Godzilla - Útok z neznáma (1965)

Ďalší príjemný film o Godzille. Tentokrát sa kráľ Ghidra objaví na novoobjavenej planéte. Obyvatelia sa spýtajú či si môžu požičať Godzillu a Rodan aby im pomohli na výmenu za liek na rakovinu. V tomto filme je ešte viacej sci-fi tónu. Čo musím pochváliť, sú pekne interiéry a kostýmy.

Frankensteinovo zlo (1964)

Je zaujímave vidieť, že Cushing hraje šialeného barona v hrdinskejšom svetle. Odporúčam.

Šest žen pro vraha (1964)

Aj cez niektoré prekážky a nedostatky, je to bez pochýb jeden z najlepších filmov od Bava.

Hrůzostrašné příběhy (1963)

Celkovo, ma to slabšiu poslednú tretinu, ale dve tretiny z toho, najmä druhý segment, sú vynikajúce.

Ptáci (1963)

Predstavte si, že by sa Hitchcock pokúsil predať tento nápad filmovým štúdiám: život všednej vidieckej rodiny je zničený, keď zaútočia zákerné havrany. Prečo? Žiadny konkrétny dôvod. A čo potom? Uletia. a potom? Znovu sa vrátia a zaútočia. A potom idú a potom... Zdá sa to ako nemožná zápletka, ale Hitchcock to dokáže, pomaly buduje napätie, ktoré kŕčovito narastá a ustupuje. Mladších divákov môže pomalá kradmosť úvodných scén iritovať a možno budú chcieť mlátiť televízorom, keď film dospeje k nádherne uletenému záveru, ale forma, keď títo vtáci začnú útočiť, každého diváka priklincuje. Bola to jemná hitchcockovská inovácia, ktorá tento veľmi útly, kokotský príbeh premenila na napínavý thriller. Najväčšou inováciou je však filmová hudba - žiadna tu nie je. Žiadny režisér nie je viac stotožňovaný s hudbou svojich filmov, ale v Ptákoch Hitchcock vytvoril horor, ktorý je jedinečne tichý. Veľký muž ocenil niečo, čo tak málo iných - atmosférickú silu ticha a to, ako sa v rôznych prostrediach môže ticho líšiť svojím charakterom. Napriek tomu sa zdá, že mnohí, ktorí si film pozrú, zabúdajú, že v ňom nie je hudba. To je najväčšia devíza filmu.

Draculovy nevěsty (1960)

Peter Cushing vo vrcholnej forme sa snaži odháňať dievčatá do pána Peela aby z nich nerobil svoje nevesty. V jednej hlúpej scéne, pán Peel požiada slečnu Monlaurovú o ruku a ta jeho ponuku hneď prijme, hoci sa poznajú sotva pár sekúnd. Vyvrcholenie pri starom mlyne je bohaté na atmosféru a invenciu (všimnite si ako sa Cushing vynájde pri hľadaní kríža dosť veľkého na toho cuciaka krvy), a prehliadka krásnych žien lahodí oku. Je to pútaví Hammer so skvelými hereckými výkonmi a klasickými upirími situáciami.

Pes Baskervillský (1959)

Vzrušujúci a dobre natočený film s fajnovým obsadením; aj keď s románom ma sem tam málo spoločného, ale stále ostáva najučinnejšou a najzábavnejšou Hammeráckou adaptáciou; bohužiaľ len jedinou.

Plán 9 (1959) odpad!

Je toto najhorší film aký bol kedy natočený? Myslím, že nie. Ale aj tak mu veľa k tomu nechýba.

Frankensteinova pomsta (1958)

Vysvetľovanie dr Frankensteina dr. Kleveovi o postupe transplantácie je veľmi smiešny. Moje hodnotenie je sedem z desiatich.

Frankensteinova kletba (1957)

Aj keď má cez osemdesiat minút, tak Frankensteinove prekliatie má stále schopnosť prekvapiť diváka vďaka svojej kombinácii nezabudnuteľných sekvencii a napínavého príbehu. Rozhodne stojí za opätovné zhliadnutie.

Časové pásmo bylo změněno