Battle Royale

• Japonsko

バトル・ロワイアル

Battle Royale

Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller / Romantický

Japonsko, 2000, 114 min (Director's cut: 122 min)

Natočeno to není Bůh ví Jak dobře.. Ale film je vážně Kvalita!! Syrovost, dravost a Svižnost nás doprovází celé 2 Hodiny, které odsýpají jako přesypací Hodiny!! Učitel, který to celé organizoval byl Urputné Hovado!! Mitsuko byla správná vražedná, nekompromisní Děvka.. Zamiloval jsem si ji ! Na Japonsko Obdivuhodný Výkon a já s radostí Tleskám, že konečně natočili Koukatelný, Dobrý FILM!!(11.12.2012)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +námět, myšlenka ten námět zfilmovat, Takeshi Kitano a někteří další herci, většinou hodně brutální až škoující smrti, nápad přibalit každému jinou zbraň -hudba mi tolik nesedla, některé postavy jdou až moc rychle z cesty, a řekl bych složitější závěr/// Takto má vypadat pořádná Teenagerská vyvražďovačka. Jen houšť takových filmů. Přesto mi pokračování (i když je úplně jiné a ponechává si jen základní koncept) sedlo více. V každém ohledu na tento snímek se ale těším na americkou verzi. Přeci jen tady i podle přiložené příručky k DVD byl trošku problém poznat kdo je kdo, hlavně ty jména chce trošku nastudovat. Když však pominu tuhle drobnost, která navíc může být překážkou jen někomu, tak tvrdím, že tento film se stal kultem. Jen dodám, že některé scény bych prodloužil. A rozhodně by nebylo na škodu ještě více promíchat vztahy. Ale i tak je to solidní, včetně základního příběhu. Možná jsem ve výsledku vypíchl nějakou kritiku, ale nenechte se zmást je to parádní film, hodně originální a u mě se bude DVDéčko pěkně dlouho vyhřívat na poličce. "Nanaharo co mám dělat s tím šípem v krku" Dívka s číslem 9 "Umí kořenit špagety a skákat z výšky" atd./// Celkem 80%///(23.6.2007)

Vyvražďovačka, ve které si užijete spoustu krve a možná i se skrytým poselstvím. Můžete to brát jako pořádný úlet, který nemá žádný smysl. Anebo to můžete považovat za zamyšlení nad příčinami násilí, nad tím, jak v mezní situaci i z největších přátel se můžou stát nepřátelé na život a na smrt. Sám osobně bych se přikláněl k té první možnosti. Za vidění to ale rozhodně stojí a originalita se cení.(1.7.2003)

Kitanove filmi mám rád,aj keď ich ešte u nás veľa nevyšlo,ale sem tam to zachráni ČT2,ktoré odvisielalo pár jeho filmov v pôvodnom znení.Na moje prekvapenie Kitano tam odohral 5 minút aj s trošku trápnym koncom ,keď s desiatimi guľkami v tele sa postaví akoby nič a ide telefonovať.Poviem na rovinu ,že film ani zďaleka nenaplnil moje očakávania.Ako akčný film - vyvražďovačka môže byť ale do poslednej minúty som čakal nejaký zvrat alebo pointu,no zbytočne.Nemohol som prekusnúť nereálne prestrelky,kde dievčatá prevrtane guľkami tancujú po stoloch a ešte dokážu strieľať.Čo ma zarazilo najviac je,že celý film je postavený na tak stupidnom zákone,ktorý by neschválila ani tá najzaostalejšia krajina na zemeguli.Prečo kvôli dvom grázlom v triede musí zomrieť 40 nevinných? Kde sú rodičia a blízky nevvinných,nikto neprotestuje?.....Myslím,že stačilo málo aby to bolo lepšie.Vybrať na ostrov práve tých nepolepšiteľných a vierohodnejšie prestrelky...Potom by som tomu uveril.60%.(10.2.2009)

O Battle Roayale jsem toho hodně slyšel, většinou v dobrém slova smyslu, proto když jsem ho zahlédl za sklem trafiky za necelý pade, nebyl důvod váhat… Ona ta základní myšlenka má velký potenciál, ale její zapojení do děje je dost hloupé. Už jen to úvodní „vysvětlení“ situace je hodně kostrbaté, vládní reforma pro řešení dané situace v podobě extra nákladné bojové hry mi nepřipadá jako byť jen trochu uvěřitelné řešení. Co by pak říkali rodiče „vybraných“ dítek, které měli většinou do nějakých grázlů na likvidaci opravdu daleko, by mě taky docela zajímalo. Ale co, prostě nějak jsme se potřebovali dopracovat k tomu, abychom měli ostrov plný po zuby ozbrojených dětí a mohli ukázat že zvíře dřímá v každém z nás, tak proč ne třeba takhle. Takže jsme na ostrově, na to aby hra probíhala podle pravidel dohlíží celá armáda vojáků s nejvyspělejší technologií, které vede!!! bývalý třídní učitel vylosovaných „šťastlivců“. Vlídný a dobrosrdečný exkantor však prošel nemalým vývojem a jeho současná charakteristika je bezcitný ironický vrah dětí. Ten uvede své bývalé žáky do děje (při vysvětlování herního plánu dva zabije a jako bonus přihodí mrtvolu současného třídního, pan učitel s láskou) načež je s vyfasovaným baťohem vyšle do džungle. Samotní žáci se s nastálou situací vyrovnávají různě, někteří rychle pochopí co je třeba a začnou likvidovat (velice efektně, to se musí tvůrcům nechat) ostatní, jiní vytvářejí různé skupinky dle hesla ve dvou a více se to lépe táhne, no a někdo třeba běhá jogging. S přibývajícím počtem mrtvol roste i množství nablblých situací, kdy školáci řeší dávné lásky, tajné vztahy, zapomenuté křivdy a podobné rodinné situace, podle kterých se zabíjí, nebo naopak nezabíjí. Nejvíc naivně působí flashbacky do minulosti, které nám dojemně ukazují jak byl nějaký teenager hodný a teď zabíjí, jak byli dva kluci skvělí kamarádi a teď je jeden z nich mrtev, nebo jak moc dotyčný tajně miloval tu dívku a ona jeho ne, vlastně nakonec jo apod., to všechno ještě v tom úsměvném, přímočarém a naivním japonském stylu. No a ten konec, to je děs, divák sice ví o co jde, ale jak to mohli vědět i ti hrdinové? (víte co myslím, deaktivované obojky a mikrofony v nich)….Nebudu předstírat, že jsem nebyl očekávaným zážitkem z Battle Roayale zklamán, většina dobrých myšlenek byla využita jen okrajově, jako například skvělý nápad s náhodným rozdělením zbraní či různě ukrytých překvapení na ostrově. Jenže to by bylo třeba zmnohonásobit stopáž, ale pravda je, že seriál Battle Roayale by nemusel být špatný. No nic, jdu si pustit Pána much nebo Lost. 3,5*(30.10.2008)

• - V USA byl film distribuován až v roce 2011 na DVD. Nebylo to kvůli zákazu, jak se občas usuzuje, ale kvůli vysokým požadavkům studia Toei na prodej práv, která si nemohli nezávislí distributoři dovolit a velké společnosti o film neměli zájem. (Hans.)

• - Film je natočen podle knihy o vražedné hře. Jednalo se o bestseller, kterého se prodalo 420 000 výtisků. (virus10)

• - Natáčelo se na jednom malém ostrově v souostroví Izu. Jedná se o neosídlený ostrov Hachiou Kojima. (virus10)