Yellowjackets - Příchod zkázy (2022) (epizoda)

Ukázalo sa, že moja teória bola nesprávna; Adam nie je Travisov mladší brat... Adam je mŕtvy. Všetko sa to tak nejako stalo a potom sme sa dozvedeli, že to bol vlastne Jeff, kto vydieral. Hoci som to nečakal, neprekvapilo ma to. Bolo to preto, že spôsob, akým to bolo urobené, nebol z tých, ktoré mali byť veľkým odhalením, on sa priznal a ona povedala nejaké veci, potom povedala, že niekoho priamo zavraždila. Veľké situácie, antiklimatické reakcie. Celú sezónu sa rozprávalo o vydieraní, takže som chcel viac, keď sme popri rozprávaní o afére zistili, kto to robí. Keď to Jeff zistí, tak sa s tým tak nejako vyrovná. Veľmi nedotiahnuté. Ďalší príbeh tejto epizódy sleduje divočinu, kde sú všetci náhodou zdrogovaní. Tu sa epizóda trochu zvrtne. Celý čas som čakal na náznaky ich prepadu do šialenstva a vy mi hovoríte, že všetci išli na drogový výlet, ktorý ukázal ich pravú povahu, hádam? Prostredníctvom tejto epizódy sa naďalej ukazuje zbytočná sexuálna tematika v tomto seriáli a na naháňačku okolo Travisa nie sú žiadne stávky, pretože vieme, že prežije, ale toto bol divný drogový trip, naháňačka, ktorá ho mala zožrať, pričom na jej čele bola Lottie so svojimi zmätočnými nadprirodzenými schopnosťami. Zdalo sa mi to trochu uponáhľané a po tom, čo drogy vyprchajú, či sa vrátia k tomu, že sú sami sebou. Zdá sa, že tento seriál nechce napredovať vo svojom rozprávaní. Len tam dáva situácie, ktoré treba prejsť a skončiť na začiatku. Výrazne to však zvýšilo tempo seriálu, na ktoré som čakal, takže to veľmi oceňujem. Bolo príjemné vidieť naše postavy usmievať sa a smiať sa predtým, ako sa stane nevyhnutná šialenosť. Celkovo ma táto epizóda viac rozplakala, ako šokovala niečím, ale zvýšila tempo, ktoré seriál potreboval, a mala na začiatku feel good momenty. P. S. Jackie je medzi udalosťami tejto epizódy stále šialene malicherná. Ak si dobre pamätám, v úvode sezóny zomrelo dievča (pravdepodobne Jackie) a okolo nich bol sneh. Do konca sezóny im zostáva ešte jedna epizóda. Radšej nech sneží.

Yellowjackets - Let čmeláka (2022) (epizoda)

Seriál, ktorý je stále lepší a lepší, udržuje vás v napätí a na konci epizódy vás čaká zaručený cliffhanger . Jediné, čo sa mi nepáči, je, že musím čakať celý týždeň na ďalšiu epizódu !

Yellowjackets - Bez kompasu (2021) (epizoda)

Epizóda 7: Dramatickejšia epizóda, ale prázdna ako vždy. Polonahý záver sa nepočíta, ten len ukazuje dobré herecké výkony a VFX. Kolotoč epizód, pričom táto zatiaľ dostala okolo 6 guliek s takmer 56 minútovým obrazom, ruchmi a drámou. Minulosť a prítomnosť sú popretkávané nezmyslami, umelým správaním, skrytými plánmi, zradou a mystickými vecami. Príprava na 8. epizódu. Už strácam nádej na uspokojivý výsledok.

Yellowjackets - Svatí (2021) (epizoda)

Seriál začal s ok prvou epizódou, naozaj dobré 2. a 3. epizóda, teraz to začalo zle na chvoste v 5. a 6. Začína sa to naozaj opakovať a nič moc sa tam nedeje. Myslím, že mám pred sebou ešte 1 epizódu a ak sa to nezvýši, je čas hodiť uterák do ringu.

Yellowjackets - Krvavý úl (2021) (epizoda)

Malo to byť dobré, ale táto séria je tak nudná. Toho, kto vyberal scenáristov, treba vymeniť. Sú takí úbohí. Mám pocit, že sú to scenáristi, ktorí píšu prvýkrát. Premrhaný potenciál.

Yellowjackets - Tlak (2021) (epizoda)

Hlas Sophie Thatcherovej je až neuveriteľne podobný hlasu Juliet Lewisovej. Bolo skvelé dozvedieť sa niečo o Natalie. Opäť priemerná epizóda, budovanie postáv a sveta. Pripomína niečo ako tímové cvičenie. Úprimne, bolo to trochu otrepané, ale čo už, nebola to zlá epizóda. Shauna je teraz naozaj, ale naozaj zažratá do rolovania, vďaka, Jeff. Misty je občiansky detektív a kryje vám chrbát. Páčilo sa mi vidieť, ako sa Tiassa postavila sama za seba.

Yellowjackets - Domeček pro panenky (2021) (epizoda) odpad!

