Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Sestřihy z toho nejlepšího, co Liga mistrů, která už sama o sobě je to nejlepší, nabízí, 5 hvězd.

Buly (1992) (pořad)

Miluji hokej, miluji Buly hokej živě. Perfektně zorganizovaný pořad, který nabízí to nejlepší z českého hokeje, 5 hvězd!

Sunshine (2007)

AUDIOvizuální sci-fi bašta od vrchu až dolů naplněná hutnou atmosférou. Vesmírná Odysea pro 21. století. Kouzelná sci-fi s našlapanou hereckou sestavou a výborným závěrem a celkově myšlenkou. Přesto ještě kousíček chyběl, uvidíme po druhé projekci, 4 hvězdy.

Trainspotting (1996)

Trainspotting je precizní dílo a řekl bych dokonce, že je to nejlepší film o drogách. Dokonce lepší než boží Strach a hnus v Las Vegas. Kultovní dílo, které se dá označit za švihlou a humornou jízdu historkami z prostředí Skotských závisláků na heroinu, natočené podle už tak dost šílené knihy, ze které se podařilo scénáristovi vymáčknout to nejlepší. K dokonalosti to celé dovedla bezchybná herecká sestava v čele s mým oblíbencem Ewanem McGregorem, 5 hvězd.

The Art of Flight (2011)

Proboha, co to tady někteří píšete o chabém obsahu? Co byste v takovém dokumentu jako chtěli? The Art of Flight má všechno co by takový film měl mít aby byl kvalitní, nádherné záběry krajiny, úžasné záběry kousků na snowboardech a skvělý soundtrack. Plus jsou stylové titulky, 5 hvězd.

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

V tomto dokumentu jsem se o legendě jménem Bruce Lee dozvěděl spoustu zajímavých informací, uchvátila mě jeho filozofie a pohled na život a bojová umění a taky mě nalákal na své slavné filmy! Úžasný dokument, 5 hvězd.

Znamení (2002)

Znamení mě doslova posadilo na zadek! Shyamalan stvořil komorní sci-fi thriller, který mě nadchnul. Sází na úžasnou atmosféru, skvělé herecké výkony, velkou dávku napětí a jak je u něj zvykem, šokující konec. Celý film mne naprosto pohltil a jeho celkové duchovní vyznění mě velmi zaujalo, 5 hvězd!

Samsara (2011)

Úchvatné a působivé, nikdy dřív jsem nic podobného neviděl. Samara přináší velice silné poselství o dnešní době. Krásné a obohacující věci jdou stranu. Zbývá jen ničení našeho dědictví/ přírodního i kulturního bohatství a zařazení člověka jako takového mezi masu, koloběh umělého bezcílného života. Jo jo, ta správná životní harmonie už dávno neexistuje. Film roku 2011! 5 hvězd.

Vyvolený (2000)

Shyamalanův počin Vyvolený se mi líbil! Originální příběh obestírá závoj tajemství, a ten postupně graduje. I když je to vlastně velmi komorní filmeček, Shyamalan dokázal velmi uvěřitelně natočit stvoření hrdiny i s jeho schopnostmi. A jinak, konec sice není šokující, ale je dost překvapivý, 4 hvězdy.

Nedotknutelní (2011)

Hype kolem Nedotknutelných je do jisté míry přehnaný. Píšu do jisté míry, on je to totiž skutečně výborný film! Nepatří však do TOP10. Jinak je to ale velmi hřejivý filmeček. Dramaticky laděné chvíle střídají vtipné a odlehčené momenty a pozorovat přátelství bohatého vozíčkáře a chudého pečovatele je skutečně nádhera. Šmrnc tomu dodává i příjemná hudba. Oba herci v hlavních rolích jsou také pořádní sympaťáci a diváci jsou tak svědky příjemné komedie s prvky dramatu založené na skutečném příběhu. S odřenýma ušima 5 hvězd.