Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Dej a zvraty sú tak nepredvídateľné, že som bol schopný hovoriť spolu s prvým videním filmu

Asteroid City (2023) odpad!

Opísaný ako sci-fi romantická komédia-dráma a tým, že sa snaží byť "jack of all those trades" je dôvod, prečo sa to nepodarí vo VŠETKÝCH z nich, vybrať pruh budeš Anderson! Akonáhle prekonáte vysoko štylizované podanie, stane sa z toho papierovo slabá "pocta" čomu presne? ...Andersonovej vlastnej tvorbe!!! Nie je tu žiadny zaujímavý príbeh, ktorý by sa dal sledovať, takže sa z toho rýchlo stáva sled nesúvislých a na sledovanie veľmi nudných skečov, pri ktorých sa novinka v podobe kresleného kolorovaného prostredia rýchlo vyčerpá. Nielen ja sa pýtam..ako môže Anderson dať dokopy TAK dobré herecké obsadenie a napriek tomu vznikne úplná blbosť? Minúť 25 miliónov dolárov na výrobu filmu (predpokladám, že väčšina z toho išla na obsadenie veľkých mien), takže na nič iné, napríklad na dobrý scenár, veľa nezostane.

Baiohazado: Desuairando (2023) odpad!

Einstein povedal, že všetko je relatívne, vrátane času. Odstráňte Millu Jovovich, pridajte CGI a hej, presto. Radšej by som si vytrhol zuby z hlavy a zjedol ich, ako pozeral túto úplnú kravinu. Neviem, prečo si hollywoodski manažéri vždy myslia, že je dobrý nápad ušetriť peniaze a vyhodiť hlavného herca (To isté sa stalo aj pri Zaklínačovi), ale je to taký lúzerský ťah, ktorý robia lúzeri pre lúzerov. Na akú odpornú sračku sa táto séria zmenila bez mIlly. Odvtedy som vymazal všetky posledné filmy a teraz si znovu pozerám Millu v celej jej kráse. Prajem všetko dobré všetkým, ktorí si myslia, že sa to dá pozerať.

Barbie (2023)

8. 5/10 Aj keď som si spočiatku nebol istý, film bol stále zábavnejší, zábavnejší a rozhodne lepší, prekvapivo sa zaoberal aj vážnymi vecami, Barbie je zvláštne zábavný film, ktorý napĺňa tento veľmi zaujímavý koncept, určite prvýkrát v histórii, Greta Gerwig vytvorila tento úplne nový štýl filmovania špeciálne pre Barbie, od zámerne divného, ale kreatívneho strihu, niektorých trápnych a krkolomných scén, komédia mi prišla taká vtipná namiesto cringe, Barbie je jeden z najoriginálnejších filmov roka a tiež jeden z najoriginálnejších filmov, ktoré som za poslednú dobu videl, všetci vieme, že Margot Robbie a Ryan Gosling budú ťahať film a je to tak, ale Will Ferrell, Simu Liu a celý zvyšok hereckého obsadenia boli tiež skvelí a zábavní, soundtrack bol jednoducho skvelý, okrem piesne Nicki Minaj a Ice Spice "Barbie World", ktoré sú úplne hrozné, ale Billie Eilish "What Was I Made For? " melódia, ktorá neustále strašila v pozadí, až sa konečne dostala do ideálnej scény, aby ju zahrala, bola naozaj najlepšia, pretože tá pieseň bola jednoducho krásna a emotívna, každopádne, Barbie je veľmi zábavná, aj keď je tam stále niekoľko viditeľných nedostatkov, väčšina z nich mi prišla vtipná, zábavná, farebná, kreatívna a zábavná, čistá zábava, je to niečo, čo sa mi pravdepodobne bude páčiť ešte viac, keď to uvidím druhýkrát, ale od tejto chvíle, Barbie bola dobrá zábava, určite odporúčam a s týmto filmom nejako je vlastne možné mať živé Barbie film, všetko, čo potrebujete mať dobrý scenárista, dobrý režisér, a dobré herecké obsadenie, a oni prináša väčšinou.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je propagovaný ako film pre každého, či už je hráčom DND alebo nie. To vo mne vzbudilo nádej, že sa film dočkám, avšak bol som sklamaný, keď som sa v jeho priebehu miestami nudil a strácal. Svet je zaujímavý, ale nebolo venované veľa času tomu, aby si naň divák zvykol. V podstate ste len tak hodení do deja, čo by som určite dokázal prehliadnuť, keby ma príbeh držal v napätí, no prišiel mi mierne klišéovitý a nezaujímavý. Berte to, ako chcete, keďže nie som v prvom rade človek na akčné filmy, ale počas niektorých prostredných častí som sa rozhodne strácal do snenia. Pomer akcie a zmysluplného príbehu jednoducho nebol mojou šálkou kávy. Všetci herci a herečky však podávajú skvelé výkony. Postava Justice Smith prechádza plnohodnotným charakterovým oblúkom, čo je jedna z vecí, ktorá sa mi páčila, a Hugh Grant hrá veľmi komického a presvedčivého zloducha. Ak poznáte DND a/alebo máte radi filmy s množstvom akcie, tak by som si to pozrel, ale pre mňa to nebolo.

