Jumper (2008)

Od filmu som očakával viac. Výborná myšlienka z ktorej sa dalo tak veľa vyťažiť. Chýba tomu viac prepracovaný dej. Takto sa s filmu stáva obyčajná jednorazová podívaná, z ktorej si človek nezapamätá prakticky nič. Ale vlastne cieľová skupina filmu rúbe nižšie. Pridávam hviezdičku za Jacksona.

Chuť znovu žít (2012)

Všetci sa menia. Vo filme The Magic of Belle Isle to platí snáď u každej postavy. Najdôležitejšia je premena zatrpknutého a ochrnutého pijana, bývalého spisovateľa v podaní skvelého M. Freemana. Nemenej dôležitá je samozrejme aj premena psa Fľaka, ktorý sa nakoniec predsa len naučí základný povel :). Film nie je ničím svetoborným, čo sa týka scenára, ale človeka zahreje, zanechá v ňom dobrú náladu, prípadne aj inšpiruje.

Svět podle Mallory (2010)

Vitajte u Rileyovcov! Odkedy nám zomrela dcéra pri autonehode, naše manželstvo upadá. Moja žena osem rokov nevyšla z domu. Ja ju podvádzam. Idem do New Orleans na konferenciu, no stane sa niečo úplne iné....aj takto by sa dal popísať začiatok výbornej drámy. Najväčším prekvapením bola pre mňa Kristen, ktorá zahrala svoju úlohu proste skvele. Od určitej chvíle každý vie, akým smerom sa film bude uberať a ako skončí. To mi ale vôbec neprekážalo a vychutnával som si ho. Možno by som čakal ešte trochu optimistickejší koniec, ale budiž (bolo by to už klišé, a to by sa predsa divákom nepáčilo a hodnotili by to nižšie, aj keď v skutočnosti sa im film páčil). U mňa lepšie 4*.

Sněhurka a lovec (2012)

Pre mňa určite najlepší fantasy film tento rok. Skvelé herecké výkony od Kristen, obzvlášť od Charlize, z ktorej postavy by sa v jej prevedení zrejme nedalo viac vytrieskať. Na vyššiu úroveň posúva celý film vizuálna stránka. Perfektne stvárnenie každej scény, pohybov, tvorov. Za celý čas pozerania som sa vôbec nenudil a užíval si všetko to dobré na tomto filme. Odo mňa vyššie 4*.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Nečakal som, že sa ešte môže objaviť dokument o WWII, ktorý ma zaujme. No opak je pravdou. Nielen že ma zaujal a milo prekvapil, ale vyvolal vo mne pocity, aké sa ešte inému dokumentu o tejto problematike nepodarilo.

The Beauty Inside (2012) (seriál)

Zatiaľ hodnotím po troch častiach. Všetko sa vyvíja perfektne, krásny smutný príbeh. Seriál si určite zaslúži pokračovanie.

Lovci hlav (2011)

Do škandinávskej tvorby som sa zamiloval po zhliadnutí Muži, kterí nenavidí ženy. Lovci hlav je ďalší skvelý film, kde nie je prakticky možné určiť presný koniec, a kde je množstvo skvele načasovaných zvratov. Síce je to trochu krvavejšie, ale bez toho to nebol ten skvelý thriller.

Zakázaná zóna (2010)

Keby malo ísť o film, s ktorým prišlo veľké produkčné štúdio, išlo by hodnotenie ešte o * nižšie. ale beriem, že je to alternatíva a hlavne s minimom financií. Film najviac vyzdvihuje záver, ktorý nie je typická americká strielačka, ale nesie určité posolstvo.

Nezapomeň na mě (2010)

Pekný film s kvalitnými hercami, ktorý spríjemní nedeľné filmové popoludnie. Najviac ma prekvapil Pattinson, ktorý sa netváril tak strašne kŕčovito. Najväčšie plus filmu je, ako sa snaží priblížiť osudy ľudí, ktorý utrpeli najväčšie straty, a je jedno, či sa jedná o bohatých alebo chudobných ľudí. Celkovo záver filmu bol pre mňa jedno veľké prekvapenie.

Ocelová pěst (2011)

Okrem konca je to celé veľké klišé, ale obsadené do postáv robotov. Nič, žiadne emócie, žiadne vžitie do postáv, blbé dialógy. Film zachraňuje skvelá grafika.