• Fantasy

Futurama - Jak jsem se stal hračkou (2023) (epizoda)

/// Neee, tohle fakt ne. Jak říká PandyRosalez, na vztah Frye a Leely nesahat. Nebo se teda aspoň obtěžovat s aspoň trochu lepším vysvětlením než ten vtip na konci. Nechápu proč ten nápad z prvního průběhu (Fry umírá, protože mu srdce fungovalo i když byl zmrazený) nemohl být rozvedený do celého normálního dílu. Ale to by se někdo musel snažit víc než plesknout čtyři random nápady vedle sebe. A nakonec haha výbuch!

Saw: Hra o přežití (2004)

/// Tyjo, první Pila nezestárla moc dobře. Ty otřesný střihy a zrychlený záběry bych ještě dokázal tolerovat, špatný herecký výkony ale ne. Dvojce policistů se chovala jako idioti. Taky by neškodilo film trochu zkrátit, místy se to trochu táhlo. Bylo by to na tři hvězdy, ale ten originální námět to hodně vytahuje nahoru. Ale fakt šlo o velký downgrade oproti tomu jak jsem si snímek pamatoval

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

/// První části Relikvií hodně chybí Bradavice. Zatímco knížka dokáže bavit i bez nich, film se svými 140 minutami už tak úspěšný není. Po přečtení předlohy oceňuji dbání na detaily, bohužel pro neznalé jde o takové, že na chvilku mrknete jinam a nebudete vědět a budete mít pochyby o tom, proč se děje to, co se děje. Nerozumím tomu, proč ve filmu nezůstala scéna, kde Ron vysvětluje, proč se nemůže vyslovovat Voldemortovo jméno, protože bez ní Harry a Hermiona zdánlivě igorují to, co léta hodně proklamovali. Nejvíc se mi ze snímku asi stejně líbí krásně zanimovaná Bajka tří bratří. Ale na ty čtyři hvězdy to pořád je :)

Sestra II (2023)

/// Jednička mi tehdy přišla tak špatná, že když se ohlásila dvojka, divil jsem se, že o to vůbec má někdo zájem. Trailer ale vypadal líp než celej první film, a tak jsem se začal docela těšit. Druhá The Ňůň je fakt o kus lepší než předchůdce. Nesnaží se hláškovat ani mrskat postavy na náhodná místa, naopak ale dobře vysvětluje motivaci démona a přináší vizuálně atraktivní lekačky. Dokázal bych si to představit ještě krvavější, s větším bodycountem a lepším koncem, ale jsem spokojen. Zvlášť se mi líbila postava Frenchieho, která nevěděla, co se jí děje. Premiéra v Dolby Atmos (doporučuji, udělá to svoje).

V zajetí démonů 2 (2016)

/// Dvojka Conjuring se mi líbí o maličko víc než jednička. Zhruba o tolik, o kolik je po většinu času intenzivnější. Ke konci to ale bylo naopak až příliš a navíc i lehce přiblblé. A stejně jako u jedničky si nemyslím, že to muselo mít přes dvě hodiny - minimálně tu káču co všechno zpochybňuje bych vyřadil.

Futurama - Zkrocení zlé pandemie (2023) (epizoda)

/// No, vlastně to dopadlo líp, než jsem odhadoval. Docela jsem se zasmál, ale Hermesovo pátrání byla strašná nuda - škoda.

Futurama - Tajemství příštích Vánoc (2023) (epizoda)

/// Takový dost hrrr díl. Zase se toho děje zbytečně moc a nic se nestihne pořádně rozvinout. I to oblíbené cestování časem proběhne tak nějak mimochodem. Ale možná si tenhle díl s dabingem na čtyři hvězdičky užiju

Futurama - Produkty související s prohlíženými položkami (2023) (epizoda)

/// Jednoznačně nejlepší díl zatím. Spousta povedených vtipů a mám radost, že postavy mají nějaký vývoj i v pozadí - Fry a Leela se stěhují k sobě (I když si myslím že by bylo fajn to v nějakém z minulých dílů zmínit). Nebudu ale říkat, že jsem konec neodhadl skoro hned, jak sklad začal růst. :D