Drak přichází (1973)

Nejsem fanda Bruce Lee a ani si nemyslím , že je to nějaká legenda kung fu . Jediné co uměl je rychle kopat a měl takový ten americký výraz nenávisti , čímž se proslavil , nicméně tohle je to nejlepší , co někdy udělal . Má to dějovou zajímavost . Boj s bossem , který pořádá turnaj na konci s rukavicí s hroty mezi zrcadly byla ohromující a taky se zde střihnou postavy Chana a Hunga , kteří dělali takové křoví . Mám to ještě doma s originálním polským dabingem , který dal filmu pořádný ráz :) .

Duel gigantů (1976)

Dost úchylný počin v dobrém slova smyslu . Chereografie byla dost dobrá a zajímavá . Je to splněný standard Lau Kar Leunga . Není tu v hlavních rolích pro mě žadná moje kung fu star , přesto je to dost dobře provedené a na souboje dlouho nečekáte . Je jich tady fúra . Je to trochu jiný typ kung fu filmů , nicméně z mého hlediska zajímavý a pro mě už klasika, kterou mi trochu kazí přehnané drátové kreace , ale jinak perfektní .

Father Ted (1995) (seriál)

U nás bohužel neznámý , ideou hodně odvážný a originalitou nabouchaný seriál , který patří mezi první počin geniálního Grahama Linehama . Celé se to motá kolem 3 knězů a jejich posluhovačky , který ukazuje dost bizarní pohled na církev a její hodnostáře . Toto dílko se mnohým tamním lidem nelíbilo ve své útočnosti právě na duchovní patriarcháty , ikdyž si myslím , že to nebyl Linehamův cíl . Jeho cíl i tohoto seriálu je pouze mistrovsky bavit a to se mu hodně daří . Nejlepší díl je asi , jak si vyjedou na výlet k moři .

Forrest Gump (1994)

Příběh o čistém člověku , film vtipný, ale přitom opravdu emocionální , film , který v sobě nese kouzlo naděje . Nemám sice rád romantické filmy anebo romantické prvky , které jsou postaveny dle mě mimo realitu a jsou smšné, alespoň ve většině případů. To se ovšem netýká Foresta Gumpa , kterému jsem to věřil . Zemeckisův režíjní vrchol .

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Absurdita na variaci shitovských filmových krimi-hororových seriálů z 80. let a to zasraně moc povedená . Pro mě je hvězda Dr. Sanchez (Matt Berry ) . Je to sice jen šestidílná (pro GB sitcomy typická) edice , ale stojí za zhlédnutí . Je to , to co mě baví . Originální a ujeté v dobrém slova smyslu. Geniální scény , které by jste snad nemohli , ani vymyslet , kdyby jste byli na tripu a do toho vložené monology hlavních postav , které osvětlují , jak mistrovsky chtěli zachytit nebo zobrazit myšlenku scény . Ayoade , zde ukázal , že má fakt talent na to bavit lidi .

Gong fu qi jie (1979)

Anglický název je Seven commandments of kung fu . Je to perfektní demonstrace kudlanky sedmi hvězd v podání nepovedeného dvojníka Jackieho chana Lee I Mina . Boje jsou čistě tématické a točí se to zejména kolem kudlanky . Přiběh startuje okolo Leeho ( Lee I Min ) , který pracuje v lékárně a nechává se učit svým strýcem kung fu , kterého zabije Chang Yi - hlavní skoro záporák filmu , který se rozhodl mimo jiné i zabít místní gang . Lee mu příjde do cesty a následujeho na svých cestách , kde se od něj učí pravidla a techniky kung fu . Postupem času zjistí , že Chang Yi zabil jeho strýce a chce se pomstít , což mu ke konci výjde , tím že spojí styl kudlanky a sedmi hvězd . Je to opravdu lahoda sledovat tenhle film , zvlášť když boje jsou čisté a rychlé .

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Miluju Kopeckého jako herce a ikdyž měl spoustu hodnotnějších filmů ( viz. Já truchlivý bůh nebo Lakomec ) , tak tohle patří mezi mou nejoblíbenější komedii na celém světě . Není nic víc . Má spoustu hlášek , které nikdy nezapomenu . Proto jsem ji musel zařadit do Top 10 . Nechápu , že Schullhofovy komedie berou dneska jako nějaké odpadní záležitosti , protože byli nejvíce založené na prostých lidských životech z různých pohledů dané společnosti a z toho vycházející typ humoru . A ti , co píšou o filmech jako tehle , že to je normalizační patos , předrevoluční bahno anebo nějaká agitka , tak bych chtěl vzkázat , že jsou vykrákaní idioti bez mozku a názoru . Těm kteří mají vidiny že , co se natočilo v té době , řeklo soudruh anebo jiné věci , které prostě s tou dobou byli spojené byl odpad .

Kladivo na čarodějnice (1969)

Tento film je důkazem , že i v naší zemi se točili vysoce hodnotné filmy a dneska při stavu české kinematografie můžem pouze vzpomínat na to , jak kvalitní náměty a scénáře , herecké výkony a režiséři byly . Je to film , který vás vezme do dob procesů čarodějnictví , které je v rámci zpracování velmi autentické a působí věrohodně . Poukazuje na morální a etické chování lidí velké moci , které jsou ve skutečnosti imoralní , zkažené a povrchní a absurdnost myšlení lidí , kteří své bezcitné činy ospravedlňují vírou v boha . Pro mě je to nejlepší historické podobenství zachyceno ve filmu.

Kmotr (1972)

Geniální výtvor , geniální trilogie , geniální herci , geniální atmosféra a charaktery hlavních postav . Zkrátka je to geniální film . Pro mě je to opravdu film , který miluju a to hlavně díky Marlonu Brando a Al Pacinovi . Ukazuje to mafii , jak ve svých krutých praktikách a činech , ale také v jejich morálních a lidských zásadách . Líbí se mi velice kouzlo , které Copolla do tohoto filmu dal . Je to jeden z mála vrcholů kinematografie , který se musí líbit všem skupinám filmových diváků rozličných vkusů .

Kung-fu nářez (1979)

Zatraceně vtipný kung fu film , který není sice plný bojových scén , ale humoru si tu můžete užít vcelku dost . Sammo Hung zde předvádí dobrou práci , ale stejně mě tenhle člověk více sedí jako director a action director (viz. filmy Warriors two a Knockabout) , ikdyž i v tomto filmu spolupracoval jako akční choreograf , tak mě není moc jasný jeho rukopis , který je specifický hlavně ve výše uvedených filmech . Škoda jen , že Simon Yuen , který je typický pro Woo Pingové filmy při natáčení tohoto počinu zemřel a tak byl nahrazen Fan Mei Shengem , který kazí trochu dojem.Nicméně Lee Hoi San jako záporák mě po Hwangovi ze všech sedí nejvíc a jelikož ho nasadil už do svých prvních 3 filmů byla nejspíš nutná změna a tohle je velmi kvalitní náhradník za Hwanga. 88%