Protivný svůdný holky (2008)

Dodíval jsem se jenom kvůli Madeline Zima, protože mám stojáka z jejího ďolíčku na bradě.

Filutové (1959)

Vtipná a příjemná komedie. Díky bohu alespoň za toho Faltuse...

Noční můra v Elm Street (2010)

Od kdy je Kruger pedofil? Od kdy se beztrestně ničí kultovní klasiky? Proč je 27 let starý film technicky nesčetněkrát lepší, než film současnosti s daleko lepšími potencionálními možnostmi? Proč jsou všechny scény v nové verzi , které se vyskytly i v původním filmu asi trilionkrát míň hrůzostrašné? Ba naopak směšné? Kdo řídí casting? Byl perzekuován? Totálně celé zlé. Nic nefungovalo. Nesourodé, bez napětí, bez temných a ''podivných'' scén. Tohle je fakt lepší zaspat, ať už vás ve snech pronásleduje pedofil Kruger, nebo Wes Craven s prackama nataženýma před sebou, lačnící po vašich penězích.

Králova řeč (2010)

Překrásný film. Colin Firth dotáhl výraz váhavého a sebepodceňovaného krále do detailu. Očekával jsem, že to nejpůsobivější na jeho hereckém výkonu bude právě jeho logopedický výkon, ale není to jenom o tom. Je to o jeho výrazu, pohledu, pohybech... Velmi silný a působivě natočený příběh. Pro Brity musí být zajímavé sledovat, jaké pochybnosti a osobní nedostatky tížily člověka, který přebral vládu nad jejich zemí v dobách nejtěžších. Vůbec se nedivím, že tento snímek Anglii odrovnal. Líbí se mi, že film do detailu vykresluje, jak se Jiří VI s jednotlivými situacemi vypořádal. To vše natočeno s typickým britským feelingem a grácií. Long live the k k king!

Cemetery Junction (2010)

No jasně, že jsem vždycky chtěl vidět film o třech kámoších na život a na smrt, žijících v malém anglickém městečku, kde není co jiného k pohledání, než nudná práce ve fabrice, poflakování, chlastání a mlátičky na tancovačkách. Jejich touha vypadnout z tohohle srabu je sympatická a každý z nás touží vypadnout někam, kamkoliv. Jeden by řekl, že tenhle film se musí líbit každému, protože všichni zkrátka prožíváme víceménně to samé a je známo, že čím víc se divák z dějem filmu ztotožní, tím víc se do něj zamiluje. Tady to pro mě bohužel neplatí. Z příběhu a situací ve filmu by se dalo vytěžit víc, než vytěžili pánové Gervais a Merchant. Všechno je jasně nalajnované, jako podle stupidní americké komediální šablony. Fórky celkem ušly, dialogy byly trapné až ke konci. Rádoby dojemné, avšak klasické romantické finále je už jenom třešinkou na dortu téhle předvidatlené a 'černo-bílé' komedie. Všechno vlastně skončí jako v pohádce a to už s reálným životem nemá nic společného a já bych přitom rád viděl něco zdaleka míň klišovitého.

Ať vejde ten pravý (2008)

Krásný, upírský románek, podbarvený skvostnou hudbou a jednoduchým, ale krásným příběhem s dětskými postavami, které svoji roli zvládají bravurně. Divák až soucítí s mladou upírkou a jejím otcem. Skvělá atmosféra, zajímavé scény (uhoření ženy v posteli, útok koček a závěrečná scéna v bazénu neměly chybu) a to vše bez zbytečného patosu.

Domov šedých motýlů (2008)

Silný film pro vnímavější část cinofilní obce. Severské snímky mají nenapodobitelnou atmosféru. Celý film se jakoby skládá z mnoha dalších příběhů a dramat, ať už celoživotních či chvilkových a každý z nich má své opodstatnění. Hlavní nit příběhu se odvíjí od nešťastného osudu hlavní postavy Juhaniho, který se rozvíjí v průběhu celého filmu. Jeho minulost se před námi postupně obnažuje (teda né že by se nedalo odhadnout hned ze začátku, co se stalo). Sympatickou roli tu má i ředitel Olav, který se ze začátku zdá jako přísný despota, ve skutečnosti dělá co může, aby vychoval svěřence k lepšímu životu, což jak se později ukáže, nezáleží až tak na něm. Výborné drama se zajímavým dějem a výbornými postavami. Za mně prostě 4,5/5. Hele, fakt tu chyběj ty půlbody!!!

