Zatímco si teenageři zvykají na nové prostředí, Misty zjistí, že se hodí do pekla na Zemi. (SkyShowtime)

HarryCameron

O triedu lepšie ako prvá epizóda. Takmer celá dejová linka, kde môžeme sledovať vývoj krátko po havárii lietadla je veľmi zaujímavá. Avšak manželská "terapia" mi príde ako zbytočná vata,  aj keď  možno sa v ďalších dieloch ukáže, že to má svoje opodstatnenie. Top creepy  hláška epizódy : "Sammy , Sammy  . . ." ()

molcan2

V prvej časti sa začína záhadou okolo vraždy dievčaťa, o ktorej nič nevieme. Celá epizóda sa hrala na túto záhadu a zanechala nás v závere s havarovaným lietadlom. Epizóda 2 pokračuje presne tam, kde končí ep 1. Je rýchla, napínavá a udáva tón, že táto epizóda bude viac zameraná na ich čas po havárii. Vyzeralo to na dobrú epizódu. Myslel som si, že sa budú odohrávať 3 príbehy, pred, po a po záchrane: Mýlil som sa. Predtým z ep 1 bolo len akési zoznámenie sa s postavami a teraz sledujeme dve rozprávania: teenagerov po havárii a dospelé verzie po záchrane, no a to prináša grimasy. Tínedžerská atmosféra sa prenáša po havárii, stala sa obrovská havária, sú obklopení smrťou, z ktorých niektorí možno vidia smrť prvýkrát. Dievčatá z toho akosi vyviaznu s menšími šrámami a tú prvú noc sa zdá, že už sú z toho vonku. Bola tam väčšia dráma zahŕňajúca vedľajšie poznámky o tom, prečo táto nezachránila život tej druhej. Nebol tam žiadny pocit naliehavosti. Po tom, v súčasnosti, sa dospelí kolegovia snažia vyšetriť tie záhadné pohľadnice, ktoré im boli poslané. Seriál sa snaží udržať tajomstvo a na 2. epizódu sa im to darí dosť dobre, ale paralelne s tým prebieha rozprávanie o problémovom manželstve jedného z našich protagonistov a to bolo jednoducho krkolomné. Som si istý, že existujú aj iné spôsoby zhoršenia alebo vývoja vzťahu ako sex, ale ako sa obávali od 1. ep. Ep 2 pevne stanovuje, že sex je témou seriálu zbytočne. Otázka vedenia 2 príbehov s tými istými postavami ukazuje, že tu nie sú skutočné stávky, pretože väčšinou viete, kto prežije, ale potom to môže byť len spôsob, ako nám scenáristi hovoria, že to nie je o živote a smrti a o konečnom výsledku. Je to o ceste, ktorou museli prejsť - čo mi momentálne nejde do hlavy, keďže Misty zámerne poškodí čiernu skrinku lietadla, pretože sa jej páči chvála, ktorú dostáva. Jednu vec musím spomenúť - vracia sa strašidelný soundtrack a som rád, že ho príliš nevyužívajú. Skutočne umocňuje atmosféru. Celkovo sa zdá, že teenagerská atmosféra preberá a ja tu nie som pre ňu, ale mysteriózny uhol pohľadu sa zahusťuje a to je to, čo ma tu drží vydržať chvíle krkolomných motívov a písania. P. S. Kde je vodca Jackie, v súčasnosti? P. P. S. Nie som si príliš istý, či sa snažili o hororovú atmosféru s tým deckom, čo kreslilo, ale bolo to skôr cringe ako znepokojujúce. ()

warrenur

O malicko lepsie ako slabunky prvy diel. Hlavne vdaka "brilatej a kuceravej blbke". Obcas pritiahnute za vlasy, ale snad sa to bude dat skuknut aspon ako "lahka pribehovka". Kto tak pekne cerstvo do stromu vyrezal ten "klikyhak"? ()