Matrix Reloaded (2003)

Slušné pokračování kultovního Matrixu! Děj je trochu chaotický, ale přesto je to bomba! Akční scény jsou nezapomenutelné a jistě se stanou kultovními. Navíc nové postavy jsou velmi zdařilé, dobře zahrané a jejich charaktery si oblíbíte. O starých známých se ani nemusím zmiňovat, ti jsou opět dokonalí. Dále pak efekty a vizuál filmu jsou prostě boží a zvedají laťku hodně vysoko. Dále mě potěšili pohledy z temné budoucnosti a taky z podzemního, posledního lidského města Siónu. Prostě super sci-fi. Přesto, první Matrix je prostě první Matrix. Toto se nedá srovnávat. Přesto jsem spokojen a velmi se těším na uzavření tohoto univerza dalším dílem. 4 hvězdy.

Matrix (1999)

Matrix je výborný film! Naprosto skvělá originální akční sci-fi řežba se spoustou skvělých a nezapomenutelných scén! A k tomu ještě ve skvělém vizuálu s přelomovými efekty a ostatními prvky. Navíc je tady legendární přestřelka v hale mezi sloupy a scéna na střeše, kde Neo uhýbá kulkám. Parádní film, navíc výborně zrežírovaný a s dokonalou hereckou sestavou! Jeden z nejlepších sci-fi všech dob! Určitě v TOP 10 sci-fi všech dob, 5 hvězd.

Predátoři (2010)

Důstojné pokračovaní predátorské série rozhodně nenadchne, ale ani neurazí. Postavy jsou v celku dobře promyšlené a herecké ztvárnění je taky fajn. Zrežírované je to pěkně a prostředí predátorské planety je taky hodně dobré a je to velmi podobné džungli z prvního dílu. Atmosféra tu nějaká je a rozhodně není k zahození. Ale k predátorům by to chtělo malinko více akce, které se mi tam zdálo trošičku málo. Jinak hlášky solidní a dobře vymyšlený námět o elitních zabijácích na planetě Predátorů. Ovšem na druhou stranu mi připadá, že tenhle třetí film tuto sérii nikam dál výrazně neposouvá, je to pouze jakási pocta originálu, Rodriguez si prostě splnil sen. Hodně silné 3 hvězdy.

Predátor 2 (1990)

V celku dobré pokračování Predátora. Děj byl sice lepší, když se odehrával v prvním díle v džungli, ale prostředí města taky není špatné. Herecké výkony jsou lehce nadprůměrné a akční scény jsou dobré! Dozvídáme se zde o predátorovi mnohem více a on má ve filmu více prostoru. Hvězdu dolů, ale musím dát za pár dementních scén a za to, že atmosféra oproti prvnímu dílu celkem opadla. A navíc už to prostě není ono, originál je orginál, takže vlastně ty 3 hvězdy.

Predátor (1987)

Výborný akční sci-fi film s malým nádechem hororu. Skupina žoldáků v džungli pronásledovaná monstrem z jiné planety, které nejde vidět. A když už se objeví tak je pekelně vzteklé, silné! Úžasný námět. Taktéž herci to hrají úžasně a film má navíc velice působivou a tajemnou atmosféru a je skvěle zrežírován. Predátor se stal kultem! Jednoznačně 5 hvězd.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Po důkladném uvážení musím konstatovat, že Indy byl víceméně znásilněn. Indiana ztratil mnoho ze svého kouzla, to by se dalo ještě po letech chápat. Ale, lidožraví mravenci? Syslí rodinka? Ta scéna s ledničkou? Cože?! Stevne a Georgi, tohle se těžce vydýchává. Ale když už nic tak v některých pasážích je to zábava a odkazy na starou trilogii potěší. Celkově ale musím říct, že tohle si Indy nezasloužil, 3 hvězdy.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejlepší díl ze ságy Indiana Jones! Naprosto úžasný díl nabitý skvělými herci, úžasnou akcí, zábavnými momenty a hlavně skvělou dvojkou Ford - Connery, která je prostě úžasná. Navíc je to brilantně natočené s perfektním příběhem a zakončením. Navíc je tu i skvělá atmosféra, která doprovází celý film. Jasných 5 hvězd.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Výborné pokračovaní! Ikdyž trošku slabší než první díl. Pořád tento film zdobí to Jonesovské kouzlo a má pár skvělých nezapomenutelných scén na, které se vždycky těším a taky super hlášky. Dále potom jsou ve filmu k vidění výborné nové postavy a také výborná výprava a akce. Navíc scény honičky na vozících v dole jsou prostě úžasné. Kultovní film. 5 hvězd.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Skvělý dobrodružný film i s pár nezapomenutelnými vtípky a spousty skvělými scénami! Výborné herecké obsazení, skvěle zrežírované, úžasná hudba prostě paráda. K tomu výborný příběh a skvělá akční jízda! Prostě jeden z nej filmů! 5 hvězd.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Skvělé zakončení největšího sci-fi dobrodružství všech dob! Opět výborný děj se skvělými akčními scénami a hláškami. Výborné efekty! A závěrečný souboj mezi Vaderem a Skywalkerem je prostě bezva! Je to o něco slabší než epizoda 5, ale i tak je to boží! Výborné scény zejména na Tatooine, ve vesmíru a na "Death star 2". 5 hvězd.