• Fantasy

Uncharted (2022)

/// Gratuluji filmu, tu naprosto nesnesitelnou letadlovou scénu z třetí hry dokázal natočit ještě pitoměji. Když ale necháte mozek někde daleko od obrazovky, jde o zábavnou podívanou. Jenom neřešit ty do očí bijící nesmysly jako naprosto dokonalý signál na neprobádaném místě pod zemí a vyluštění naprosto přesných lokací z hloupého mapového rébusu. Bohužel nejsem příliš spokojený s castingem - pokud bude další díl, asi si zvyknu, ale opravdu si Tom Holland nemohl nechat aspoň narůst strniště, když už musel být obsazen? Mark Wahlberg vypadal víc jako Nate než Sully, Sophia Ali hrála Chloe velmi nepřesvědčivě. A když někomu podříznete hrdlo, je z toho větší spoušť, než červená čárka na krku - ale musíme být mládeži přístupní, že <33

Euforie - Divadlo a jeho dvojník (2022) (epizoda)

/// Prosím, že si lidi nevšimli až ve druhý sérii, že se toho v Euforii "zas tak moc neděje" >.< Včetně těch, kteří před pár díly hlásili, že se na seriál už dívat nebudou 💀 (Zhlédnuto po vypití džbánu vody)

Comeback - Boží mlýny (2009) (epizoda)

/// Tolik obávaný pořad určitě šel využít lépe. A kdo tam proboha dal ty zvuky stíhačky, když Tomáš na něco vzpomíná?

Vřískot (2022)

/// I když jsem se na film těšil, vlastně mě po první vraždě začal dost vytáčet s tím, jak se všichni strašně moudře bavili o tom, kdo může být vrah. Vím, že ve Vřískotu je to vlastně to, o co celou dobu jde, ale tady mě to opravdu otravovalo tím, jak se to snažilo být chytré. Což u nemocniční výtahové scény rozhodně nebylo. U konci jsem se fakt bavil tím, jak v domě postavy nereagovaly na hluk. Sidney si v kuchyni snad opékala marshmallow, zatímco někdo jiný dost nahlas bojoval o život. Nové postavy buď nevýrazné nebo trapné. Návrat staršího osazenstva mi přišel vlastně navíc...

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

/// Epizoda, která dokazuje, že Euphoria funguje i bez toho luxusního vizuálu. Rue dělá vteřinová rozhodnutí jenom aby nemusela čelit tomu, co doposud natropila. Emoce až na dřeň, mám z toho husí kůži.

Vychováni vlky - The Collective (2022) (epizoda)

/// Opravdu divný start. Díl se mi zdal strašně sestříhaný, zkrácený. Jakákoliv akčnější scéna spíše k smíchu. Navíc si toho kupodivu z minula moc nepamatuji, chyběl mi recap.

Euforie - Drink před válkou (2022) (epizoda)

/// Cassie mi už začíná být opravdu líto, z dění na party jsem měl opravdu nepříjemný pocit. Díl s méně dialogy, ale spoustou emocí.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

/// Zas tak nemám problém s tím, co se stalo, jako spíš s tím, co k tomu vedlo. Spousta zvratů v této sérii funguje na líném psaní... Jak Batista začal Angele při prvním setkání vyprávět o Řezníkovi? Jak Dexter v minulém díle vylezl Kurtovi z kanclu a *zrovna* v tu chvíli zazní "jééé uwu oni ho pustili!"... Pokud jste si tohoto doposud nevšimli, nejspíš budete spokojeni. Já moc nejsem, protože Dexter v Miami ketamin nepoužíval, používal M99, takže by obvinění Angely smetl ze stolu, kdyby.... se tvůrcům prostě chtělo. (A i kdyby ten ketamin používal, pořád by šlo o nepřímé důkazy... ne?) Logana také zabíjet nemusel, stačilo silným třísknutím omráčit - ale to se zase do scénáře nehodilo. Pak by totiž nemohlo dojít na ten rádoby epický konec, že? No to by většina diváků nesměla mít Harrisona jako pitomého teenagera a pokrytce. No nic, jsem zkrátka zcela přesvědčený, že z toho šlo vytřískat mnohem víc. Stupeň nakrknutosti: 6/10 PS: Taky nějaký reunion Batisty a Dextera mohl bejt parádně emotivní >.<

Příběh služebnice - Divočina (2021) (epizoda)

/// Tady si tvůrci zase čarují, jak se jim to hodí - a u mě se to navíc totálně minulo účinkem. Úplně jiný seriál.