Útěk ze Sibiře (2010)

Zapnul jsem to když už to běželo (zrovna fáze útěku z tábora) tak jsem se chtěl jen 5-10 minut podívat jak je to natočené jestli má cenu si to nahrávat, no a tak mě to vtáhlo, že jsem ten útěk musel dokoukat až do konce, do pozdních večerních hodin, kdy obvykle už dávno spim. Je to tak krásně natočené, že z toho už víc vytřískat nešlo. Hlavně ty záběry krajiny, jsou přímo devastující. Když přijdou k Bajkalu, není tam obyčejný záběr na nějaký jezero, ale z poza kopce se posunem kamery objeví extrémně nehostinné několika set kilometrové jezero, na jehož konec ani nejde dohlédnout. Frodo se Samem by se z toho pochmurného pohledu posrali a šli radši zpátky :) To samé když přijdou k poušti, ten pohled přes stovky kilometrů pouště.. není třeba slov, ani hudby. S Bílým peklem bych to nesrovnával, i když i ten mě svýho času dost zasáhnul, tohle je takové fatálnější a extrémnější survival putování, zatímco bílé peklo je hlavně o souboji toho Němce s ruským důstojníkem, který ho celý film honí. Jediná kaňka na filmu je zpochybnění zda se to vůbec stalo. Připadá mi, že přejít poušť Gobi po svých není reálné, i když asi nešli středem ale po okraji, ale bez mapy a bez znalosti kudy vlastně jdou je to pokus omyl, který má minimální šanci na úspěch. Podle pamětí Rawicze nepili vodu celých 13 dní,.. Asi se to tak stát nemohlo :/ PS: odchod Saoirse z filmu bylo to nejdojemnější co jsem za poslední hodně dlouhou dobu ve filmu viděl. Bez rozmáchlých gest, bez srdcervoucí hudby, totálně autentické, jako celý film. Musim se na to podívat znovu. Patrně ještě dnes.

Jan Hus (2015) (TV film)

Vůbec mě nepřekvapuje, že národ, který se v poslechu hudby dostal nejdále ke Kabátům, kritizuje poměrně progresivní použití hudby v historickém filmu. Český buranizmus a doslova NEROZHLED mě opět nezklamal. Elektronická hudba byla použita i v historickém seriálu the Knick, a byl to vynikající krok. V tomto směru tedy Kocáb vůbec nevstupuje do neznáma, naopak. Jestli někdo ve filmu trochu víc zabodoval, tak je to Javorský a právě Kocáb. Ostatní průměr. Přesto sérii hodnotím zatím kladně. Zaujme spíš vzdělanejšího diváka, a takového i donutí dočíst si pár reálií. Pro běžného konzumenta zvyklého na pasivní příjem zábavy tohle opravdu není, a TO JE DOBŘE

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Dokument je to průměrný po všech stránkách. Co se týče Perry tak bez mejkapu je přímo obludná. Tady ti pánové v recenzích si asi neuvědomují že to na co se tak rádi koukají je centimetr mejkapu, umělohmotná paruka s pětinásobným objemem, a umělohmotný dvacetinásobný řasy - prostě fejk maska. Co se týče "hudby", naprostej otřes. Ta ženská je chudák, stejně tak jako ty brečící diváci na jejích koncertech. Trosky :) já se na to vlastně díval ze škodolibosti :D

Zkrocená hora (2005)

Viděl jsem to už asi 5x a pokaždý si to ještě víc vychutnám a dostane mě to. Zajímavý, takový emoce bych od westernu nečekal :) Zvedám na pjet

Transformers 3 (2011)

Já už to viděl snad padesátkrát. Sice vždycky jen 20 minut filmu někde uprostřed, ale už jsem zaručeně viděl všechny části. A je to uplně boží! Myslim, že nejsem ochuzen o celkový zážitek těmi vynucenými skoky v ději, který stojí stejně za vyliž Bay. Ale co, on se tady v tom našel a konečně má svoje opodstatněný místo u filmu, a může sklidem zemřít. Tak to jsem opravdu rád protože doteď jsem ho měl za nejzbytečnějšího filmaře všech dob. Nejvyšší hodnocení nedávám jen proto, že mi stačí vždycky těch 20 minut a celý bych to najednou určitě nedal :D Úvodní část s Apollem 11 je vyloženě uchcávací - pro fanoušky apollo programu, jako jsem já.

Mládí v hajzlu (2009)

Knížky mě před 15ti lety docela bavily, ale todle je uplně o ničem.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Animace skvělá, hudba skvělá, všudypřítomná hra s ornamenty velice zajímavá a přitom ani náhodou nezačne lízt na nervy. Po designové stránce naprosto vymakaný do všech detailů. Bavilo mě na to koukat očima, ale ten příběh mne nezaujal. Je to vpodstatě děj na úrovni dvoustránkové povídky. Taková základní osnova pro další rozpracování, základní koncept na kterým to sice začíná, ale aby to bylo něco víc, je to potřeba hodně domakat. Odkaz filmu? význam? symbolika? souvislost s dnešním světem? Souboj dobra se zlem? .. Nikde nic.

Chlapectví (2014)

Nejlepší na tom je forma časosběrného záznamu a to, že herci jsou to pořád stejní, jen o pár let starší. Ale popravdě, jinak by mě to moc nebavilo. O dětství, nebo chceteli o dospívání chlapců, jsem viděl celou řadu lepších filmů a na jeden jsem si vzpomněl při koukání vícekrát, Squid and the whale. Ten je po obsahové stránce nabušenější. Pod název Boyhood mi také daleko víc sedí např. Co žere Gilberta Grapea, nebo Útěk do divočiny. Jsou to prostě hlubší filmy. Stále čekám o boyhood na něco mysl-odpalujícího :)

Requiem pro panenku (1991)

Přelet nad kukaččím hnízdem je proti tomudle sranda. A to nejen po stránce obsahové, ale i po filmařské stránce je přelet příliš konformní až příliš standardní a obyčejný.

Osmy (2014) (TV film)

To bylo jak jeden díl nějakýho seriálu, kterej obvykle mívá 40 minut, ale tentokrát to bylo natažený na 80. Obsahem čistý průměr. Akurát si Epstein vzpomněl ještě na pár věcí, na které nebylo doposud ve filmech o socíku vzpomenuto. No tak fajn, vzpomněli jsme si na ucpaný trubky a černou vytékající sračku ze sifonu. Mimochodem sračky jsou furt stejný, stalo se mi uplně to samý v roce 2004 v podnájmu v centru města, celá kuchyň zatopená černou sračkou. Zcela jistě nemohlo jít o Chartu 77, jelikož ta se podepisovala na konci roku 76 a ne v roce 1980 a už vůbec ne způsobem ukázaným na začátku filmu.