• Krátkometrážní
  • Hudební

Top Gun: Maverick (2022)

Tak toto sa nesie v totálne nostalgickej atmosfére a v novom šate. Cruise opäť dokázal svoj hviezdny status a snímok samotný dal nápady, ako sa majú točiť pokračovania starších filmov.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

GHOSTBUSTERS : ODKAZ je tým najlepším odkazom, akým môže dnešnej mládeži vyrastajúcej na MCU, či influencerských sociálnych sieťach byť. Nostalgikom určite neraz privodí slzičku do oka. Má to humor, akciu a narážky na dnešnú pohnutú dobu. AFTERLIFE je film, ktorý je podobne kúzelný, ako prvé dve filmy so starou partou, aj keď ju neprekonáva v novátorstve, či komediálnosti, je to čistokrvná rodinná zábava.

K zemi hleď! (2021)

Veľmi ´´príjemná´´ a ´´milá´´ a hlavne až groteskne vtipné ukážka toho, ako je celá planéta národ ovcí, ovládaných masmédiami a ich reakcia na to, že im na hlavu padá smrtonosná kométa. Berú to, ako im to všetky tie ´´pravdivé´´ spravodajstvá podkladajú. Ako sa hovorí pravda je vo hviezdach. A v tomto prípade doslova. Perfektné herecké výkony ( nevedel som, že herecké umenie Lea a Jennifer nemá strop ), satira vyšívaná zlatou niťou a prostý fakt, že ľudia si radšej spravia s niečim, čo im prinesie skazu skôr selfie, ako by mali utekať a zachrániť svoje biedne, sociálnosieťové životy.

Duna (2021)

Knihu som nečítal, ale jej filmová verzia z roku 1984 patrí medzi moje najobľúbenejšie sci-fi 80. rokov. Je vizuálne bombastická, síce naratívne nedotiahnutá a väčšinou meditatívna s minimom veľkolepých akčných scén, ale je to film ktorý mal obrovské ambície, kým ho ( opäť slepá ) kritika nezadupala do zeme. Táto DUNA pracuje s podobnými faktormi, vizuálne opulentná, meditatívna, iba s niekoľkými akčnými scénami a rozdiel je v tom, že toto prevedenie knihy má skvelé kritiky. A zaslúžene. Som rád, že knižné dielo nebolo vtesnané len do ledva dva aj pol hodinového snímku ( kinoverzia 1984 ), ale pripravilo nám len ochutnávku pred niečim, čo môže byť jedným z najveľkolepejších sci-fi tohto storočia ( Part Two ), ale dokonca môže pripraviť aj pôdu pre adaptáciu DUNE MESSIAH. Trápi ma len to čakanie na ne.

U Zlaté rukavice (2019)

Aj spodina má svoje kráľovstvo. U Zlatej Rukavice sa nachádza výkvet a vzorová výkladna skriňa loserov, alkoholikov, kUriev ( poprípade kombinácií ) a jeden masový vrah, ktorý to ale zo začiatku stále myslí vážne. Ak ste už dávno nevideli film, ktorý by prinášal toľko hnusu, špiny a násilia a to všetko mimo fantastický žáner, v krutom skutočnom príbehu, rozhodne si to nenechajte újsť. Majte ale na pamäti, že neodporúčam sledovať s nevyrovnanými personami.

Film o filmu: Terminátor 2 - Den zúčtování (1991) (TV film)

Dobový dokument o natáčaní jedného z tých spektáklov, ktoré formovali modernú kinematografiu. Zamrzí však, že je to len polhoďka, pretože film ako je tento, určite ponúkal množstvo ďalších informácii z pľacu.

Other Voices: Creating 'The Terminator' (2001)

Film o filme, ktorý má všetko, čo mať má. Má dobrú minutáž ( samozrejme tvrdím, že čím viac, tým lepšie ), švih a hlavne poskytuje informácie, ktoré chcete vedieť. Skvostný film, dostal skvostný making off.

Pod nátlakem: Jak se dělal film Propast (1993)

Tento dokument vám skvelou formou ukáže, že to bolo naozaj najťažšie filmové natáčanie filmovej histórie. Ak máte tento film viac ako radi, teda tak ako ja, tento making off vás nadchne.

127 hodin (2010)

Majstrovský herecký výkon, naturalistická scéna amputácie a nezameniteľný vizuálny štýl režiséra Dannyho Boyla, ktorý ešte aj vážnym scénam vie dodať sarkazmus, či už obrazovo, alebo zvukovo, robí tento snímok rozhodne nezabudnuteľným.