• Krátkometrážní
  • Hudební

Marek Ztracený: Levná instituce (2010) (hudební videoklip)

Zjavne sa tu bojovalo s námetom, ktorý nakoniec predsa len ukázal, ako to v skutočnosti je. SkUrv€n@ ´´levná instituce´´.

Xindl X: Dysgrafik (2009) (hudební videoklip)

Mím sem a mím tam. Toto rozhodne nieje video, ktoré by si zaslúžilo širšiu debatu. Stačí sa len tváriť ako mím.

Pitbull - Bon Bon (2010) (hudební videoklip)

Tento videoklip rozhodne nieje bon(vivánsky ). Ale každý má nejaký štýl. Škoda len, že nezlúčiteľný s kvalitou.

Supercrooo: Korleone / Kde sou? (2005) (hudební videoklip)

Čávoši v plnej poľnej. Baby v sexy oblečkoch a chlapci v kapucniach a šiltovkách. Wau, aké inovatívne.

Savage Harvest (1981)

Snímok pre mňa znamená síce matnú, ale paradoxne predsa len uchovanú spomienku na večer, v ktorý som tento snímok mal možnosť zhliadnuť. Pre diváka môjho ( vtedajšieho ) veku, to bolo napínavé dobrodružstvo, ktoré by som hltal ešte aj na druhý deň v prípadnej repríze. Avšak nie všetky snímky z môjho ranného diváckeho obdobia skultovneli a zaslúžili si k ním opätovný návrat. Kvality tohto filmu sú jasné, ale zastaralé.

The Wonderful World of the Brothers Grimm (1962)

Spracovanie je mimoriadne ( a to by som si chcel predstaviť, ako to vyzeralo v dobovom systéme Cinerama ). Rozprávkovú atmosféru to ale naladiť nedokáže. Teda aspoň minimálne, ale to je málo. O snímku z dôb pred technologickou a spoločenskou revolúciou ( viď dnešné trikové CGI a sociálne siete ), som predsa len čakal nejaké to pohladenie na duši. Ale je viditeľné, že strojenosť mala svoju úlohu v každom období.

Manhunt (2017)

John Woo nezabudol natáčať akčné sekvencie. Síce už nie sú také agresívne a inovatívne, ako za čias jeho najväčšej slávy, ale ten chlapík proste vie ako a kde umiestniť kameru, aby ste z nejakej tej prestrelky či inej akcie mali ten najlepší filmový pocit. S príbehom a divákovi predkladanými emóciami, je to už horšie. A tak neostáva nič iné, len ignorovať mínusy a sústrediť sa na poriadnu dávku adrenalínu na úkor námetu a hereckých výkonov.

Jack zabíjí obra (1962)

Na začiatku ma ovládli podobné pocity, ako keď som prvýkrát sledoval THE 7th VOYAGE OF SINDBAD. Strhujúca a non-stop akčná fantasy rozprávka, ktorá má grády. Vravel som si. Avšak, ak dôjde k tomu, že sa náš hrdina dostaví na diabolský ostrov, snímok paradoxne začne strácať paru aj napriek tomu, že atrakciami sa opäť nešetrí. Prvotný ošiaľ začína upadať a rovnako sa začínam aj nudiť. Napriek tomu, ale musím pochváliť dielo za svoje väčšinové plusy, atmosféru, výpravu, triky ( aj keď v tomto prípade je badať, že sa o to nepostaral samotný majster Harryhausen ) a masky ( ktoré sú podľa mňa najlepšie vo svojej dobe ). Veľké prekvapenie, ktoré som nečakal.