Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

HIMYM is legen-wait for it-dary!! Já vím, je to z většiny sci-fi, protože by se asi nedalo skoro každý den vysedávat na baru a balit holky, ale právě tuhle idylu chtějí diváci vidět a povedlo se to dokonale. První 3-4 serie dokonalé, s příběhem, ten se však od páté vytrácí a je to znát, protože se vytrácí i to, pro co se divák k HIMYM v prvních serích vracel, a to upřímný a nekřečovitý humor. Abych se přiznal, 7. - 9. řadu jsem dokoukával tak nějak z povinnosti, protože mi na postavách záleželo a vytvořil jsem si k nim vztah. I když mě na seriálu záleží a mám k němu vztah, musím snížit na 4*, a to hlavně za poslední 2 serie. Konečný finální dvojdíl, který je tak rozporuplný, že vůbec nevím co si myslet. SPOILER Na jednu stranu mě bylo strašně líto Tracy, myslím, že si to nezasloužila...že zemřela, to bych jakž takž vzal, i když si říkám, že tím docela zabili celou myšlenku seriálu, když matku na konci nechají zemřít. Mě ale vadilo mnohem více to, jakým způsobem to tvůrci v seriálu přešli. Prostě v jedné větě oznámí, že matka zemřela a je to. Ona byla alespoň z mého pohledu hodně sympatická a pro tenhle případ bych zakončil seriál happyendem, i když ho moc nemám rád. No a na tu druhou stranu bylo v tom díle i pár dobrých vtípků a bylo to hodně emotivní (to platí i o díle 9x22) a i přes všechny špatné věci, nepovedené serie se přiznávám, že jsem byl docela naměkko, když se loučili s Tedem a na samém konci posledního dílu jak Ted přišel k Robin s modrým rohem, to jsem v tom viděl první serii a ta nostalgie fungovala, emoce pracovaly a já to skoro nevydržel. Jo mám tu partu rád a nakonec je mi smutno z toho, že to všechno končí, ale s tím člověk nic neudělá. Každopádně HIMYM určitě řadím mezi nejlepší komediální/romantické sitcomy. Bude mi to chybět... NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Barney. 80% 1. serie - 5*, 2. serie - 5*, 3. serie - 5*, 4. serie - 5*, 5. serie - 4*, 6. serie - 4*, 7. serie - 3*, 8. serie - 2*, 9. serie - 2*

Já, legenda (2007)

Nikde nikdo. Silnice ucpané kolony aut, které už tu stojí několik let. Jen jeden přeživší, Robert Neville, se se svým psem krčí schovaní a čekají na kořist. Jelen se přibližuje, avšak se vzápětí ztrácí za autem. Oba se rychle vydají po stopě, ale jelen je spozoruje a utíká. Zaběhne do nejbližší temné budovy, pes za ním. Robert na něj křičí, ale marně. Jeho přítel se ztratil v temnotě budovy. Neville moc dobře ví, že vejít dovnitř je prakticky sebevražda, ale pro svého psa je schopen to podstoupit. Co ho tam čeká, a vrátí se vůbec? 90%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Snad nikdy jsem neměl takový rozpačitý pocit po shlédnutí filmu jako po tomhle. Těšil jsem se na něj moc a nakonec jsem také víceméně dostal to, co jsem čekal, ale... já vůbec nevím co, ale něco mi pořád říká, že to stejně není ono. Nicméně velmi oceňuji nápad a nějaké opravdu výborné scény a po zvážení dávám 4*. 75%

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Nu, zajac, nu pogodi! Jeden z hodně mála animáčů, u kterých nejen vydržím, ale také mě i baví. 80%

Jurský park (1993)

Precizně zpracovaná a napětím nabitá Spielbergova pětihvězdičková záležitost. 90%

Kill Bill (2003)

Než vyjádřím své pocity, dovolte, abych podotknul, že moje hodnocení ovlivnila jistá doba nebo vzpomínky, které si spojuji s tímto filmem, a tak je dost dobře možné, že kdybych Kill Bill viděl jindy než kdy jsem ho viděl, hodnotil bych nejspíš hůře. Ale teď k filmu. Pomsta je pro mě jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější věc, a Quentin mi poskytl film o pomstě. To je první klad. Za druhé Uma Thurman. Ta byla jako vraždící Nevěsta vynikající. Příběh klasicky po tarantinovsku s množstvím krve a svéráznými scénami, přesně tak jak to mám (nejen) já rád. No a co ta hudba sakra? Ta k tomu filmu prostě padla jak ulitá! No a když k tomu přičtu, že režisér je můj oblíbenec, je z toho krásných 5*. 90%

Kill Bill 2 (2004)

Jsem lehce zklamán. Quentin asi všechnu akci zapomněl v první části a ve dvojce mi dost schází. Je tu několik hluchých míst, které (v jedničce mi ani nevadily, jeslti vůbec byly) mi vadí. Myslím že pokračování je až moc mírumilovné a filozofické, plné dialogů, ale teď mi nějak víc vadí. Takže je z toho sice ne nejhorší to určitě ne, ale na tarantinovské poměry horší film. Pro mě zatím nejslabší Tarantinův film. 80%

Komando (1985)

-Zbylo něco na nás?- -Jenom těla.- aneb tady je Schwarzeneggerovo. Osmdesátková klasika nabitá hláškami a přestřelkami. Film se na začátku rozjede a prakticky tu není hluchého místa, ale je vidět, že druhá polovina už ztrácí, mění se v jednu velkou střílečku a Arnieho one man show už je trochu přehnaná. Nicméně když to člověk vezme s nadhledem, skvěle se u Komanda pobaví. Já teda dávám 5* za nezničitelného Arnieho a skvělé hlášky. 90%

Kruh (2002)

Tak se přiznejte, kdo by se po shlédnutí odvážil podívat na tu videopásku, kdyby se mu dostala pod ruce? No sakra, takhle má vypadat psychologický horror! 95%