Dogville (2003)

Klasicky Von Trier, dalo by se na prvni pohled rici.. Ale chyba lavky!! Jina je jednak formalni stylizace dila, stejne tak vyvrcholeni filmu, ktere je tim nejmene ocekavanym, jakeho jsem se u Larse kdy dockal...

Samaritánka (2004)

Z toho mala, co jsem o Kima zatim videl, i me prijde Samaria asi tim nejslabsim. Tedy, neni to pro me takova pecka jako Pobrezni hlidka nebo Jaro, leto... Ale porad se jedna o film s tak silnou myslenkou, ze ho z hlavy jen tak nedostanete.

Román pro ženy (2004)

Misty celkem sranda, nicmene to, co jsem od toho cekal (jakousi ceskou verzi Deniku Bridgete Jonesove) jsem nedostal. Navic, obsadit do hlavni role nekoho, koho je potom nutno predabovat (navic hlasem, ktery mi ke Kanoczove moc nesedel) tez nelze nazvat stastnym krokem.

Battle Royale II: Requiem (2003)

Pokud bych mel nejak jednoduse shrnout rozdil mezi Battle Royale jednickou a dvojkou asi bych si vystacil se ctyrmi slovy - vice ideologie, mene psychologie. Coz muze byt pro nekoho dobre, pro nekoho ne.

Příběh žraloka (2004)

Velmi povedeny animak, ktery je, snad nejvic ze vsech, ktere jsem doposud videl, zalozeny na tom, ze konktretni herec dabuje konkretni postavu a na ruznych hratkach s jazykem anglickym. Proto vrele dopurucuje sehnat si verzi v originalnim zneni.

Ken Park (2002)

Kdyby se to nesnazilo bejt za kazdou cenu tolik kontroverzni, mohl z toho bejt celkem zajimavej "mladej" film.

Hannibal (2001)

Jak jsem po tom, co jsem na tento film cetl vsude mozne jen hanu, pristupoval k tomuto dilu ponekud skepticky, skoro tak moc se mi to libilo. Napr. Moore jako agentka Sterling neni vubec spatna (i kdyz, pravda, uplne jina nez kdysi Jodie Foster), a ty sokujici sceny na konci mi prisly opravdu sokujici a rozhodne ne na efekt. Proste se IMHO jedna o vic nez dustojne porkracovani filmove klasiky. I kdyz nutno uznat, ze o chloupek slabsi.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Super! Konecne, po dlouhy dobe, fakt dobrej serial pro celou rodinu.