skvelými hláškami. A sála z toho neskutočná 90tková atmosféra ( viď hlavne ten hudobný záver ).

Gwen Stefani - Now That You Got It (2007) (hudební videoklip)

Gwen v každom jednom zábere stojí za to. Ale to je tak všetko. Škoda, lebo vizuálne poňatie videoklipu nieje zlé.

Chaplin pod pantoflem (1914)

Zopár scén má neskutočný náboj, ale škoda, že je ich na tak malej ploche.

Chaplin na závodišti (1914)

Pomerne dlhá groteska ( videl som cez 20 min verziu ), ktorá možno týmto svojím prednesom stráca tempo, ale Chaplin sa snaží, čo sa dá. Pritom je to len vedľajšia úloha. Mabel...občas ma fascinuje na čom si vlastne vybudovala slávu ( nemala ani výnimočný talent a ani krásu ).

Chaplin jako nápadník (1914)

Na začiatku mal Charles Chaplin síce spústu nápadov na gagy a vipointované scény, ale nie vždy sršal inovatívnosťou a originalitou. Ako groteska z jeho ranného obdobia, je to ale viac ako obstojné.

Chaplin v lázních (1917)

Chaplin a jeho geniálny cit pre grotesku. Koľko umelcov sa od neho učilo, koľko umelcov sa to nenaučilo.

All Nightmare Long (2008) (hudební videoklip)

Po vizuálnej stránke skvelo prezentované video, ktorým si Metallica u mňa opäť zlepšila postavenie.

TLC: Damaged (2003) (hudební videoklip)

Videoklip zo života. Takýchto tu už bolo neúrekom. No jeho remeselné spracovanie vylepšuje skóre.