• Krátkometrážní
  • Hudební

Ed Sheeran - Galway Girl (2017) (hudební videoklip)

Nebyť charizmatickej Saoirse a schopného rejžu, neviem...

Nicki Minaj: Starships (2012) (hudební videoklip)

Aspoň že mal niekto cit pre kameru. Ináč si to potom neviem predstaviť.

One Direction - Kiss You (2013) (hudební videoklip)

Chcelo to nápad. Malo to nápad. A predsa je to bez nápadu. Paradox? Jasné, tak ako celý komerčný úspech skupiny.

Eminem - Phenomenal (2015) (hudební videoklip)

Tak Eminem sa nám zahral na akčného hrdinu. No neviem, či mu to nesedí viac v šiltovke a v paródii.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Strhávam jednu hviezdu za to, že je ( v tomto prípade ) Andy Serkis slaboch ( a aj štúdio WB ). To, čo sa mohlo vynímať a trblietať na veľkom plátne ( podporené dobrým 3D ), skončilo na streamovacom kanáli, pretože tvorcovia akosi prišli na myšlienku, že tento príbeh je vo svojej podobe pre kiná komerčne neatraktívny. Zbabelci! Alebo je to dopytom? Takže ľudia, to už fakt nechcete pohnúť zadnými svalmi a vyraziť do atmosférickej kinosály, užiť si ten pravý filmový zážitok?

The Sign of the Cross (1914)

Aj na tú dobu pomerne málo výpravné ( viď taká CABIRIA ) a dramaticky uspokojivé ( až na ten záver ). Vtedajším divákom to ale zrejme stačilo, presne tak, ako dnes stačí TV hybrid namiesto kvalitného kino zážitku.

Legenda o strážci hrobky (2018)

Už keď nám chlapci z hviezdneho tria ( Spielberg, Lucas, Ford ) upierajú ďalšie skvelé dobrodružstvo, musíme sa my diváci uchyľovať ku konkurencii. A málokedy to zafunguje. Takže chlapi, hor sa do toho, snáď nás nechcete toľko naťahovať ( to budeme asi potom musieť ísť hľadať ten zázračný lektvár z tohoto filmu, aby sme sa dočkali ).

Skleněný (2019)

M. Night zrejme opäť zaspal na vavrínoch. A pravdepodobne to bude ešte veľa krát počas jeho kariéry. Ako by sa proste nechal unášať obrovskou vlnou diváckeho nadšenia svojich dvoch posledných snímkov a surfuje si len tak pre zábavu. Áno, odpočinok treba, ale pri jeho vykonávaní, by mal ležať s drinkom niekde na slnečnej piesočnej pláži a nie točiť film, pri ktorom si myslí, že ho diváci zhltnú už len preto, lebo je to jeho dielo a on je momentálne v kurze ( to isté sa dialo v rokoch 2004 - 2008 ). GLASS nieje zlý film, túto obľúbenú vetičku musím v tomto prípade použiť. Podobne aj scenár pracuje s vecami, ktoré majú potenciál zaradiť sa do filmovej vitríny. Problém je v Shyaovi, ako rejžovi. Tam, kde má byť napätie, nieje. Tam kde má byť pestrá akcia, nieje. Ide o zúfalo nudný snímok, ktorý mal byť spektakulárnym ( nemyslím tým megalomansky drahým, či akčne odtrhnutým z reťazí ) zakončením trilógie, ktorú pred niekoľkými rokmi nikto nečakal.

Buty: Píseň práce (2012) (hudební videoklip)

Ako sa to hovorí? Že zabité! Gott vo svojom najlepšom hereckom výkone. Rulez.