Ztraceno v překladu (2003)

Není překvapivé, že hlavní zbraní filmu je schopnost vtáhnout diváka do chmurného světa plného pocitů samoty, beznaděje a strachu z toho, co bude dál. Ovšem není pochyb o tom, že tato zbraň funguje hlavně díky Billu Murraymu a Scarlett Johansson. Jejich vzájemné dialogy plné tichých pauz a zároveň viditelného vzájemného porozumění jsou jednoduše mistrovské. Konec snad ani nemohl být lepší, ale to pomalé tempo, zejména ze začátku - ne každý vydrží, ale výsledek stojí za to.

Pokušení (2009)

Excelující a specificky nádherná Amanda Seyfried si zaručila mou další pozornost. I přes vynikající výkon byla na ni má milovaná Julianne Moore krátká. Taktéž Liam Neeson předvedl svůj kvalitní standard. Největší slabinou je, že vyústění vás nikterak nepřekvapí. Děj je holt neoriginální, a jelikož tenhle aspekt beru u hodnocení filmů jako stěžejní bod, tak nemohu udělit plný počet. Jinak však není, co vytknout.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Symbol rodinných seriálů. Tak všední, tak autentické, tak humorné. Vztahy mezi postavami působí neskutečně přirozeně a uvěřitelně. Ať už jde o Carol x Frank, Dana x J.T, Cody x J.T, Coady x Dana...tenhle seriál je jednoduše srdeční záležitost. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Dana, J.T, Cody.

Prázdniny v Římě (1953)

Po Breakfast at Tiffany's jsem si pustil další lahůdku v podání báječné Audrey a řeknu jen tohle: ve chvále na tuhle lady bych se jenom opakoval. To se prostě musí vidět. Hotový skvost!

Mládeži nepřístupno (2013)

Něco tak vy*ebaného by snad nevymyslel ani kámoš ze školy s pekelnou fantazií toho nejdivnějšího levelu. Je to zázrak, že do toho šlo tolik prvotřídních herců. Tato komedie rozhodně není pro všechny. Já sám se považuji za člověka, který podobný humor docela snáší, ale kromě dvou úvodních scén (především té první s Jackmanem) to bylo slaboučké. Ještě ušla scéna s Emmou Stone, no v té nejtrapnější s Annou Faris jsem byl vážně na pokraji stisknutí tlačítka přetočit. Sečteno, podtrženo, největší slabinou je nevyrovnanost scének. Zatímco některé jsou na hraně únosnosti a místy i pobaví, tak jiné jsou zase zralé na oprátku.

Mafiáni (1990)

Tak tohle je pecička jako hrom! Přiznám se, že tady patřím mezi těch 90-95% lidí, co neoslovil Kmotr, ale tahle gangsterka je pro mě úplně jiné kafe. Trvá to přes dvě hodiny a stejně to má nepřetržitý svěží ráz, ideální tempo a perfektně vykrystalizovaný vývoj postav za doprovodu báječného soundtracku. Přední trio herců podalo jednoduše brilantní výkony. Hlavní hvězdou je samozřejmě neřád Tommy, u jehož vystupování mě přepadaly pocity zhrzení, smíchu a údivu v jednom momentu.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Mé předpovědi se vyplnily do puntíku. Na naléhání okolí jsem se podvolil a dal tomu šanci. A musím říct, že první minuty vypadaly hodně nadějně. Jakmile se však 14 praštěných trpaslíků, hobitů, elfů, či já nevím co všechno vydalo na "neočekávanou cestu", tak nastalo přesně to, co jsem čekal. Tenhle fantasy svět zkrátka není pro mě a usínal jsem už po polovině filmu. Chápu, že tohle má zarputilé a nadšené diváky, ale na mě Tolkien prostě nezapůsobil. Lord of the Rings už raději ani nebudu zkoušet...Jediné, co se mi kromě úvodních minut líbilo, byla Cate Blanchett. Na závěr bych ještě dodal: proč to proboha trvalo bezmála 2.45min?! Když mi ještě kamarád řekl, že tenhle příběh se do knihy vlezl na 60 stránek, tak se mi vážně chtělo smát.

Sherlock (2010) (seriál)

Prosím o "Standing Ovation" pro Benedicta Cumberbatche. Páni, jak mu ten Sherlock sedí. Jakmile zapne na svou notu deduktivních schopností a během pár sekund na mě vysype tucet detailů, tak jsem totálně v p*deli. Neskutečný frajer, kterému Martin Freeman v podání Watsona zdárně sekunduje. Ale co teprve, když se na plátně objeví Lara Pulver alias Irene Adler. Jak ta to roztočila! Dosavadně jednoznačně nejlepší epizoda (doufám, že s Irene ne neposlední). Jim Moriarty rovněž velice povedený. Trumfnout vyšinutého Sherlocka ještě vyšinutějším bláznem, za to před režiséry klobouček dolů. Celkově mě úvodní dvě řady velice bavily a až na S02E02 se jedná o "masterpiece" díly. I soundtrack velmi povedený, přijde ideálně autentický k Sherlockovi.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Roger Moore se loučí důstojně. Ten jeho věk je průser, ale vzhledem k tomu, jak jsem si ho oblíbil, tak to nebudu víc hrotit. Zklamala mě postava Zorina - absolutně nesympatická, zato May Day je jiné kafe. Normálně mě takový typ ženské odpuzuje (nemám na mysli vzhled), ale tahle mě pobavila. Příběh mi přišel nezáživný, ale solidní konec to mírně napravuje. Měl bych dát 3 hvězdy, ale za ty předešlé, vesměs skvělé díly Moorea podržím a udělím o jednu víc.

Špion, který mě miloval (1977)

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek a jednoznačně nejlepší "Mooreovka". Perfektní příběh, perfektní (nejkrásnější ze všech) bond girl, perfektní Čelisti, perfektní soundtrack, perfektní Lotus, ale hlavně perfektní 007. Není, co vytknout.