• Krátkometrážní
  • Hudební

Telefon pana Harrigana (2022)

Od tohto sfilmovania krátkej poviedky od S. Kinga, som nečakal nijaké zázraky. Tušil som, že ako kniha, tak aj jeho podoba z pohyblivých obrázkov, nieje nič výnimočné a určite si to zadá z každou druhou priemernou ducharinou. Síce sú paranormálne úkazy upozadené na úkor charakterov, to že sa snímok vydal touto cestou, nemožno odsudzovať.

Resident Evil: Vendeta (2017)

Vo videohernom svete Resident Evil, som laik. Jovovichovej filmové dobrodružstvá, ma neurážali a niektoré diely boli pre mňa viac ako šikovné. Dokonca aj posledný zárez RACOON CITY u mňa dopadol celkom fajn. Kameňom úrazu sú pre mňa skôr tieto CGI prepisy. Zrejme majú toho viac s pôvodnou látkou a preto mi prídu akosi uťahané. Ponúkajú akciu a aj hororové momenty, ale v nie príliš strhujúcom prednese.

Jarní prázdniny (1983)

Najprv som nedúfal, že si režisér jedného z najslávnejších slasherov, poradí aj z tuctami na chlast a sex nadržaných mladistvých. Myslím, že je to ešte ťažšie, ako kočírovať tých, čo idú na jatka.

Addamsova rodina 2 (2021)

Menej politických názorov, viac divotvornosti, ako minule. Možno sa niektorý tvorcovia pozastavia nad tým, že pchať všetky možné, dnes nasilu módne názory a smery, nieje vždy zárukou diváckej odovzdanosti. Toto pokračovanie tak popustilo ešte viac uzdu fantázii a prinieslo o chĺpok klasickejšie poňatie.

Agenti dementi 2 (2008)

Vezieme sa na rovnakej vlne, ako komiksová pecka z roku 2008. Čo je však problém, je to, že jednička vyždímala z námetu pravdepodobne všetko kúzlo a pokračovanie už len varilo z vody. Aj tak ale ide o superbizár dobrodružstvo, na ktoré sa treba viacmenej nastaviť.

Leng xue ren lang (1994)

Subžánru HK CAT III ( erotický, torture, revenge horor ) dávam stále šancu. V tomto ohľade to je ale asi vždy zbytočné. Žiadna doteraz videná ,,pecka´´, ma neupútala natoľko, aby som sa nejako divácky vžil. Exploiťáky žeriem, je to určitá umelecká filmová tvorba, svojský tvorcovský prednes, párty žáner i niečo pre fajnšmekrov. HK CAT III je pre mňa akási groteska plná násilia a občas aj nechceného humoru, niekedy až parodického vyznenia. Ani BLOODY BEAST ma nepresvedčil.

Pterodaktyl (2005)

Mark L. Lester točil v minulom storočí šťavnaté béčka ( CLASS OF 1984 - 1999, COMMANDO ), v tomto už len smradľavé céčka. Podľa mňa by bolo lepšie, keby tam nechali Coolia zarapovať, zrejme by to bola lepšia zábava. No okúste sami.

Bojovník od Undangu (1983)

S oficiálne priznanými 610 miliónmi divákov, ide o jeden z najnavštevovanejších snímkov ázijského kontinentu. Samozrejme, že číslo malo aj niečo spoločné s vtedajšou čínskou propagandistickou kinematografiou, kde sa vlastne ( podobne ako u nás ) dalo chodiť väčšinou na tuzemské filmy a zahraničáky sa vyberali veľmi opatrne ( to aby strana neutrpela ). Nepochybne ale ide o kvalitné remeslo, s dobrou choreografiou bojových scén a kamerou.

Anděl pomsty (1981)

Ani sa človek nečuduje, že sa po dvoch nechcených ,,preťahoch´´ stáva z krehkej čučoriedky, sličná avengerka. Najprv s rozpakmi, neskôr však so sebavedomosťou vytrénovanej asasínky, preťahuje aj ona útroby odpadu mužskej rasy. No a nefandite, že dámy?

Princezna zakletá v čase (2020)

Na území od Ašu až po Novú Sedlicu, sa už desaťročia nevedia točiť rozprávky. Ich TV inscenačný prednes, láme divácky pohľad, ich trápne herecké osadenstvo kláti divácke zmysli a ich očividné, patetické vysávanie ´´coolových´´ inokrajných námetov a spôsobov prevedenia, drtí divácku mentalitu. PRINCEZNIČKA ma vtom len uistila. Nie, proste nie. Nemáme prostriedky, nemáme rozpočet, nemáme lidi. A lepšie to už, vďaka zmýšľaniu ľudstva ako celku, to už nebude.