Stalo se (2008)

Nebudte na prírodu krutí, lebo sa vám za to odplatí... Shyamalan to zobral doslovne, a natočil film, kde rastliny nútia ľudí k autodeštrukcii... čo by nebolo také zlé, problém je, že celý film je táto jedna veta zopakovaná asi 87 krát. Mimochodom, najpolopatistickejšie prerozprávanie hlavnej myšlienky.

Star Trek (2009)

Dokonale urazil žáner Sci-Fi a nahradil ho komediálnou akčnou o ničom strielačkou lietačkou, v ktorom postavy ako nedokonalé karikatúry rieša dajakú chujovinu, ktorá sa navonok tvári ako myšlienka. By the way, tento film hovorí, že keď chcete byť kapitánom vesmírnej lodi (aplikovateľne na realitu - niekym významným), môžete podvádzať, môžete sa správať ako buran, mlátiť sa v krčme, podvádzať pri skúškach, správať sa arogantne, mať sebevražedné sklony (u kapitána jednoznačne najlepšia vlastnosť) - stačí totiž byť synom slávneho kapitána. Vidím, že som tu sám čo ten film nemám rád, tak budem len v duchu na film nadávať a pozrem si radšej Blade Runner alebo jeden podľa mňa z najlepších Star Trekov DS9...

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Oproti pôvodnej trilógii tu zostali už len meče... v tomto filme všetko lieta, striela, šermuje, pulzuje, poksakuje (dokonca aj Ióda)... a ušlo mi prečo vlastne? Plus ako vždy zvuk, a tiež Anakin Skywalker tu má aspoň dajaký charakter... ostatné je len obal, v ktorom nájdete len postavičky z umelej hmoty.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Viem, že ako -násť ročný som na tom filme videl veľa logických aj charakterových chýb... a po opätovnom pozretí som zistil, že ich je tam oveľa viac... George Lucas sa asi vykašlal na dej, a rozhodol sa získať oskara za zvuk, prípadne efekty... Liam Neeson je len postava, opis jeho charakteru by som vyjadril ako "pff". Padmé Amidala je proste žena čo má divné účesi (akákoľvek iná charakteristika ma nenapadá). Všetky konania hrdinov vo filmesú tam z "nejakého dôvodu", nič tam nedáva zmysel, a tiež tuto začínajú boje svetelných mečov, kde nie je na prvom mieste srdce, ale choreografia.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Úlohou knihy bolo osloviť čo najviac ľudí, čo najviac poštvať cirkev, čo najviac šokovať. To sa jej aj podarilo. Filmu nie. Až príliš kopíruje knihu, z čoho vzniká guláš scénok idúcich strašne rýchlo a rozkúskovaných na tenké plátky. Tom Hanks sa mi do hlavnej role moc nehodil, ale to môžeme opomenúť... Čo ma však mrzí, je Audrey Tautou, ktorá tu slúži len ako postavička kladúca otázky, aby divákovi niekto mohol objasniť tie a tie veci (tím pádom na vzedalného človeka vyzerá ako totálna krava). Film je až moc povrchný, strašne rýchly. Až tak, že pri pozeraní mám pocit, že v tom momente ešte len dotáčajú na rýchlo scény a hneď mi ich posielajú. Veľké plus za skvelého Paula Bettanyho, ktorý ma jediný vo filme presvedčil.

Šmoulové (1981) (seriál)

Ako detsko som sa ich bál... no uznajte: malé modré príšerky, ktoré sa môžu dostať kdekoľvek... nebáli by ste sa? :D

Troja (2004)

Inak skvelý námet, ktorý mohli sfilmovať na jednotku. Bohužial Petersen nechcel do príbehu miešať bohov, preto musel pozmeniť pôvodnu báj (pretože tam Bohovia proste boli a boli dôležitý). Nerozumiem prečo, v Súboji Titanov Bohovia boli a vôbec tam nevadili, a tiež tam boli veľmi dôležitý. Takto jednanie inak férového hrdého hrdinu Hektora bolo nelogické (pôvodne Parisa zakrila héra neviditeľným plášťom, zatiaľčo tu ho musel ochrániť Hektor). Brad Pitt ako Achyles je sympaťák, čo nemal byť, pretože to bol nájomný vrah (a sympatickým sa stane hneď na začiatku). Tiež tu bezdôvodne vypustili homosexualitu, ktorá by objasnila dôvod Achylesovej pomsti (nebol to totiž jeho bratranec, ale aj milenec). Mohlo byť lepšie, nie je... chvalabohu, že to nedopadlo horšie.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Prečo kurvia inak skvelé filmy? Oproti geniálnej dvojke je tuto všetko zlé... John Connor je tu skôr ako trtko, nie to drsné decko z 2-ky, Schwarzenegger chce byť až nadmieru vtipný, nahánačky sú len predĺžené a tým pokazené, bez nadhľadu a citu, dej je rozkúskovaný a nemotorný a T-X... tak ten (resp. tá) ma dostal(a). Pre mňa boli terminátori vždy roboti, bez citu bez emócii... ona sa tam škerila, pohybovala sa ako štetka, mstila sa... oproti Schwarzeneggerovi a skvelemu Robertovi Patrickovi je niečko ako nahrážka kofoly z pajzlu zriedená vodou oproti originálnej Kofole... Dej je už len akční, akční a akční na tretiu... 1* pre úplny záver, ktorý sa im vydaril (ale zas.. musím kvôli tomu absolvovať 100 minút desu a nudy?).

Underworld (2003)

Celý film tam pobehuje ženská v kostýme, ktorá je sexi, sú tam upíri, vlkodlaci... chvíľu som mal pocit, že sledujem Resident Evil. Už mi tam chýbala len nahá Kate Beckinsale vo vani. Hviezdička za vieryhodnosť vampírov (či upírov či kerú chamrať).

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Aspoň sa tu niečo dialo oproti jednotke... avšak zas je z toho len typický americký horor, kte tipujete kto prvý zomrie, a celý film čakáte kedy príde ten mix Votrelca a Predátora. A keď príde, zistíte, že to nie je až taká úžasná príšerka, a dokukáťe ten ostatok. Jediné plus, s akou ľahkosťou až neprimerane drsnou pre americké filmy ľahkosťou zabili Kristen Hager (bez rečí a bez srdca).