• Krátkometrážní
  • Hudební

Nezdolný (1957)

Pokračovanie filmu PATHER PANCHALI má omnoho lepší príbeh, ako aj jeho rozprávanie. Je dynamický a má v sebe okrem všetkého aj posolstvo. Stále ma však nedostal tak, ako by sa na film takéhoto hodnotenia patrilo. Ale ešte je tu záverečná časť trilógie.

Cabiriiny noci (1957)

Pred Juliou Roberts tu bola Giulietta Masina, najcharizmatickejšia a najokúzľujúca prostitútka v histórii kinematografie. Aj napriek tomu, že snímok pôsobí epizodicky, uchováva si jednu hlavnú líniu o hľadaní šťastia a lásky v živote. Poslaním je opäť heslo ,,že život je krásny,, aj keď sa javí skôr horkokyslo, ako sladko.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Hollywood má určite akési sáčky s rovnakými guličkami pre každý možný žáner. Keď doň siahnete, vždy vyberiete tvarovo takú istú, rozdielnu iba vo farbe. Sáčky s nejakými originálnymi telieskami niesu zrejme in. A tak sa objednaní scenáristi musia potiť, aby do takýchto klišovitých príbehov namačkali čo najviac non-stop zábavy. Táto komediálna etuda nevyznieva celkom zle, možno to klišé proste také byť musí.

Aliance (2016)

Takže moje nádeje, že sa séria predsa len ešte vyberie smerom k dynamickej akcii a emotívnemu príbehu týmto padajú. Je to vlastne presne na rovnakej úrovni ako z časti nevydarená REZISTENCIA, ktorá dobrý štart v podobe DIVERGENCIE nevyužila vo svoj prospech. Podobne je na tom aj ALIANCIA, ktorá pracuje s podobnými neduhmi. No a po tom, čo prakticky snímok v kinách prepadol a séria sa vraj presídli do lacnejšej TV, už na plnohodnotné finále ani neverím.

Výměna (2008)

Vskutku napínavý príbeh, prerozprávaný vo vskutku napínavom filme, kde sa tenzia dá doslova krájať, obsahujúc niekoľko dokonalých filmových momentov. Angelina v úlohe svojho života a Clint vo vrcholnom roku ( 2008 aj GRAN TORINO ) svojej režijnej kariéry.

Jak přežít single (2016)

Ďalšia ( viď marshallovky VALENTINE´S DAY, NEW YEAR´S EVE či MOTHER´S DAY ) americká odpoveď na kultovú LÁSKU NEBESKÚ, len v menej epickom prevedení. Opäť tu máme postavy, ktoré sa sprvu divákovi uvádzajú ako celkom cudzie entity, len aby sme o pár minút zistili, že ich životy sú prepletené viac ako dosť. Príjemné, vtipné, dojímavé ( hlavne pre plačkov ).

Triple 9 (2016)

Príbehov ( a filmov ) o skorumpovanosti policajných zložiek a dá sa povedať, že aj mafiánskych a menšinových gangov ( pretože ak niekto spolupracuje s políciou, je to zrada proti kodexu, Krstný ocko by mohol vyprávať ), sa natočilo nespočetne. Občas sa to bralo zo strany jednej, inokedy zo strany druhej, niekedy zo strán oboch. A každý z minulých tvorcov, sa snažil previesť špinavosť týchto praktík na plátno čo najvernejšie. Pán Hillcoat sa nesnaží o nejaké inovácie, originálnosť, alebo dosiaľ nevidené, ale prináša klišé takým hustým spôsobom, že nejde odolať.

Mroží muž (2014)

Bizarnosť kombinujúca horor, kriminálny príbeh a satirickú komédiu do jedného čudesného celku. Vlastne ťažko posudzovať niečo takéto, keďže to má svojský look a neprikláňa sa ani k jednému spomenutému žánru. Proste niečo, čo ste ešte nevideli.

Omlazovací prostředek (1952)

Je príjemné sledovať, ako si zo seba samých dve veľké filmové hviezdy robia srandu. Žiadne dramatické výkony, iba prostá radosť s filmovania tak infantilnej látky.

Momo (1986)

Zdá sa, že aj v dnešnom našom svete existuje veľa takých Pánov Sivých, ktorý nám kradnú náš drahocenný čas iba vo svoj ( ekonomický ) prospech. Endeho román, neskončil na veľkom plátne, aj napriek svojmu poslaniu, ktovieako slávne. Pozornosť si zaslúži len výprava a prirodzený herecký výkon mladej predstaviteľky Momo. Rozprávkovú atmosféru ako to bolo v inom Endeho prepisu, NEKONEČNOM PRÍBEHU, ale nečakajte.