• Krátkometrážní

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Na předpremiéře byla tak skvělá atmosféra, že jsem si to užil dvojnásob. Bylo to zkratka skvělé a eště trochu víc. Zkoušel jsem počítat neboštíky ale po prvních minutách jsem to vzdal. To je tak neskutečný masakr....ale musim říct, že jsem se i skvěle bavil. Je dost možné, že bych svojí bránici ušetřil na kterémkoli jiném filmu, ale zde jsem se nemohl zkratka udžet protože je to klasika a ty způsoby jak všechny odpravoval byly zkrátka vtipný, že celé kino z celé záležitosti zkratka natolik potěšeno, že se to neobešlo bez několika potlesků:) -v tomhle filmu se počítá s tím, že dobráka Ramba už známe, a tak třeba při scéně když dostane od dívky přívěsek jako poděkování, přičemž následuje záběr na Johnův obličej. A když Ramba znáte, bouře smíchu nemine z onoho "všeříkajícího" výrazu:). "GO HOME"

Soul Music (1997) (seriál)

Ze začátku se mi z´dalo, že nevěděli jak zachytit tu spravnou atmosféru knihy. Trochu to zavánělo rozpolceností. Ale ve 3 díle už bylo všechno v pořádkua pěkně to šlapalo. Ani se vlastně nedivím, jelikož každé zfilmování musí být mírně chaotické protože kniha tak je psaná. Ale jim se to opravdu nakonec povedlo. Samozřejmě nejbáječnější byl Christopher Lee jako smrť.

Velkej biják (2007) odpad!

Tomuhle filmu dám to nejnižší hodnocení velmi rád. Jediný vtip jsem našel, ač je to s podivem, v momentě kdy jeden z hrdinů potká Stiflerovu matku...a možná bych mohl ještě vyzdvihnout vcelku dobře sparodovaného Sparrowa. To už jsem ale snímek vyždímal absolutně do sucha.

Asterix a Vikingové (2006)

Je pravda, že disneyovké moralizování mohlo být vynecháno. Důkaz že to funguje i bez nich sou staré díly. Ale zlobit se na ně že nám tam nedali nějaké ty legionáře, to je hloupost. Ani v některém komixu není ani zmínka o Římě. Což je dobře a je vidět že se snaží aby nezabředli do stereotypu. Uderzo (nyní už jen jeho společník Goscinny) se snaží podat stejnou věc jinak a musím říct že jim to vychází. Ale co se týče filmu, nikterak nepřekvapil, ale ani nějak nepropadl. Dokazuje to, že duch starých animáků je dávno za sedmero horami : /

Eragon (2006)

imf dobře podotkl že může být vždycky hůř. Mohlo to dopadnout jako černošská komedie o zhulencích:) Začátek se mi fakt líbil, ale každou minutu co odbíjela mi bylo z toho čím dál tím víc blbě.

Mý lepší blues (1990)

Ti co mají rádi tento druh hudby (mezi něž se řadím) si budou tenhle film naprosto užívat. Hudba tam je všude a furt. Každá scéna má hudební podkres v podobě jamování, kterého se nám tak dopřává jak na jevišti, tak i mimo něj. Denzel je do své role opravdu vžitý, což se dá říct vlastně o každém. Na ten film se kouknu ještě několikrát, abych si užil tu hudbu a atmosféru.

Občan Havel (2007)

Neznám všechny chybky pana Havla a ani jeho přednosti. A řekl bych že je i dobře, že se film o tyto věci moc nestará. Je to "jen" prosté nakouknutí do soukromí jednoho milého člověka. Celé to na mě dýchlo rodinnou atmosférou, což byl předpokladám účel. Ze všeho bych vypíchl opravdu kameru, některé (zejména staré) záběry se mi zdály nadčasové a autor dobře věděl, jak zaujmout diváka. Možná bych v onom snímku rád viděl poněkud jiné momenty, a je možná škoda, že nevznikl na místo toho seriál. Ale řekněme si upřímně, po dvou dílech by to každého přestalo bavit:) Milé, vtipné, originální. PS: nešlo si nevzpomenout na Gumáky:))

Pěst plná hněvu (1972)

Hlavní téma filmu je útlak Číňanů Japonci. Od toho se odvijí vše. Přes boje po dialogy. Bruce ke všemu chtěl dodat do filmu co nejvíce autenticity, a tak jeho protivníci jsou hlavně skuteční japonští herci. Je pravda, že pokud někdo nezná toto období rivality, tak nebude tolik cítit napjatou atmosféru onoho filmu. Té napjatosti hlavně geniálně pomohl Bruceův obličej, protože dokáže (ať si řikáte co chcete) během minuty ukázat hrozivé množství pocitů aniž by řekl slovo. Je to možná hlavní důvod toho, proč ho mají rádi všichni po celém světě. Protože nemusí vědět co ve filmu říkají,...stačí jim vidět. Na orig dvd je bezvadný bonus, který se týká komentáře nejvíce sběhlého člověka asijských bojových filmů Baye Logana . Po jehož shlédnutí se dostanete více do atmosféry těchto legendárních mlátiček a budetemít chuť si to pustit ještě jednou.Přííísahám:)

Lovecká sezóna (2006)

Tohle ani děti lákat nemůže. Chybí tomu disneyovská dětinčnost a líbivost, a pixarovská originálnost. Prázdný nímek bez kouska energie. Dýchal z toho na mě chlad a šeď kanceláří -sony picture- Jediný vtipný moment je na konci, kdy veverka jezdí na jezevčíkovi a předvede nám "lesní" verzi statečného srdce.

Přísně tajné! (1984)

V tomto filmu je jasně viditelný rukopis pánů (mistrů) Zuckerů a Abrahamse. Jsou vyjímeční také tím, že do záběrů zakomponovávají věci, které nejsou na první pohled vidět, ale když si jich všimnete, zaručeně vás dostanou. Při každém jejich filmu napjatě čekám na chvíli, kdy přijde první GAG. Jak bude asi vypadat? Kdo dostane do nosu tentokrát? Jelikož je pravidlem, že první vtípek vás buď naprosto odradí, nebo se smíchem navnadí na další. V tomto případě byl onen GAG zvolen naprosto geniálně. Zápas s nezničitelným "náckem" je opravdu pamětihodný:) Zbytek filmu se nese ve stejném duchu bez špetky trapnosti. Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého. Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie.