Little Fires Everywhere (2020) (seriál)

Vyborny serial aj napriek tej prehnanej dramatickosti. Reese Witherspoon a Kerry Washington si davaju skvely herecky duel a sceny su dobre vygradovane. Serial sa dotyka viacerych aktualnych tem ako rasizmus ci nelegalna imigracia a zapracuje ich do pribehu dvoch uplne odlisnych zien, ktore sa neustale konfrontuju a nevahaju pouzit jedna proti druhej aj vlastne veci. Strhla som jednu hviezdicku za ten obcasny "too much", ktory obcas hranici az s nerealnostou.

El guardián invisible (2017)

Ok, knihu som necitala, co je mozno vyhoda. Film ma viacero pozitiv ako dobre zachytena atmosfera, vyborni herci a celkom zvlada momenty napatia. Problemom je ale az prilis rychlo plynuci dej, dolezitym udalostiam sa dava az prilis malo priestoru, na druhej strane je vo filme niekolko uplne odveci a nikam nesmerujucich scen, ktore sa mohli pokojne vystrihnut a filmu by to vobec neublizilo.

A Teacher (2013)

Slabsie, prilis sa s tym nevyhrali. Skor by som si to vedela predstavit ako film. Zmysel 10-dielneho serialu s 20-min castami mi trochu unika. Je to tema, ktora tu uz bola, cakala by som trochu hlbsie charaktery a menej povrchne spracovanie temy.

Irčan (2019)

Z De Nira ostal iba tien a zo Scorseseho tusim tiez. Odhliadnuc od (zbytocnej) dlzky filmu, obcas je naozaj tazke ponorit sa do deja. Je to zmatocne a nedotiahnute, ma prilis vela hluchych momentov, epizod, ktore ostanu s otaznikom nedoriesene. Jediny, kto ma nesklamal je Al Pacino, ktory to aj napriek svojmu veku dava na pana ale...povedzme si pravdu, ta rola mu bola usita na mieru. Mohol plne realizovat svoje typicke dynamicke hranie s nadychom sebaironie.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Miestami som mala pocit, ze sledujem film Tima Burtona. Dostal sa ku mne o sestnast rokov po jeho vzniku a nechapem, ako mi mohol tento temny rodinny filmovy skvost ujst. Skvela zalezitost ako alternativa k vianocnym traposinam. Tlieskam.

Debbie a její parťačky (2018)

Priestor pre hollywoodske hviezdy nakopnut si trochu konto, inac si tento uplne zbytocny film neviem vysvetlit. Totalne slaby odvar predoslych casti. Clovek si na zaver povie: aha, a to je akoze vsetko? Na Sandru napichanu botoxom sa uz takmer neda pozerat.

Tromeo a Julie (1996)

Dalsi kusok do zbierky otrleho divaka. Kto je zvyknuty na filmy Johna Watersa sa nepohorsi. Je to film z kategorie "trash" a presne tak ho treba vnimat.

Zrodila se hvězda (2018)

V podstate plytky a bezobsazny film, ale Gaga s Bradleym to zahrali na pana, ta extra hviezdicka je pre nich.

V bezpečí (2018) (seriál)

Tvrdim to stale: Michael Hall je mizerny herec a vobec by hercom nemal byt. Trochu to zachranuje prostredie malomestskeho Anglicka a neopozeranych tvari. Zasadny problem mam ale v extremnej dynamickosti a neprirodzene castych a obcas aj zufalych zvratov. Presne taky ten bordel, ktory ma akoze divaka udrzat v neustalom napati, namiesto toho ho ale znechuti. Odpustam niektore nedostatky a som rada, ze to je len jednoseriova zalezitost.