Růžoví plameňáci (1972)

Filmy Johna Watersa sa nedaju objektivne hodnotit. Nie su ani Bckove, ani Cckove a vobec, tazko ich vobec niekam zaradit. Su urcene otrlemu divakovi, ktory sa vie povzniest nad oplzlosti a bizarne herecke vykony.

Divočina (2014)

Ja som vzdy tvrdila, ze v tej Reese je viac, ako by sa mohlo zdat. V tomto filme sa v podstate nic zasadne nedeje, napriek tomu je to prijemne pozeranie a presvedci vas, ze ak mohla ona, tak mozete aj vy.

Květ mého tajemství (1995)

Almodovara z 90. rokov milujem. Zapletene pribehy nebezpecne sa bliziace juhoamerickym telenovelam vedia zlomit srdce. Drama, spanielsky temperament, hudba a bolest su hnacou silou zaujimaveho pribehu.

Sedmikrásky (1966)

Tak tuto experimentalnu zalezitost som si celkom zalezitost som si bez ohladu na afekt hlavnych hrdiniek celkom uzila. Farebny, sialeny a zabavny film.

Teorie všeho (2014)

Ak by som mala hodnotit samotny film, styri hviezdicky by urcite nedostal. Prilis vela hollywoodskych momentov a tak trochu nerealne dialogy, ktore sa snazia za kazdu cenu podciarknut, aky bol Hawking nerd. Na druhej strane sa mi opat raz potvrdilo, ze Ediie Redmayne je pan herec (Danish girl), ktory si vybera narocne ulohy a zvlada ich tak bravurne, az mate pocit, ze on vlastne vobec nehra.

Smrtící atrakce (1988)

Film, z ktoreho som az do poslednej chvile nevedela, co sa z neho vykluje. Komedia, drama, thriller a ta spravna davka grotesky plus vyborni Christian Slater a Winona Ryder. Nie tak uplne moja salka kavy ale na nudny vecer celkom fajn vyber.

Dobrý ročník (2006)

Tak toto ma celkom nudilo. Film ako odkopirovany z knih Rosamunde Pilcherovej zasadenej do prostredia francuzskych vinic. To fakt reziroval Ridley Scott? Ups. Dve hviezdicky za neskutocnu Marion Cotillard a chut naliat si po filme dobre cervene vino?

Dark (2017) (seriál)

Mohol to byt plny pocet, ale...nejako som tajne dufala, ze sa to cele podari ukoncit v prvej serii na styl Satantango. Je to serial, ktory sice nenudi, ale obcas som sa zamotavala vo vsetkych tych postavach a prechodoch. Presne ako pri Stranger Things alebo 13 reasons why trvam na tom, ze to ma byt jednoseriova zalezitost, kedze v druhej serii takmer vzdy pride na nasledovny scenar: sklzne to do nudy (vid Stranger Things) alebo sa to zacne tak neskutocne zamotavat, ze uz asi ani tvorcom nie je uplne jasne, kam to vsetko vlastne smeruje.

Zabiják Joe (2011)

Tento tak trochu bizarny film by sa dal v podstate rozdelit na tri fazy: 1. tak trochu pomaly a mierne groteskny rozbeh, 2. akcna cast plna odhaleni a dalsich kurioznych scen, 3. finalna scena, pri ktorej vobec nechapete, co sa vlastne deje, ale na zaver si vsimnete, ze ste bez dekla...McConaughey a jeho scena s "kuracim" penisom vam ho totizto odpalila do vsemirnych hlbok.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Dostala som presne to, co som cakala. Nadupany a bezduchy akcny filmn s hviezdnym obsadenim. Ved aj velki herci si potrebuju obcas pomastit vrecka a prizmurit jedno oko, respektive dve.