Špína (2017)

Naozaj zlé ... to že bol film nominovaný na niekoľko tuzemských cien, je len žalostným odrazom toho v akom stave sa československá kinematografia dlhodobo nachádza.

Pád do tmy (2005)

A človek sa naozaj začne báť ... nevyspytateľné napätie v pomalom štýle, plynule kumulujúce až pod povrch, vystupňované panickým strachom umocneným vybičovanými zmyslami v úplnej slepote klaustrofobického charakteru prerušovaného zábleskami ničotnej, padajúcej, zadúšajúco zväzujúcej temnoty bez najmenšej nádeje ... proste pád do tmy. Strach asi nie je úplne to správne slovo, je to sfilmovaná hrôza, pri ktorej si každý fanúšik tohto žánru musí prísť na svoje.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Skvelé! Coenovský dôraz na detail sa stáva nebezpečne návykovým a bizarnosť života, podávaná v jej najprostejšej podstate zaručuje nevyliečiteľnú závislosť. Zádumčivosť, ktorú táto séria spôsobuje ,netreba brať na ľahkú váhu! Výborný seriál, obsadenie, príbeh a skutočne epický záver s dlhodobými následkami.

Fargo (1996)

Trochu prvoplánové, no ako sa hovorí veci ktoré ťa napadnú ako prvé sú tou najlepšou voľbou. O rozhodnutiach typu skôr konaj a uvažuj až potom, tu skutočne nie je núdza. Človek by si myslel že je to až príliš jednoduché, no opak je pravdou. Všade prítomná beznádejne zasnežená scenéria, ktorá umocňuje cynizmom nasýtenú atmosféru s dôrazom na každý detail a zvuk, baví v každej scéne. Miestami tak primitívne ako život sám. Nikdy nie je až tak zle ako v tomto filme. Paráda.

Transformers: Zánik (2014)

Dosť už prosím, podľa mňa už naozaj stačilo a myslím, že to všetko malo skončiť ešte pred Zánikom. Fakt, že intelektuálna stránka postáv degraduje každou novou časťou, tejto už úplne vybrakovanej série, je najväčším signálom pre koniec tohto trápenia, ktoré nezachráni žiadny efekt, zvuk, či lepší herec. Maichael Bay Transormerov skutočne a bohu žiaľ doviedol do totálneho zániku z ktorého musia byť sklamaní aj skalní fanúšikovia tohto žánru. Mať silu a intelektuál Optima z prvých Transormerov, neváham ani sekundu a hneď ho zastavím !

Navždy spolu (2012)

Ukážka typicky americkej romantiky s dramatickou príchuťou, ktorú podporuje fakt straty pamäte a zároveň tvorí zápletku celého filmu. Film neprekvapil ani svojim záverom, či začiatkom, kde sa samozrejme ako rada ďalších súčasných opiera o skutočné udalosti, samozrejme doplnené reálnou fotografiou. Príde mi to ako ošúchaný, zbytočný spôsob získania si obecenstva. Film pôsobí uvoľnene a plynie bez najmenšieho zaváhania. Krivka je krásne rovná, myslím až príliš a filmu chýba väčší impulz. Impulz prebratia z letargie, veď je to predsa aj dráma v ktorej sa takmer celý čas nič nedeje, len plynie. Odhalenie otcovej aféry takmer na konci je málo. Rachel by si zaslúžila viac vyniknúť popri nevýraznom Tatumovi, ktorý by si miestami zaslúžil vymeniť, no na jeho pomery určite nadpriemerné. Sladký koniec samozrejme nesmie chýbať.

Nezastavitelný (2010)

Ako zastaviť rýchly a neovládateľný kolos? Ok, spočiatku je to šok, ušiel vlak, zrýchľuje a nikto ho neriadi. No nasledujú naivné nápady, z ktorých vznikajú ešte naivnejšie a predpovedateľnejšie pokusy, ktoré samozrejme končia nezmyselným fiaskom. Fakt som sa nedokázal zžiť s tým, čo pán scenárista napísal, miestami sa nechce veriť, že niečo také by mohlo niekoho v odbore vôbec napadnúť. Ale budiš, je to predsa len film, navyše americký a tam sa také veci dejú. Typicky výborný Denzel a ten druhý vo vlaku, tak akurát dopĺňa počet osôb na 2. Zaujímavý námet, no málo sofistikovaný scenár. Denzel si zaslúži určite vyšší štandart, no úroveň tohto každopádne dvíha.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Príliš naivné a v reálnom živote často mimo reality. Baliť ženy takou rýchlosťou dokáže asi fakt iba Gosling. Typická romantika na americký štýl mierne ozvláštnená "nadúrovňovými vzťahmi", ktoré na prvý pohľad nemôžu fungovať. Napriek tomu sa človek miestami zabaví. Škoda záhradnej scény, ktorá mi prišla veľmi detinská.

Let (2012)

Vyrazený dych ... už nechcem lietať ! Taký spád na začiatku nepamätám už dávno. Verne podané v každom ohľade. Hlavne v hlavnej úlohe. Celý film som sa bál, či to Denzel zvládne dohrať až do konca. Tak dobre stvárnená postava alkoholika, že som mal nutkanie otvoriť fľašu a dať si s ním za jeden :). Bol naozaj výborný pilot, slaboch a alkoholik. Ešteže bol vždy po ruke Jhony a vedel ako ho postaviť na nohy :). Nakoniec sa ukázala sila charakteru a snaha zachrániť národného hrdinu si vyžiadala právom tú najvyššiu možnú cenu. Veľmi poučná "bájka" pre každého alkoholika.

Vlk z Wall Street (2013)

Famózny výkon v hlavnej úlohe. Presne niečo také mi chýbalo, chýbal mi emóciami nabitý L. DiCaprio. Úprimná vďaka. Dovolím si tvrdiť, že som videl v jeho podaní životný výkon, aj keď občas možno teatrálny, no v toľkej americkej teatrálnosti aká mi bola servírovaná celé tri hodiny bola len kvapkou v mori. Škoda za ňu, lebo ako sa hovorí : "menej je niekedy viac" a pri tomto filme som mal občas pocit, že to platí dvojnásobne. Sínusoida tohto snímku bola miestami príliš divoká, niekedy možno až príliš dlho pod nulou. Škoda, stačilo by vynechať niektoré hluché scény a film by mal určite lepší spád. Napriek tomu som sa 2/3 filmu bavil kráľovsky, neveril vlastným očiam a ušiam. Tie 2/3 sa mi vryli naozaj hlboko do pamäte a vždy keď si na ne spomeniem, moje mimické svaly sa dajú do pohybu :) .