96 hodin (2008)

Taken je výborný drsný krimi film s pěknou vybroušenou akcí a dokonalým Liamem Neesonem v hlavní roli. Dalo by se říct, ONE MAN SHOW Liama Neesona. Film má pěknou jednoduchou krimi pátrací dějovou linii, kde bývalý profesionální špion Bryan Mills hledá svou dceru, kterou v Paříži unesli obchodníci s bílým masem a je mu v celku jedno, koho bude muset po cestě sejmout. Dějová linie je v celku klasická a nemůže ničím moc překvapit, přesto je perfektně a inteligentně napsaná. A taky se mi velice zamlouvali vyšetřovací postupy hlavního hrdiny . Co dále zdobí tento film, je parádní adrenalinová akce, slušná chladnokrevná atmosféra, smysluplné dialogy a Neesonovo charisma. Taken je dobře fungující, kvalitní filmařská práce se svižným a úderným tempem, kvalitní přehlednou a hlavně poctivou akcí i stylovým, vytříbeným hrdinou, který si jde tvrdě za svým. Vynikající, 5 hvězd.

Americký gangster (2007)

V Ridleyho věku natočit takhle promyšlenou a řemeslně dokonalou gangsterku, to si zaslouží uznání. Scott si to ukočíroval báječně, využil skvěle sepsaného scénáře podle skutečných událostí, výkony Denzela Washingtona a Russella Crowea dovedl k dokonalosti a ještě tady zanechal svou osobitost, jinak to ani nejde, 5 hvězd.

Beowulf (2007)

Pokus o stylovou fantasy nevyšel, a o audiovizuální orgie vlastně také ne, jo bylo to hezké, ale že bych se z toho měl po*rat, to ani náhodou. Ta animace Beowulfovi dosti škodí, Zemeckis už by se měl konečně vrátit k hrané tvorbě! 3 hvězdy.

Ber nebo neber (2007) (pořad)

Ne až tak zábavné a přehnaně dlouhé. Navíc Pavel Zuna nemá na to aby byl tou zářivou tváří, která to vše utáhne, 1 hvězda.

Bourneovo ultimátum (2007)

Moderní akční film, který dokonce srší inteligencí. Dokonalé završení Bourneovi trilogie. Matt Damon je Jason Bourne a Paul Greengrass je bůh! 5 hvězd.

Californication (2007) (seriál)

Ale jo, je to koukatelné, ale po pár dílech už jsem nějak neměl motivaci se dívat dál. Je to pořád o tom samé. Duchovny s cigárem v hubě, s flaškou v ruce a kozy. Bez příběhu, 3 hvězdy.

Cesta bojovníka (2007)

Tak tohle bylo opravdu zoufalé. Bylo to hloupé, nepropracované a nudné. Cool akce, která mohla být jediným velkým plusem tohoto filmu, byla pouze nepřehlednou a nezajímavou vatou. Vizuál se snažil zase navodit temnou atmosféru. Ovšem vznikla z toho jen směšná, filtrem zašedivělá patlanina, které se spíše budete smát. Takže celkově to bylo velice špatné. Teda až na fajn námět a kostýmy Vikingů, ty mě dostaly, fakt se mi líbily. Ale jinak hnus, 1 hvězda.

Dannyho parťáci 3 (2007)

O ždibec lepší než dvojka, ale na skvostnou jedničku to opět nemá. Dannyho parťáci už prostě nejsou takoví elegantní sekáči se superúžasným plánem jako na začátku, 3 hvězdy. PS: Doufám, že už nebude žádná Ocean's Fourteen.

Disturbia (2007)

Disturbia je svým způsobem vlastně moderní verze Okna do dvora pro současného diváka. A tento originál samozřejmě nepřekonává ale jako zábavný teen thriller obstojí skvěle. Navíc Shia LaBeouf opět ukázal jaký je sympaťák, tak ještě 4 hvězdy.

Divočáci (2007)

Pohodová komediální road movie ve které si parta kamarádů staromládenecky zablbne na motorkách, příjemné, 3 hvězdy.