Flash (2023)

Toto je definícia zmiešaného filmu. Po prvé, odkedy bol tento film ohlásený, bol to môj najnedočkavejší film za posledné desaťročia. Michaela Keatona ako Batmana som miloval a páčila sa mi vyhliadka, že sa vráti. Nakoniec mu dávam 5, a to z jedného hlavného dôvodu; Ezra Miller. Nevie hrať. Nemajú žiadnu charizmu a sú jednoducho otravní. Prvých 20minút filmu som sa mrvil a škľabil v sedadle nenávidiac ho a len dúfal, že príde Michael Keaton. Teraz to ešte zhoršil Ezra Miller, ktorý sa vracia v čase a stretáva svoje tínedžerské ja, ktoré je akosi nekonečne otravnejšie. Doslova si predstavte Jar Jar Binksa a máte takú úroveň, na akej to bolo hrané. Tento Jar Jar Binks je v celom filme. A teraz k tomu všetkému pribudlo poznanie skutočnej kriminality Ezru Millera a všetkého, do čoho bol zapletený. Úprimne, keď som ho videl, mal som pocit, že sledujem epizódu Mindhuntera. Nebolo to príťažlivé. Film mal byť natočený nanovo a Flasha mal hrať niekto iný. Nebolo to tak, že ''oni'' sú dobrí herci. Po hodine som sa úprimne takmer zdvihol a odišiel z kina. Potom prišiel Michael Keaton a najprv som si pomyslel, že to Warneri pokazili. Toto sa ani náhodou nevyrovná mojim spomienkam. Čoskoro sa to však zmenilo a Michael si film úplne ukradol. Čo poviem aj na úvod k Supergirl. Pri tom som tiež vzdychal, keďže ju prvýkrát videli ako maličkú, kožu a kosť. V duchu som si hovoril, že toto má byť Supergirl. Prečo Warnerovci obsadzujú do úloh superhrdinov práve takýchto ľudí. Musím sa však nesmierne ospravedlniť za to, že som si to myslel, pretože hneď ako si obliekla oblek, zmenila sa jej reč tela, charizma a správanie a ja som si pomyslel "wow, ona je vlastne veľmi dobrá Supergirl". Takto to dopadne, keď niekto skutočne vie hrať. Dokáže ľuďom spôsobiť ten šok z toho, čo predvádza. Nakoniec mám vážne zmiešané pocity - milovala som, nesmierne, Michaela Keatona a milovala som Supergirl. Ale nenávidel som Flasha. Teraz, keď sa celý film volá Flash, som zaseknutý. Preto dávam 5. Malo sa to však volať Supergirl a mali tam byť len Batman a Supergirl. Keby film bol Supergirl a Batman jej pomáhal, tak by som tomu dal 8.

