Návrh (2009)

Komediální poloha Sandře prostě sedí, i když dominantní a nepřístupná kancelářská "domina" byla trošičku křečovitá, dalo se to snést. Ani ten příběh není úplně stupidní, zkrátka příjemná oddechovka.

Zrození šampióna (2009)

Dosud nepoznaná herecká poloha Sandry Bullock, i když zpočátku jsem nemohla překonat nový look (blondýna?). Hezký příběh (typický american dream a dokonce pravdivý) dávající naději, že se to může stát i vám, obyčejným smrtelníkům, stačí smysl pro rodinu a krapet toho talentu na cokoliv.

Demolition Man (1993)

Tvrdácké hlášky, parádní střílečky, cybersex, tajemné záchodové mušličky, mražení trestanci, moderní svět hroutící se pod neobratnými tlapami dob dávno minulých :) Každým coulem skvělá akční komedie.

Nebezpečná rychlost (1994)

Poměrně jednoduchý recept (zavři lidi do autobusu s bombou, nenech je zastavit pod pohrůžkou výbuchu, zbav se řidiče, místo něho dosad ordinary girl -Sandra - a nech naskočit udatného poclicajta , který zachrání situaci - Keanu) a jaké udělá divy. Film napíná, pobaví, rozesmutní, někdy vyrazí dech, jindy nutí přivřít realistické oko (skok autobusu), ale vcelku je to svěží podívaná, ke které se i po letech ráda vracím.

Pátý element (1997)

Filmu jsem od počátku propadla, celkový nápad a náboj mě doslova nadchli. Přesně nějak takhle bych si mohla představit svět v budoucnosti a vůbec se nad tím nepozastavit. Od premiéry tohoto filmu vznikla spousta snímků s podobným tématem (budoucnost, její reálie atd.), ale toto je prvopočátek. Luc Besson dokázal natočit futuristické scény i bez dnešní techniky efektů. Obsazení Bruce a Milly do hlavních rolí je v mých očích další plus. Tleskám Lucu Bessonovi i celému filmu.

Johanka z Arku (1999)

Přestože Millu Jovovich poměrně můžu, v tomto snímku jsem jí nějak nepropadla. Již od prvního obrazu vypadala jako drogově závislá s deprivací návykových látek, její prorocké třeštění bylo přemrštěné a afektované, neustále z obrazovky čněly její vytřeštěné oči a otevřená ústa. Ocěnuji syrovost bojových scén, což samo o sobě dobrý film neudělá.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Ocěnuji snahu přinést ženskou ikonu do ryze mužškého světa lovců pokladů, Indy to není a nikdy nebude. Příběhová mělkost je očividná, ale zabavila jsem se za chladných večerů a pokochala se mou milovanou Angelinou, takže proč ne.

Noční motýl (1941)

Jak sama Adina psala ve svých pamětech, první polovinu člověk holt přežije, aby jí v druhé polovině mohl vidět. Adina Mandlová v jedné ze svých nejtypičtějších rolí, barové štětky, je pro mě skoro jediný důvod, proč tento film zhlédnout..

Gia (1998) (TV film)

Film Gia je mou srdeční záležitostí, samozřejmě především díky skvostně obsazené hlavní roli. Angelina se ve filmu našla, prožila ho a z obrazovky je to cítit. Je to nenápadný pohled do zákulisí zdánlivě blyštivého světa modelek, slavných a významných, ovšem mnohem víc se jedná o projekcí životní pravdy o tom, že co stoupá vzhůru, zákonitě musí spadnout zpátky...

Ztraceno v překladu (2003)

Nenacházím slov, tento film je skutečně intenzivní zážitek, bere dech, rozesmívá, podněcuje smutek, zamyšlení, drtí z diváka sebemenší emoce a všechny mu je přehrává přímo před očima. Jednoduše skvostné dílko.