Hra na lásku (2012)

LFŠ 2012: Pokud se mě někdo zeptá, o čem ten film byl a jak to dopadlo, tak neumím odpovědět. Příběh se mi ale velmi líbil. Práce s kamerou je naprosto dokonalá. Herci dobří. Snad jen ke konci už mi některými dlouhými scénami docházel dech a proto o hvězdu méně. Jinak bych dal plný počet bodů.

Dům (2011)

LFŠ 2012: Přišlo mi to docela povedené. Hodně ten film sráželo předabování (asi ta slovenština je hodně vzdálenej jazyk, že se producenti báli, že tomu neporozumíme, tak šli na jistotu). Nepamatuju si film s podobnou tématikou na československé scéně, který by se mi tak líbil.

Dva nula (2012)

LFŠ 2012: Výborná antropologická studie, aniž by to kluci asi tak mysleli. Nenašel jsem v tom jedinou chybku, a že to tvůrci měli dobře promyšlené, potvrdila i následná diskuze po projekci. Lidé, co tomu dávají nízké hodnocení, asi nepochopili, nebo neznají záměr tvůrců. Bylo by dobré si s nimi přečíst rozhovor a pak se na to podívat znovu.

Black Caesar (1973)

LFŠ 2012: Na jiných blaxploitation projekcí mě ty filmy bavily více. Nemyslím tím, že jsem vysazený jen na bláznivé blbosti vyvolávající nekonečné salvy smíchu, ale prostě tento příběh a ztvárnění mě zaujalo víc. Tohle mi nijak nesedlo. Nemám tenhle typ příběhu moc rád, tak asi proto nízké hodnocení.

Konfident (2011)

LFŠ 2012: Nuda. Nepřišlo mi to ani jako komedie, ani jako drama. Od všeho tam bylo trochu, ale nic z toho tam nebylo pořádně. Příběh je hrozně plochý a jednoduchý. PS: nechcete se už na filmy o komunismu na chvilku vykašlat? Začíná toho být hrozně moc a kvalita dost upadá.

Lidské tornádo (1976)

LFŠ 2012: Pro mě osobně jeden z největších zážitků na LFŠ. Samozřejmě, pokud se na to chcete koukat, jako na klasický film, tak tomu musíte dát odpad, pokud ale znáte aspoň částečně kontext, tak to pro vás bude super zážitek. Myslím, že film očaroval celý sál v Hradišti, svědčí o tom i náhlý vzestup hodnocení. Před LFŠ měl snímek 61%, nyní přes 70% :)

Rok konopí (2012)

LFŠ 2012: Já ani nevím, jaké dát hodnocení. Natočené je to strašně. Ale hrozně se mi líbí idea Jana Hrnčíře prezentovaná Pjérem la Š'éz. Ale Přijde mi, že Petr Slabý, to trošku zkazil. Aspoň takový pocit jsem si odnesl z diskuze po filmu, kdy na mě Jan Hrnčíř jako jediný působil příjemně a jako člověk, který ví, co se děje. Petr Slabý a pan Dvořák na mě působili jako naprostí blázni. Možná, kdyby film dělal Jan Hrnčíř sám a postavil to na své životní filozofii, tak by to byl o moc lepší dokument.

Vendeta (2011)

LFŠ 2012: (Nejspíš budu spoilerovat.) Kdyby to celé stálo jen na hlavní postavě, tak by to šlo, ale v momentě kdy na scénu přichází postava pana Kaisera, tak se podle mě projeví typické čecháčkovství, které kazí filmy. Místo toho, aby se pokusili udělat experimentální výpravu do duše trpícího otce, tak tam přidají výpadek paměti (trvající asi 1 minutu), poté kulhající postavu (už od začátku víme, že to je kvůli tomu, aby správce byl pomalý a otec ho mohl dohonit.) a nakonec dvouhlavňová brokovnice (a samozřejmě hlavní postava neví, že už je v ní jen jeden náboj). Jinak ale na naše poměry poměrně vydařený snímek. Pan Vetchý je brilantní, škoda, že pro mě mezihra s kulhajícím správcem Kaiserem byla snížením hodnocením filmu, ale třeba se to někomu naopak líbilo.

Věra 68 (2012)

LFŠ 2012: Podle mě dokument nepřináší nic nového. Jen parafrázování předchozích výpovědí a rozhovorů s Věrou Čáslavskou. Nicméně, paní Čáslavská má velké kouzlo a proto 3 hvězdy, jinak by bylo hodnocení nižší, protože jak už jsem řekl, dokument mi nepřišel nijak skvělý. Byl prostě klasický a průměrný.

Temný rytíř povstal (2012)

Epic fail. Jedno z největších zklamání poslední doby. Zkusím tomu dát ještě jednu šanci, pak to třeba bude lepší. POZOR SPOILER!! S odchodem Alfreda odchází i do té doby dobrý film. Na úpadek temného rytíře se dá ještě koukat, ale na jeho povstání, které mu trvá neskutečně dlouho a doprovází ho spousta klišé, už ne. Jediný, kdo si zachoval svou kvalitu je Michael Caine, Poznal, kdy má odejít, aby nebyl součástí snadno předvídatelné a plitké pohádky "jak batman ke štěstí přišel" a na závěr se vrací, aby se (divákovi za režiséra) omluvil, že zklamal. Hřebíček do rakve tomu dává Nolanův konec. Odmítá ukončit svou trilogii v místě, kdy by si film zanechal aspoň nějakou důstojnost a místo toho přeslazenými a doslovným závěrem láme svému dvoudílně vystavěnému temnému rytíři křídla. Škoda.