Pravidla moštárny (1999)

-Dobrou noc, princové z Main, králové nové Anglie.- A Homer je tam, kam patří, s těmi, kteří ho milují nejvíc. Ze začátku to na mě působilo jako tuctový románek, spíše podprůměrný, ale pak to otočilo a pomalu začalo hrát na city. Sice ne úplně nejlíp, ale dostala mě atmosféra...ta atmosféra nejen sirotčince, ale poklidná atmosféra amerického venkova během války. Charlize Theron byla božská, Michael Caine také zapůsobil, jen Tobey Maguiremu to pořád ne a ne uvěřit, prostě si nemůžu pomoct...jinak celkově film nezklamal, mírně překvapil. 80%

12 opic (1995)

Geniální dílo, které položilo základy k modernějším sci-fi. Nevšední nápad s prolínáním časových rovin dodává filmu šmrnc a ponurá atmosféra, která se táhne(v dobrém slova smyslu) po celou dobu filmu je vynikající. Hudba k tomu je mistrovské dílo a herecké obsazení je jen třešničkou na dortu. Brad je rozený blázen, Bruce podává svůj standarně výborný výkon a Madeleine je...prostě krásná. Po delší době jsem si pošmáknul na starším snímku. 90%

Rocky (1976)

Jasně že teď je to jeden z kultovních snímků, já mám rád sportovní filmy a poutala mě k Rockymu i podobnost s Wrestlerem, ale přesto mám z filmu vesměs smíšené pocity. Nemůžu se také ubránit srovnání s již zmíněným Wrestlerem. K hlavnímu hrdinovi jsem si vztah vytvořil okamžitě, u Rockyho mi to trvalo delší dobu. Také mi moc neseděla atmosféra minulého století, ale podle toho to nemůžu hodnotit. Napadá mě ještě námět. Rockyho je poněkud všední(ale možná že to vyplývá z toho, že se na něj dívám až teď), zato Wrestler vytasil příběh o něco živější. Ale abych pořád nesrovnával, i tak na mě snímek zapůsobil, ale ne, že bych z něho byl ohromen, možná, že něco přidám až ho uvidím podruhé. Prozatím jsou to 4* 75%

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Jsem ohromen. Čím to je, že na mě zapůsobil western? Co zapůsobil, ale jakým způsobem! Teď se lituji, že jsem tento žánr tak zanedbával. Na začátku jsem vůbec ale vůbec nic nevěděl o těchto rodinách, ba že vůbec existovaly. Teď jsem moc rád, že se mi dostal do rukou takový materiál. Herci skvělí. Dobová atmosféra nepopsatelná...to musíte vidět!. A problém se zápletkou napsal sám život. Excelentní. Nikdy bych neřekl, že budu opěvovat western, ale musím se opakovat. Excelentní práce. 90%

Šestý smysl (1999)

Neskutečné. Po celou dobu se film táhl a plácal v nezáživných scénách a dialozích, že jsem si říkal co to je sakra za film. O to víc mě odrovnal konec, kdy jsem vzal vše špatné, co jsem si o filmu myslel. Najednou během pár desítek sekund do sebe všechno dokonale zapadne a divák ví, že každá informace, která zazněla v průběhu má svoji roli a pasuje do děje. Skvělá herecká dvojice, hudba a kamera také není špatná, ale k dokonalosti mě přece jen něco chybělo. 80%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Snad nikdy jsem neměl takový rozpačitý pocit po shlédnutí filmu jako po tomhle. Těšil jsem se na něj moc a nakonec jsem také víceméně dostal to, co jsem čekal, ale... já vůbec nevím co, ale něco mi pořád říká, že to stejně není ono. Nicméně velmi oceňuji nápad a nějaké opravdu výborné scény a po zvážení dávám 4*. 75%

Hořící keř (2013) (TV film)

Neskutečné...ještě teď mám z toho husí kůži. Excelentní zpracování, vynikající herci a skvělá atmosféra. Řekl bych, že toto je snad jeden z nejlepších domácích kousků vůbec a vůbec nevadí, že režisér není čech. Pocta Janu Palachovi, jeho památce a boji za svobodný český stát. Věrni zůstaneme. 100%

Alf (1986) (seriál)

Alf je spíš pro ty, kteří na něm vyrostli, což bohužel já nejsem. Nicméně pro občasné sledování a pobavení je to úplně ideální. 50%