Keď som to začal sledovať, netušil som, že to bude také úžasné a že v každej epizóde bude scéna s mŕtvym zvieraťom. Zaujímalo by ma, čo si myslela žena, ktorá to vytvorila. V tretej epizóde budem mať scénu s mŕtvym zvieraťom. Pretože je to také dráždivé a desivé! Diváka to tak vystraší a v dnešnej dobe je tak skvelé vidieť mŕtve zviera. Skvelá práca, pokračuj v dobrej práci a dúfam, že v štvrtej epizóde uvidím ďalšie mŕtve zviera, teším sa na to a asi dnes zabiju na záhrade králika alebo psa len tak pre zábavu. Ešte raz ďakujem, naozaj skvelý seriál, nemám slov!

Yellowjackets - Fis (2021) (epizoda)

V prvej časti sa začína záhadou okolo vraždy dievčaťa, o ktorej nič nevieme. Celá epizóda sa hrala na túto záhadu a zanechala nás v závere s havarovaným lietadlom. Epizóda 2 pokračuje presne tam, kde končí ep 1. Je rýchla, napínavá a udáva tón, že táto epizóda bude viac zameraná na ich čas po havárii. Vyzeralo to na dobrú epizódu. Myslel som si, že sa budú odohrávať 3 príbehy, pred, po a po záchrane: Mýlil som sa. Predtým z ep 1 bolo len akési zoznámenie sa s postavami a teraz sledujeme dve rozprávania: teenagerov po havárii a dospelé verzie po záchrane, no a to prináša grimasy. Tínedžerská atmosféra sa prenáša po havárii, stala sa obrovská havária, sú obklopení smrťou, z ktorých niektorí možno vidia smrť prvýkrát. Dievčatá z toho akosi vyviaznu s menšími šrámami a tú prvú noc sa zdá, že už sú z toho vonku. Bola tam väčšia dráma zahŕňajúca vedľajšie poznámky o tom, prečo táto nezachránila život tej druhej. Nebol tam žiadny pocit naliehavosti. Po tom, v súčasnosti, sa dospelí kolegovia snažia vyšetriť tie záhadné pohľadnice, ktoré im boli poslané. Seriál sa snaží udržať tajomstvo a na 2. epizódu sa im to darí dosť dobre, ale paralelne s tým prebieha rozprávanie o problémovom manželstve jedného z našich protagonistov a to bolo jednoducho krkolomné. Som si istý, že existujú aj iné spôsoby zhoršenia alebo vývoja vzťahu ako sex, ale ako sa obávali od 1. ep. Ep 2 pevne stanovuje, že sex je témou seriálu zbytočne. Otázka vedenia 2 príbehov s tými istými postavami ukazuje, že tu nie sú skutočné stávky, pretože väčšinou viete, kto prežije, ale potom to môže byť len spôsob, ako nám scenáristi hovoria, že to nie je o živote a smrti a o konečnom výsledku. Je to o ceste, ktorou museli prejsť - čo mi momentálne nejde do hlavy, keďže Misty zámerne poškodí čiernu skrinku lietadla, pretože sa jej páči chvála, ktorú dostáva. Jednu vec musím spomenúť - vracia sa strašidelný soundtrack a som rád, že ho príliš nevyužívajú. Skutočne umocňuje atmosféru. Celkovo sa zdá, že teenagerská atmosféra preberá a ja tu nie som pre ňu, ale mysteriózny uhol pohľadu sa zahusťuje a to je to, čo ma tu drží vydržať chvíle krkolomných motívov a písania. P. S. Kde je vodca Jackie, v súčasnosti? P. P. S. Nie som si príliš istý, či sa snažili o hororovú atmosféru s tým deckom, čo kreslilo, ale bolo to skôr cringe ako znepokojujúce.

Yellowjackets - Pilotní díl (2021) (epizoda)

Pilot: Nadpriemerná epizóda s množstvom vývoja, flashbackov, všetkého potrebného, ale bez skutočného vzrušenia a napätia. Robili to, čo potrebovali, aby boli diabolsky súťaživí a prežili v tej drsnej divočine! Napriek tomu je prvý dojem jeden slabý dojem.

Mluv se mnou (2023)

Skutočne príjemný horor. Má dobré tempo a atmosféru. Celé herecké obsadenie je pôsobivé. Efekty sú dobré, najmä vzhľadom na rozpočet. Skutočne strašidelný a lekačiek je veľa. Pripomína mi, aké dobré boli kedysi horory, a zároveň zostáva moderný a aktuálny. Je to zaujímavá premisa, nič podobné som ešte nevidel. Má niekoľko zvratov. Udrží vás v napätí. Budem netrpezlivo čakať, čo režiséri urobia ďalej, a budem si dávať pozor na herecké obsadenie v ďalších veciach. Ak sa vám to strašidelné páči, dajte tomu šancu. Za posledných 12 mesiacov vyšlo niekoľko veľmi priemerných hororov, tento je o triedu vyššie.