Gen V - Celá pravda (2023) (epizoda)

Stále súhlasím s tým, že je to solídna 8, ako boli všetky predchádzajúce epizódy a show všeobecne, ale koniec ma nechal poškriabať sa na hlave a premýšľal, či som niečo prehliadol. Určite budem musieť zájsť na YouTube na rozbor epizódy pre streamerov. Mám tiež pocit, že som v tomto seriáli videl až príliš veľa penisov a začína to pôsobiť sexistickým dojmom voči mužom - dúfam, že sa to rýchlo napraví, pretože v takomto vesmíre nie je miesto pre modernú politiku identity - jedným z mojich obľúbených aspektov seriálov, ktoré vychádzajú z univerza The Boys, je to, že sú všetky príjemným ľahkým únikom od absurdity dnešného sveta. Napriek týmto drobným výčitkám seriál stále milujem a netrpezlivo čakám na ďalšie epizódy.

Gen V - Godolkinova univerzita (2023) (epizoda)

Zatiaľ veľmi dobré, takmer všetko, čo by ste od spinoffu The Boys očakávali, hrubosť, humor, násilie a len hlúpe super akcie/následky. Celkovo sa mi prvá epizóda veľmi páčila, tiež sa mi páči, ako sa celá vec s "nimi"....ak nám to bude nútené, tak to aspoň nie je príliš trhané alebo neznesiteľné ako iné seriály.

Gen V - Jumanji (2023) (epizoda)

Táto šou sa zlepšuje každý týždeň, aj keď som zvedavý, ako dlho to môžu udržať. Zámerná slovná hračka. Nasleduje hneď po minulom týždni končí cate rozhodne sa očistiť, ale namiesto toho, aby sa stretli roztomilé okolo táboráku a vyliali ako obvyklé teen angsty klišé show, ona vytiahne ich všetky do svojej mysle a nechá ich vidieť pravdu, celú pravdu a nič než pravdu. A potom to posunie ďalej tým, že všetkých ostatných vyvedie z omylu, v akomsi čudnom ospravedlnení, ale zároveň ich označí za pokrytcov, ktorí ju odsudzujú. Vidíme viac Shettyho pochybných výčinov v práci a to, ako ďaleko je ochotný zájsť. Dobre zahrané hlavnou skupinou, hoci mám pocit, že zatieňujú pravidelné "staršie obsadenie" . Cameo Soldier Boya je inšpiratívne, vtipné a nenecháva absolútne nič na predstavivosť, perfektne podané jensonom acklesom v oveľa krajšom super obleku ako ten bordel, ktorý dostal v 3. sérii ( je to narážka na návrat s4 ?). Je to asi najkratšia epizóda sezóny s dĺžkou 30 minút ( rekapitulácia a titulky zaberú 10 minút ). Takže je natlačená a má málo priestoru na vydýchnutie pre určité emocionálne momenty, ale imo je to prijateľné kvôli časovej tiesni. Úprimne, recenzenti s nižším hodnotením si musia dať hlavu dole. Toto je vesmír Bandy, nie Downton Abbey..

Gen V - První den (2023) (epizoda)

Neviem, prečo to stále pozerám, nie som fanúšikom teenagerských drám. Ani keď som bol tínedžer, nebol som fanúšikom tínedžerských drám. Cobra Kai je príkladom seriálu, ktorý využíva prvky tínedžerskej drámy, ale dokáže udržať podstatnú časť divákovej pozornosti na akčnejšej dejovej línii okolo dospelých a ich dogy. Tento seriál sa tiež snaží zahrnúť akčnú zápletku podobnú Harrymu Potterovi alebo Stranger Things, ale stále sa zameriava predovšetkým na vzťahy a pocity ľudí. Zdá sa, že táto epizóda sa menej snaží byť šokujúca, ale teraz majú o jeden trik menej. Práve si uvedomujem, aká hlúpa je premisa tejto školy. Je to ako Bradavice pre vyprahnutých narcistov. Takisto mám veľa otázok o tom, ako fungujú schopnosti niektorých z týchto ľudí tesne predtým, ako ma prestane zaujímať, aké sú na ne odpovede. Myslím si, že ich schopnosti fungujú tak, ako scenáristi chcú, aby fungovali podľa toho, ako si to daná situácia vyžaduje. Je tiež ťažké sledovať, ktorá osoba čo robí, pretože na začiatku to akosi rýchlo prefúknu naraz, niečo ako v prvom filme Jednotka samovrahov.