Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Velke prekvapeni. Moc mile, nutno podotknout. Knihu povazuji za nejslabsi ze serie, film, po Cuaronove Vezni z Azkabanu, za druhy nejlepsi. Presto, ze film krome flashbacku a existence horcruxu / vitealu vlastne nic noveho a zasadniho nesdelujue, nenudil jsem se ani na okamzik. Abych tu nepel ody nad ruznymi slozkami filmu, vyberu si jednu - casting. Ono neni zas tak slozite do nejake role obsadit Alana Rickmana nebo Jima Broadbenta. U tech se pravdepodobnost vyborneho vykonu blizi jistote. Ale smekam pred vyberem detskych hercu pred temi +/- deseti lety. A vyzvednout musim jednoho - Toma Feltona (Draco Malfoy). Jak jsem jiz napsal, ve filmu se zas tak moc veci nestane. Vlastne je to "jen" jakysi "prolog k finale". A ja se na to finale ted moc tesim!

Contact High (2009)

Film viden v case odpolednim & stavu strizlivem, cemuz odpovida hodnoceni. Ale uz se tesim az to pustim na nejake party v case nocnim, to pak nejspis jeste jednu hvezdicku prihodim.

Terminator Salvation (2009)

Asi takhle: Ve srovnani s puvodnima dvema filmama to neobstoji. Ale jako akcni film dobry. Dokonce bych rekl sakra dobry. Nebejt toho konce ovsem. (ty ctyri hvezdy sou slaby ctyri hvezdy)

Star Trek (2009)

Pro me rozhodne nejlepsi Star Trek. Na puvodni parte mi vadilo, ze tam jedna postava vyrazne cnela nade vsemi (Spock). Tady to spis bylo o ruznorode parte. A uz se tesim na spickovani Spocka a Kirka v pristim dile. Necht se vydari!

Strážci - Watchmen (2009)

Filmu nemam co vytknout. Jenom bych si dovolil pripadnym divakum doporucit vypnout prijem zvuku na prvni polovinu zaverecnych titulku. Ac je hudba v celem filmu paradni (aby taky ne, Simon & Garfunkel, Leonard Cohen 2x, Philip Glass...), song od My Chemical Romance pusobi v tomto kontextu naprosto udesne. Snad jen pokud tvurci zamysleli dat divakovy poradnou ranu, povedlo se to.

Temný rytíř (2008)

Zatim videno jednou. A uz se tesim, az me to pohlti znovu. Nejednou...

Prosíme přetočte (2008)

Me sympatie v Gondryho stoupaji s kazdym filmem. Zadna masovka, avsak pro fanousky povinnost. Moc prijemna povinnost.

Bathory (2008)

Pokud bych film hodnotil vramci ceskoslovenske tvorby, nejspis by hvezda jeste pribyla.

Ivanovo dětství (1962)

Prvni Tarkovskeho celovecerni film je shodou okolnosti i prvnim filmem, ktery jsem od autora videl. Moc prijemne setkani, uz se tesim na dalsi.

Plačící pěst (2005)

Velmi problematicke hodnoceni. Film jsem chte nechte musel srovnat s Million Dollar Baby. MDB mi prislo jako o neco lepsi film, ale zas me nedostalo tak, jako Crying Fist, jehoz nejvetsi problem je jeho prilisna delka. Ale vypraveci schema, ktere bori klise obvykle u sportovnich filmu (zde nemame jednoho spatneho a jednoho dobreho, ale dva ruzne lidi, jejichz pripravu na zaverecny souboj po dobu celeho filmu sledujeme, a komu budeme fandit je ciste a jen na nas) me dostalo.