Pravidla moštárny (1999)

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli se na film podívám nebo ne. Jako velký fanoušek spisovatele Johna Irvinga jsem nevěřil, že lze jeho knihy kloudně převést na filmové pláno, aby byl zachycen alespoň zlomek z jejich atmosféry. Jde to! Ve scénáři byla zachycena jen část obsáhlého románu a je to jen dobře, musel by mít několik dílů, aby se do něj vešlo všechno. Nestává se mi často, že bych film vydržel emotivně prožívat od začátku do konce, ale Pravidla to dokázala. Úžasný konec nemůže nechat jediné oko suché :). I když v Oskary nevěřím, Michal Caine si za výkon Oskara jednoznačně zasloužil.

Snowboarďáci (2004) odpad!

Tento film je nekoukatelný, nejsem cílová skupina, vydržel jsem asi 15 minut a dále to prostě nešlo ... Později jsem se dozvěděl, že je ve filmu někde ukryta nahá Vondráčková, ale ani kvůli nahé celebritě si film znovu nepustím. Děkuji, nikdy více. I AM CRAZY SMILING, čistý odpad přátelé!

Plán 9 (1959)

Jak ocenit film, který se ocenit nedá? Je to právem jeden z nejrozporuplnějších filmů historie a já mu přesto dávám 5*. Proč? Bavil jsem se, bavil jsem se výborně a dokážu ocenit snahu Eda Wooda, i když se to vůbec nepovedlo. Rozhodně si nemyslím, že je to parodie, je to pokus o film od člověka, který filmy dělat neměl, ale brutálně chtěl.

Komando (1985)

Hodnotit Komando racionálně, byl by to odpad. Ale takhle to člověk brát nemůže, je to sranda, klasika, typická střílečka z 80. let, 2 hvězdičky zaslouží + jednu bonusová za totálně ujetý kýčovitý idylický úvod, ten vynáší film k dokonalosti ve svojem žánru. Musíte ocenit, že v K. je každá kladná postava čistě kladná a zápornáci jsou drsní a zlí, to mě svádí k tomu jim fandit. Škoda, že nikdo nenatočil podobný film, ve kterém by zvítězilo zlo, já bych byl spokojen.

Ptačí klec (1996)

Nejlepší americká komedie, co jsem kdy viděl, bez přehánění. Válel jsem se smíchy od záčatku do konce, kdykoliv si ji mohu pustit znovu a bavím se zas a zas a zas. Až natočí v USA něco lepšího, komentář změním. Pro mě naprosto ideální herecké složení, vše klape jak má, nedokážu nic vytknout. 100%

Pravdivé lži (1994)

Tohle je spolu s Terminátorem I a II nejlepší Arnoldův film, v něm ukazuje své herecké "umění" na 100 procent. Jen kdyby ho trochu zkrátili, nic by se nestalo, 144 minut je pro tenhle žánr opravdu hodně. Film obsahuje plno nebojím se říct legendárních scén a hlášek - od přestřelky na záchodech, přes jízdu na policejním koni až po kratičké mučení pod vlivem séra pravdy.

Slavnosti sněženek (1983)

Dokonalé ztvárnění Hrabala, úžasný R. Hrušínský, J. Hanzlík a P. Čepek a mohl bych vyjmenovat snad úplně všechny, mistrovské dílo Jiřího Menzela, spolu s Postřižinami jeho dvě životní díla. Na tomhle filmu nelze najít žádné negativum :), zasloužil by si 6*.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Film může zachycovat/oslavovat/líčit lásku, hrdinství, vlastenectví, neštěstí apod. Tento film oslavuje burantsví v čisté formě a je to celebrace dokonalá. Scénář, režie a výběr představitelů hlavních rolí se povedl na výbornou a pro mě je to jedna z nejlepších oddychových českých komedií, co kdy byla natočena. Mnoho nesmrtelných hlášek z ní udělalo kult porevolučního filmu, snad se i za 20 let budoucí mláděž posměje při scéně z veřejného domu nebo montování satelitu na rozpadlou střechu Bohumilovy chalupy.