Pes Baskervillský (1959)

Vzrušujúci a dobre natočený film s fajnovým obsadením; aj keď s románom ma sem tam málo spoločného, ale stále ostáva najučinnejšou a najzábavnejšou Hammeráckou adaptáciou; bohužiaľ len jedinou.

Plán 9 (1959) odpad!

Je toto najhorší film aký bol kedy natočený? Myslím, že nie. Ale aj tak mu veľa k tomu nechýba.

Frankensteinova pomsta (1958)

Vysvetľovanie dr Frankensteina dr. Kleveovi o postupe transplantácie je veľmi smiešny. Moje hodnotenie je sedem z desiatich.

Frankensteinova kletba (1957)

Aj keď má cez osemdesiat minút, tak Frankensteinove prekliatie má stále schopnosť prekvapiť diváka vďaka svojej kombinácii nezabudnuteľných sekvencii a napínavého príbehu. Rozhodne stojí za opätovné zhliadnutie.

Invaze lupičů těl (1956)

INVÁZIA LUPIČOV TIEL je nie len vynikajúce sci-fi dobrodružstvo, ale je aj výrazne nápaditý, napínavý a intenzívny thriller. Tento film ma glanc aj v dnešných časoch.

The Bad Seed (1956)

Je zaujímavé, že v Hollywoodu museli zmeniť koniec (v divadle nič take dievčatku nespravia). Ak chcete vidieť, ako Hollywood zaobchádza s dievčatkami ktoré vraždia, ôozrite si to ak musíte, ale pripravete sa na viac ako dve hodiny zúfalstva a utrpenia. Ó, a postavy budu mať tiež svoje problémy.

Godzilla no gjakušú (1955)

Bomby ktoré padajú z Air Force sú ako ručné granáty a neobťažujú Godzillu. Nakoniec vyvolajú lavínu aby pochovali Godzillu, ale všetci vieme, že tá znovu utečie.

Tarantule (1955)

Obria tarantula terorizuje Arizonu. No tentoraz to nemá na svedomí žiarenie- na svedomí ju má vedec Leo G. Caroll, ktorý experimentuje so živinami, ktoré napomáhajú rastu. Miestny doktor John Agar sa spojí s nádhernou Marou Corday, aby sa pokúsili zastaviť gigantického pavúka. Réžia je účinná vďaka perfektnému Jackovi Arnoldovi. Špeciálne efekty v pohode. Pekný scénar dáva Agarovi dobré repliky. Veterán Caroll je solídny ako vedec, ktorý spôsobil všetky problémy a nakoniec aj za to zaplatí. Corday, ktorá sa stala o pár rokov Playmate, bola celkom dobrá herečka aj keď ju stále obsadzovali do úlohy kde nebolo potrebné nič len byť krásnou ("Veda alebo neveda, dievča si musí spraviť vlasy") Je to klasický film o obrom chrobákovi z čias keď sa tento koncept brál vážne. Fanúšikom hororov a sci-fi z 50. rokov sa to bude páčiť.

Godzilla (1954)

Skutočnosť, že efekty boli spravené v roku 1954 a niektoré z nich sa držia doteraz sú fakt úžasné. Herecké výkony sú tak isto fantastické. Vďaka tomuto filmu sa veľmi teším na tú novú Godzillu. Dúfam, že Gareth Edwards si z tohoto filmu vezme príklad.

Rozdvojená duše (1945)

Alfred Hitchcock si vybral adaptáciu novely Francisa Beedinga a dá sa povedať že je to jeden z jeho najlepších projektov 40. rokov. Známe hviezdy a skvelý príbeh vás udržia v napätí až do posledného záberu. Brilantná práca s kamerou a čierno biely obraz tomuto dielu pomohli v dejovej línii. Snová sekvencia Salvadora Daliho je náležite mystická. tento film stojí za to si ho z času na čas pozrieť.