Zkažená mládež (2007)

Brrr. Že jsem se raději nepodíval na nějakou komedii. Celkem hodně surový severský film (tam to ani jinak neumí), který popisuje nejen šikanu dvou spolužáků, ale také okamžik jejího vzniku a následného zvráceného kolektivního chování třídního osazenstva. Z tohohle filmu člověk alespoň zčásti pochopí, co se zhruba odehrává v hlavě někoho, kdo něčím podobným prochází. Muselo to dojít tak daleko? Proč se Joosep nenechal přeřadit do jiné třídy? Pokud by nebyla k dispozici, proč vše nenahlásil policii? Takhle to nechal zajít dost daleko. Navíc zastřelili nevinné. K filmu a mému hodnocení: Je sice pravda, že kolektivní chování třídy bylo poněkud jednostranné (to ho opravdu většina tak nesnášela, nebo byl ten diskouš a vůdce smečky tak charismatický? Opravdu by se v reálu celá třída postavila proti němu? Myslím, že ne. Tohle bylo trochu přehnané a příliš jednostranné. Na druhou stranu - je sice pravda, že některé postavy byly svým chováním až moc jednoduché, ale myslím si, že u tohohle filmu je to vcelku jedno. Jeho průběh vás doslova připoutá do křesla a donutí ho dokoukat do konce bez mrknutí oka. Nebudu zastírat, že se ve mně opravdu chvílemi vířila krev a těšil jsem se víc jak kdy jindy na závěrečnou scénu, jak to ty sviňe dostanou zpátky i s úrokama. A nezklamala mě. I když mi z tohoto snímku bylo opravdu zle (a to jsem šikanu nikdy nezažil a ani neznám nikoho, kdo jo), tak tomuhle filmu musím dát plné hodnocení. Především za tu sugestivitu. Navíc, není moc filmů, kde by byla šikana popsána tak věrně. ZAJÍMAVOST: ''Půvabná'' byla ta scéna na konci, kdy jdou kluci s bouchačkama do jídelny a ve dveřích se střetnou s tou malou gotičkou. Pochybuju, že by doopravdy po spatření zbraní položila dotaz: ''Mám jít ven, nebo dovnitř?'' Myslím, že by zakvičela hrůzou, prolítla kolem nich v slzách a hrůze a to trapný ''děkuju'' by si nechala od cesty. Ale to já jen tak, žejo. ZAJÍMAVOST č. 2: Jo a škoda, že neodbouchli tu rádoby přítelkyni Kaspera. Ta mrcha by si to zasloužia nejvíc! Zlomila mu srdce a to se nedělá!

Antikrist (2009)

Hm, tak nevím. Některý výjevy mi přišli moc samoúčelný. Jen na efekt. Jakoby chtěl Trier za každou cenu šokovat, aniž by výsledek někam mířil. Ale co, nebudu plkat. Masturbujíci Charlotte Gainsbourg tohle dílko hodně pozvedává. A nejenom dílko... hihihi...

Valčík s Bašírem (2008)

I přesto, že je snímek složen z jednotlivých příběhů (vzpomínek) Ariho známých z války, emoční linka filmu neustále graduje. Nejsilnější je podle mě příběh vojáka, kterak uplave podél břehu svým nepřátelům a závěrečný masakr v táboře. Pokud ve vás animované filmy vyvolávají emoce, tenhle film je z vás vydrásá na povrch a to i přes fakt, že je animace poměrně málo pohyblivá. Tady jde ovšem především o jednotlivé výpovědi postav a atmosféru. Závěrečný přechod filmu z animovaného děje do skutečných dokumentárních záběrů patří k nejsilnějšímu okamžiku v historii filmu vůbec. A taky nejděsivějšímu. Dokážu si představit to hrobové ticho v kinosále při závěrečných titulkách.