Crash (2004)

Výbornej film o tom, že není hrdinů a hajzlů, o životě a komunikaci mezi etnickými menšinami a majoritou v USA, o absurdnosti pozitivní diskriminace, o tom, že že za dvě sekundy se smích může změnit v smutek a taky o dalších věcech, které si v něm jistě najdete. Je to silný a podbarvený dobrou muzikou, scénář, režie a herci to všechno klape na jedničku. Myslím, že jsem nenašel chybu, tedy až na trochu neuvěřitelnej dialog mezi dvěma klukama, který neví jestli vytáhnout přejetýho číňana z pod auta :)

Velká žranice (1973)

Velká žranice patří mezi mé oblíbence. Syrově natočený a smutný film (až na to prdění) o chlapech, který toho mají už dost a chtějí chlípně umřít. Ta oslava jídla a volného sexu z filmu úplně sálá. Neznám podobnej fllm a vlastně ani nevím, co přesně se mi na něm líbí, ale neviděl jsem ho naposledy.

Alenka v říši divů (2010)

Neviděl jsem ho v 3D, několikrát jsem se v průběhu nudil, některé scény byly pěkné, Johnny Depp byl opět excelentní. Nicméně i když mám rád fantasy, tak tohle je na mne příliš infantilní zpracování Alenky. Pro děti a psychicky neukotvená děvčata asi pěkný pokoukání :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Příjemný překvapení, čekal jsem od toho stupidní sračku, ale ona se nekonala. Naopak film mne celou dobu bavil. Pěkně udělané triky, herci taky v pořádku, odsejpalo to a dávalo smysl. Moc se mi líbila Uma Thurman jako medůza a především Rosaria Dawson, jako promiskuitní Hádesova buchta, která byla (to slovo nemám rád) kurevsky sexy. Bylo zajímavé srovnat, jak pojali tvůrci Olymp nebo Podsvětí, oproti takovému Souboji titánů to bylo super. Tenhle film mě dost bavil.

Mladí v partě (1982) (seriál)

Tak to je maso, poprvý jsem to viděl před lety a je dost možný, že jsem nebyl nezhulenej, ale ono to funguje i s čistou hlavou. Všechny postavičky jsou vtipný, ale slabost mám pro psychicky hodně narušenýho Ricka a fašistickýho vojáka.

Souboj Titánů (2010)

Ten film je vážně sračka, celou dobu jsem čekal na moment, který mne zaujme, ale nedočkal jsem se. Navíc Bohové nevypadají jako bohové (kromě Hádea), Perseus vypadá jako roztomilej medvídek, Perseovi kumpáni to je banda pitomců, Cháron nedisponuje malou úzkou kánoí, ale nějakým katamaránem, Medůza je celkem hezká!!! No je to poslepovaný strašně

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Hodně dobře natočená kriminálka. Je to drsný, realistický a má to spád. Přesto jsem měl po skončení pocit, že tomu něco chybělo. Neptejte se mě co, protože to nevím.

Vetřelci (1986)

Kromě Vesmírné odysei, neznám flm z prostředí kosmické lodě, který by mne bavil a Vetřelci nejsou vyjímka. Dost jsem se nudil a párkrát i usnul. Sem tam se mi líbila atmosféra, ale nesdílím všeobecné uznání a nadšení pro tenhle film. Kulantně řečeno jsem se s tím filmem minul, nekorektně řečeno - je to celkem sračka.

It's All Gone Pete Tong (2004)

Perfektní film z prostředí prominentích DJ´s. Řekl bych, že to co zažívá ve filmu Frankie si užili částečně i všichni DJové, kteří se tam vyjadřují (Cox, Tiesto, Tong...) snad až na tu hluchotu. Moc se mi líbilo, že film byl jak komickej, tak i vážnej, zároveň ty dokumentární střihy působili taky velmi dobře. Fandové kokainu, pěknejch buchet a taneční muziky si přijdou na svý, ale nejen oni - tohle je velmi slušná záležitost.

Rambo III (1988)

Trojka je už dost slabá. John tu už na můj vkus příliš mluví a to není jeho silná stránka. Jediná silná pasáž byla boj v podzemí, která mě na chvíli potěšila, ale zbytek stál za hovno. Pominu-li tedy scénu, kdy si John vypaluje ránu střelným prachem, protože to mě dostal :)