Kill Bill (2003)

Než vyjádřím své pocity, dovolte, abych podotknul, že moje hodnocení ovlivnila jistá doba nebo vzpomínky, které si spojuji s tímto filmem, a tak je dost dobře možné, že kdybych Kill Bill viděl jindy než kdy jsem ho viděl, hodnotil bych nejspíš hůře. Ale teď k filmu. Pomsta je pro mě jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější věc, a Quentin mi poskytl film o pomstě. To je první klad. Za druhé Uma Thurman. Ta byla jako vraždící Nevěsta vynikající. Příběh klasicky po tarantinovsku s množstvím krve a svéráznými scénami, přesně tak jak to mám (nejen) já rád. No a co ta hudba sakra? Ta k tomu filmu prostě padla jak ulitá! No a když k tomu přičtu, že režisér je můj oblíbenec, je z toho krásných 5*. 90%

Nic nás nerozdělí (2012)

"Close your eyes and think of something nice." Film nabitý emocemi. Tsunami v roce 2004 bylo strašlivé, lituji všech lidí, kteří ho prožili. A tenhle film vykreslil atmosféru dokonale. Promyšlené scény a momenty kdy se všichni hledají a ani o sobě nevědí jsou vynikající. Nic jsem od toho nečekal a proto mě to tak vzalo. Jedno z překvapení roku 2012. 90%

Matrix (1999)

NO, abych pravdu řekl, asi tak první polovina filmu mě skoro unudila, ale ono to bylo tak, že k takovému filmu jako je tento chce vědět přesně a podrobně jak se věci mají, a proto ten možná nezáživný začátek. Zato poslední 30-45 minutovka plná soubojů s agentem Smithem byla geniální. Musím samozřejmě pochválit vizuální efekty ty byly opravdu vynikající. Mě osobně chybělo více akčnosti a soubojů a ne to dohánět všechno až na konci, ale jinak se nestydím Matrix pochválit pěti hvězdičkami a uděluji mu 90%

Občanský průkaz (2010)

S odstupem času doceńuji o jednu hvězdu na plný počet. Je to opravdu jeden z nejlepších českých filmů nejen z období komunismu ale vůbec. 90%

Nedotknutelní (2011)

Nechtělo se mi do toho, nechtělo, ale o to víc na mě tenhle film zapůsobil. Velice upřímně zahrané od obou dvou hlavních hrdinů. A jak snadno se dá vytvořit přátelství i tam, kde byste ho asi nikdy nečekali. S odstupem času a hlavně za ten konec zvedám na 5*. 90%

Arsénova jedenáctka (2007)

Seaman--Lauren-A.Cole-Keown-Toure--Ljungberg-Vieira-Parlour-Pires--Henry-Bergkamp. Palec nahoru pro Arsenovu jedenáctku, pro Arsena, ale hlavně pro Arsenal!

Requiem za sen (2000)

Darrem se s tím nesere a bezmilostně uvrhne diváka do tvrdé reality, ponukne mu nejhorší obrázky, které kdy viděl a dorazí mrazivým soundtrackem. Výkony hlavní čtveřice už snad ani lepší být nemohou, atmosféra během filmu pomalu houstne a vrcholí ve vynikající finále. Závislost v podobě čtyř způsobů. A vynikající Mansellova hudba. A upozornění: tenhle kousek určitě není pro slabší povahy! 100%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Poví mi někdo, jak mi mohla tahle americká klasa tak dlouho unikat? Vůbec nevím, jak mám svůj zážitek popsat., ale musím říct, že trojice Travolta-Jackson-Willis byli úžasní. Na nich stojí celý film. A Quentinovy promyšlené kousky povídek, které se ke konci všechny spojí v jednu dokonalou historku! 90%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Dosud nejlepší díl ze serie. A vidíte, že to jde, když se chce. Jenom chce do filmu zakomponovat více akce a napětí, což zde určitě nechybí! 85%