12 kol (2009)

Všechno v tomhle filmu jsme už někde viděli, nic moc nás nepřekvapí. Je to akční oddychovka, která začne nudit ve chvíli, kdy zjistíme o co jde (což je relativně brzo), ale nějak to dáme, protože chceme vědět jaým způsobem nakope hrina prdel lotrovi. Nic moc

Muž ve stínu (2010)

Hezky. Příjemnej film, u kterýho jsem si přál, aby neskončil. Ta atmosféra krajiny mi silně připomněla některé díly z AKTA X, které se odehrávaly v mlžné krajině a smíšených lesích a čišela z nich ponurost. To samý je i tady. Co se týče barev tak se jedná o krásně šedej film. Co se týče napětí, tak to funguje velmi dobře. Perla tohoto filmu je pro mne Kim Cattrall - bože to je sexy ženská, navíc v tom kostýmku. Krátce a stručně, profesionálně zmáklý a fungující film.

Pianistka (2001)

Dost úchylnej film, na kterej se radši nedívejte s rodiči. V průběhu celého filmu jsem měl divnej pocit. Na tenhle film asi jen tak nezapomenu.

Parchanti (2010)

Hovno,hovno slavný soude. Tenhle akční film á la Charlieho andílci v pánském provedení nezachrání ani pár celkem zajímavých scén. Vidíme klišéovitý příběh, kterak partu profesionálních zabijáků zradí šéf a oni se pak mstí. Možná, že by mě tahly story ještě pobavila kdyby byla nějak zajímavě krutá a krvavá, ale to v tomhle podání nehrozí. Hlavní hrdinovéi jsou, jak ze žurnálu sladcí a ani záporňáci se nevytáhli. Prostě tenhle film je sračka.

22 výstřelů (2010)

Hezky syrově natočená kriminálka, která mi občas připomněla Ronina a sem tam jsem se u ní cítil jako u Harryho Browna - takže samé plus. Jean Reno je dobrej a i záporňáci jsou hezky nesympatický. Policajtka je zajímavě hezká ženská a znovu se mi potvrdilo, že frantíci automobilový honičky točit umějí. Na závěr možná trochu moc moralizování,ale nechá se to skousnout. Celkově vzato mně tenhle film moc bavil.

Den poté (2004)

Velkej potenciál měl tenhle film, ale byl nevyužit. Čekal jsem krásně vykreslené zničující přírodní ataky (tsunami byla pěkná), ale až na výjimky s nedostavily. Bohužel byla apokalypsa navrtána obyčejnými lidskými příběhy, které to měli zřejmě polidštit, ale uělali z toho spíš patetickej brak. Pustit si to znovu? Ne díky, už nikdy

Megapiraňa (2010) (TV film)

Tohle je samozřejmě velesračka, ale s tímhle záměrem zřejmě film i vznikl. Beru to tak, že je to točeno pro úzkou skupinku nadšenců, kterou tenhle žánr baví.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Tak tohle je fakt špatnej film, tedy vlastně promiňte. Tohle je velmi špatných 27 minut filmu - víc jsem nevydržel. Nic mne v tom filmu nechytlo, začátek filmu je divně zplácanej a scény chaoticky slepené. Herci ke svým rolím nepasují, efekty stojí za hovno, děj nezáživnej, nic co by vás překvapilo se nestane - prostě nekoukatelná sračka.

Cesta (2009)

Jako velký fanoušek McCarthyho jsem byl nadšen. Na rozdíl od některých kolegů jsem ocenil věrnou adaptaci knihy a nechyběli mi v ní nějaké vlastní nápady režiséra. Pro mne je to nejlepší postapoaklyptický snímek, který mne drtí svojí surovostí, beznadějí, pomalým rozvláčným dějem, zvířecí agresivitou, ponurostí, strachem a napětím. Je to, alespoň pro mne, velmi reálná vize toho, jak by to tu mohlo jednou vypadat. Jsem zvědavej, kdo a kdy se pustí do McCarthyho Dítěte božího.

Kniha přežití (2010)

Srovnávat s Cestou moc nejde. Cesta je realističtější a Kniha přežití zase komiksovější. Takže podle chuti. Prvních dvacet minut bylo perfektních, ale příchodem hlavního hrdiny do města to ztratilo št´ávu a silně začalo připomínat Šíleného Maxe (zatraceně dobrej film). Škoda, že se do toho vmíchala ta mladá buchta a její máma, celý to pokazily. V rámci postapokalyptických filmů je to lepší průměr.