• Krátkometrážní
  • Hudební

Údolí stínů (2002)

Film, ktorý sa snaží do vás búšiť extrémne emotívnymi scénami, veľkolepými vojnovými obrazmi a kvalitnými hereckými výkonmi. A všeobecne sa mu to aj darí.

Údolí včel (1967)

Vláčil, ma už svojím opusom magnum MARKÉTA LAZAROVÁ, mimo remeselnej stránky, ktovie ako neuchvátil. Jeho historické snímky sú poetickejšie, ako ktorákoľvek balada z rúk tých najslávnejších slovanských spisovateľov. ÚDOLIE je koncenrovaná obrazová poema, ktorá by sa možno, s určitými pocitmi, lepšie čítala ako pozerala. Avšak paradoxne, by sme prišli o krásne vizuálne obrazy.

U.F.K. (2012)

Pekný homage 60. rokom a jej kultúre a kinematografii.

UFO (2018)

Možno by ma to pred 30 rokmi dostalo viac. O akciu tu nešlo nielenže v prvom rade, ale ani v tom druhom. Je to skôr len moderný pokus niečoho podobného, čo sme mali v Lastovičke alebo v Batohom cez hory.

UFO Mimozemská invaze (2012)

Už ani neviem, za čo vlastne dávam tú jednú chabú hviezdičku. Či za Van Dammove tragické cameo, či za jeho sexy dcéru Biancu, či za nechtene vtipné ( plus nelogické ) dialógy a situácie...netuším. Je to ale vďačný film na večernú pařbu, pri ktorej značne vynikne jeho (ne)výnimočnosť.

UFO - tajemní návštěvníci (1983)

Film nemá po obsahovej stránke čo ponúknuť. Invázia mimozemšťanov v klišoidnej plnej poľnej. Záverečné minúty pritom doslova brakujú Števove BLÍZKE STRETNUTIA...atď. Chvála ale tvorcom make-up efektov, ktoré sú oslnivé a pri každej príležitosti, keď sa vo filme objavia, sú stredobodom pozornosti. Vzhľadom na rok výroby a rozpočet, ide naozaj o dokonalú prácu.

UFO útočí! (1956)

Už v tej dobe sa musel snímok zdať dosť naivný, ale vďaka vyhovujúcej technickej stránke filmu ( dokumentárne zábery šikovne poskladané s trikovými zábermi od tvorcu efektov Raya Harryhausena ) sa dá tento ´´trhák´´ zniesť.

Ugonščik (2015)

No ktorý zlodej áut by sa pozeral na obsah kufra? Niekedy sa však na to môže doplácať.

Ucho (1970)

Odvážny, pravdivý, ale hlavne v každom ohľade dokonalý.

Uchûjin Tokyo ni arawaru (1956)

Prívlastok ´´tokusatsu´´ ( žánrová japonská odnož filmu využívajúceho veľké množstvo špeciálnych efektov ) si snímok zaslúži len z časti, pretože tých ,,disaster,, sekvencií tam nieje príliš veľa a na tých trikoch si aj tak veľmi nezakladá. Na tomto námete ( neznáme vesmírne teleso ohrozujúce Zem ) sa Japonci vybláznili až v roku 1962 pri filme GORATH. Tohto jeho staršieho a skromnejšieho bračeka beriem, ako akéhosi nerozhodného príbuzného.