Blueberry (2004)

Na Blueberry je zajímavý nespíš pouze ayahuscový trip, který je natočen brilantně. Myslím tedy ten první. Konec filmu už je trochu výhuk a znovu se na to nejspíš nikdy nepodívám.

Muž proti muži (2006)

Hodně dobrej western, který má strhující začátek a i následující děj svižně ubíhá. Krajina se střídá a Pierce Brosnan za sebou táhne nasranýho Liama Neesona, kterej je dost vostrej a má bejt proč. Po cestě potkávají zajímavý typy lidí, a celkové vykreslení divokého západu je pěkný a realistický a to se cení. Kupodivu se mi líbil i trochu filosofickej závěr. Hodně dobrej film, kterej si rozhodně pustím ještě párkrát.

Proposition (2005)

Proposition je krásně zpracovanej western z Austrálie, kterej mne rozdrtil svojí drsností a nekompromisností. Příběh sice velmi jednoduchý, ale od westernu nepotřebuji víc. Hudba Nicka Cavea to je kapitola sama pro sebe. Některé dialogy jsem si pouštěl několikrát a jen zíral stejně jako na scénu, kdy je ještě nedomestikovanému Aboriginci ustřelena půlka hlavy.

Vlkodlak (2010)

Vlkodlak je pro mě velkým zklamáním. Jediné co na tomhle filmu můžu pochválit je atmosféra sídla v jehož okolí se příběh odehrává, ale to samozřejmě nestačí. Jako velký fanda fenoménu lykantropie jsem byl až vytočen neoriginálním ztvárněním vlkodlaka - tohohle poločokla se vážně nejde bát. Scénář velmi špatnej.

Smoke (1995)

Smoke je parádní člověčina. Film, kterej ubíhá v příjemném tempu jako když kouříte cigáro a posloucháte štamgasty vedle u stolu. Harvey Keitel opět ve vrcholné formě. Perfektní záležitost.

Harry Brown (2009)

Harry Brown je příjemný překvapení, který si na nic nehraje a nepřináší žádný poselství, a to se cení. Jemný thriller zato syrově natočený, plný násilí, únavy ze života, hnusnejch paneláků a škaredejch britskejch týpků, který nemaj šídlo daleko od ruky. Příiemnej zážitek.

Z pekla (2001)

Z pekla je pro mne v desítce nejlepších filmů. Špinavej a hnusem prolezlej Londýn, decentní řezník kuchající děvky, sjetej Johnny Depp, to všechno mě přikovalo ke gauči a drželo celej film. Moc pěknej zážitek.