• Romantický

Lucy (2014)

Ani ryba, ani rak. Len velky zmatok. Na akcny film prilis filozoficke, na filozoficku rozpravu o byti zbytocne akcne. 2 filmy v jednom no ani jeden poriadny.

Temný případ (2014) (seriál)

Serial sice nadpriemerny, ale napriek tomu hype jak sviňa. 2.seria nema spolocne s tou povodnou okrem nazvu absolutne nic. Uz to nema taku temnu, rozvlacnu atmosferu, je to komercnejsie, akcnejsie a rychlejsie to odsypa. Je z toho nieco uplne ine. Napriek tomu to hodnotim rovnako pozitivne. Aj 2. seria ma nieco do seba.

Godzilla (2014)

Hlupe, hlupe, hlupe. Vo svete Godžiry zda sa fyzikalne zakony neplatia.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Na moje počudovanie film zdarne balansuje na hranici gyču a citoveho vydierania. Čo je v ramci americkej produkcie a daneho žanru rarita. To mu služi ku cti. Žiaľ, zabijaju ho zbytočne odbočky (napr. Anna Frankova) ktore su umelo vykonštruovane, v pribehu pôsobia ako päsť na oko a vzbudzuju pocit akoby tam boli prilepene na poslednu chviľu. Nebyť toho, hodnotenie by vyzeralo inak.

Na hraně zítřka (2014)

Remeselne dobre zvladnuty, zabavny, superkomercny popkorn. Vsetko co tu už bolo milionkrat v roznych podobach je tu zbuchane dokopy do jednej velkej, chaotickej gule. Na ovce to ale zda sa zabralo. Na mna nie, na mna zabera len Emily. Niekedy je menej viac.

Kimssi pyoryugi (2009)

Vyborna existencialisticka, ironicka a vtipna metafora absurdnosti konzumneho, kapitalistickeho sposobu zivota. O tom ako si clovek neuvedomuje a nevazi ake ma stastie ze zije v blahobyte. A tiez povzdych nad skutocnostou, ze aj v pritomnosti milionov ludi velkomesta, uprostred toho najrusnejsieho diania sa clovek moze citit opusteny, nepochopeny a sam. Akoby bol jediny na planete. Tych komentujucich ktori toto nepochopili a hladaju v tom nieco ine mi je uprimne luto. Filmovy skvost!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

V tom Holywoode je evidentne kvantum ekologicky citiacich a zmyslajucich jedincov ktorym zalezi na zivotnom prostredi. Dokonca az tak velmi ze uz recykluju aj filmy. Vezmime jednotku a natocme ju este raz. Presne tak isto, bez nulovej invencie. Akurat s menej pozitivnym a otvorenym koncom. A bum, ono to funguje dokonca tak dobre ze je pokracovanie uspesnejsie. Holt niekto ma rad aj druhykrat vyluhovany caj. Ja ale nie. Nepochopitelne...

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Jasne viditelny gycovy, holywoodsky, pateticky a srdcebolny rukopis kazi dojem z inak podareneho filmu. Mat to vacsi citovy odstup, to by bola uplne ina kava. Bol by to jeden s najlepsich antivojnovych filmov. Takto je to len lepsi priemer. Na film som sa tesil, zial nedopadol uplne podla predstav. Ono sa to da aj inak, lepsie.