Air Force One (1997)

Keď si porovnám nekonečný príbeh a toto :D No tento film ukazujúc Amerického prezidenta ako Johna McClanea (akurtá s morálkou) je až nadmieru nudný, bez vtipu, otrepané scénky, nelogické postupy v scénari... radšej si kuknem Deň nezávislosti, tam tiež bojuje americký prezident, ale aspoň je to vtipné.

Agent bez minulosti (2002)

Pre mňa až príliš predvídateľný film... Matt Damon ma nepresvedčil, bohužial, akčné scénky (až na bitku v byte) ma nudili, naháňačky áut mi prišli strašne nereálne (ten žigulák by podľa mňa musel mať vystuženú konštrukciu) a inak skvelá Franka Potente mi tiež prišla akási umelá. Bohužial... ale aspoň lepšia 1*

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Seriál si pamätám len útržkovito, ale viem, že som sa pri ňom bavil. Skutočne kult, skvelý herci, nekompromisný čierny sadistický humor, čiernobiele temné priestory, a na američanov až neobvykle suchý humor. Keď si to porovnám s filmovým spracovaním, vážim si tento sit-com (mimochodom prvý sit-com aký som kedy videl) o to viac.

Adamova jablka (2005)

Veľmi dobre natočený magický psychologický film s nádychom mysteriózna... a konečne film, kde mi na postavách záležalo, a to nie len na dvoch hlavných hercoch (Mikkelsen je úžasný herec), ale aj na ostatných postavách, ktoré sa vyvíjaju spolu s nimi. Film patrí síce do art-sekcie, jazyku nerozumie od nás asi nikto, ale je vceľku ľahko pozerateľný, s úžasným nadhľadom (ked prídu nacisti, hlavný vodca schytá priestrel hrudníka od araba, ale moc ho to netankuje a odíde si po vlastných akoby nič), trocha tragikomickým typom humoru, ale so zaujímavou vcelku štastnou (no, priestrel hlavy :D) pointou. 8,5/10

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Film, kde Jim Carrey využíval originalitu, svoj typický afekt, paródiu... keby som film videl prvý krát, dám mu viac hviezdičiek... viem, že keď som ho ako malý prvý krát videl smial som sa skoro celý film... problém je, že už pri druhom raze sa mi film prestal páčiť, po treťom raze už liezť na nervy a po štvrtom raze som ho nedopozeral... takže filmu jeho humor neodoberám, aj Jim Carrey sa snažil, len pre mňa: 1 krát a dosť!

Godzilla (1998)

Američania nemajú vlastnú príšerku, musia si požičať japonskú. Ale veľké plus dávam kvôli nie moc typickej veci... Totiž, pôvodne ponúkali rolu Agenta Smitha Jeanovi Reanovi, ale ten odmietol, pretože natáčal Godzillu. Preto sa role ujal Hugo Weaving, ktorý tam podľa mna napasoval ako riť na šerbel, a humorného Jeana Reana si v tak chladnej roly neviem predstaviť (pretože on vždy bude hrať s tým svojím úžasným francúzskym nadhľadom).

Gympl (2007)

V podstate The worst off čo môžete nájsť na gymnázium... poskladané do nijak nápaditého filmu bez pointy a bez nejakého hlbšieho deja. Veci, ktoré sa tam dejú, sa stanú na 100 rôznych školách počas 100 dní, a tu sú namasakrované do jendého krátkeho úseku. Mimochodom, mne sa za 4 roky stali zaujímavejšie veci, ako sú v tomto filme... takže námet možno fajn, herci sa tiež snažia, ale obsah úplne prerobyť na nepoznanie.

Iluzionista (2006)

Ja neviem, ale tak mne sa ten cisár nezdal až taký zlý... áno týral ju, ale preboha, zabiť ho? Pretože to Edward Norton spravil, v podstate na neho ušil vraždu, ktorú nespáchal... Tiež na konci, kde si policajt (inak verný svojej práci) pospája celý plán do celku a začne sa smiať "aký je ten Edo šikula", mi nepríde ako príliš vhodné správanie policajta (a pri jeho morálke). Inak čo sa romantiky týka, tá vskutku chýbala, pretože film až príliš smeroval do toho mystériozného. Lenže aj v tomto hľadisku mám výčitky, pretože na to to mohlo byť viac napínavé, alebo aspoň držať díváka v napätí (viď Dokonalý trik). Takto to nie je ani ten, ani ten žáner, a ešte k tomu tá morálna kolízia... ale plus za úžasne krásne kulisi z krásneho českého prostredia.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Už to nie je ten typický Indiana Jones... ale stále sú tu veci, nad ktorými sa môžem pousmiať (schovať sa pred atómovým výbuchom v chladničke - geniálne :D). Ale už sú tie naháňačky príliš dlhé, LaBeouf nikdy nenahradí Forda, a nie sú brané s takou ľahkosťou typickou pre predchodzie diely. možno by som dal aj tie tri hviezdičky, ale ten záver mi vadil (proste musí začať pchať tých mimozemšťanov všade?) a jednoducho je to to posledné, čo som si vo filme zapamätal.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Bohužial, pre mňa americký sit-com zostane vždy v úzadí za tým geniálnim z britskej školy... How I Met Your Mother je pre mňa spojitosť nie presvedčivých hercov, vtipov založených na pointách (ktoré po pár dieloch sa dajú ľahko odhadovať) a slabích dialógov. Niekto mi tvrdil, že keď už nič, aspoň kvôli Barnymu sa to oplatí kukať... pravda, Neil Harris tuto trocha vyniká, avšak stále mu chýba originalita, nečakané vtipy alebo trefné narážky. Oproti Dylanovi Moranovi, alebo Rowanovi Attkinsonovi (v Blackadder) je to len veľmi slabý odvar... a bohužial tých dieľov bude veľa veľa, pretože američania nevedia prestať, aj keď im dojdú nápady.