Duna (2021)

Asi bych to potřeboval vidět podruhý a než bude druhý díl, tak to jde hodnotit těžko. Sralo mě jak se to docela dost vleče a hudba. Ale jinak se jedná o jeden z nejlepších scifi co jsem viděl, asi někde na úrovni Interstellaru.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Vlastně nechápu, proč je tenhle seriál takovej hit. Nějakým způsobem se snaží upozornit na hrůzu kapitalismu, kde se dá koupit život za peníze a bohatí se nudí na tolik, že si vymyslí zvrhlou zábavu, a je to podáno stylem, že ten debil je ve finále samotný divák. Poměrně dost předvídatelné kam se to celé dostane, drobné překvapení na konec je taky myšlenka vybrakovaná z jiného filmu, ale se stejnou pointou. Btw. prakticky všechny postavy v ději až na výjimky jsou vlastně strašný kokoti. Asi nejsem cílovka.

Aladin (2019)

Sice si Aladina nepredstavuju jako typka z Bangalore a Jasmina v indickem podani obklopena Turky taky uplne nesedi, nicmene jako celek to prekvapilo. Vizualne dobre, Will excelentni, dejove klasika. Zafungoval i humor.

Zlomové okamžiky: 11. září a válka proti terorismu (2021) (seriál)

Po 20 letech velmi přínosný seriál shrnující histroii i kontext, který naposté většině lidí u nás naprosto uniká. Nemohu jinak než doporučit. Asi nejděsivější na tom všem nicméně zůstává, že na některých muslimských webech se toto recenzuje jako proamericky zaujatá blbost.... Ani po 20 letech utrpení na všech stranách není konec a zjevně za našeho života ani nebude.

Mortal Kombat (2021)

Kritiky musím dát za 3 protože to je bezduchá hovadina, ale zase tak špatný to ale nebylo. Opravdu hodně dobré je intro, zbytek filmu je už slabší a to hlavně kvůli hercům. Nejmíň špatná je Sonya a zbytek se dá řadit mezi špatné a hrozné. Na druhou stranu i ten bezduchý děj paradoxně pokračuje jinak než by člověk čekal, za což dávám plus. Za legrační způsoby ukončení boje je další hvězdička. A zbytek za  celkem koukatelnou choreografii boje. Tak uvidíme jestli bude další díl.

Black Widow (2021)

Black Widow možná hodnotím lépe než bych ji ohodnotil o nějaký ten rok zpět, čistě jen proto, že když je člověk v kině po roce, tak má z toho všeho jiný dojem. Bohužel film co se děje týče nic moc nepobral a trochu mi to připomínalo takové ty blbiny typu Punisher v TV. Scarlet jako vždy vypadá dobře, akce nebyla úplně špatná a párkrát za film zafungoval i humor. To je ale jinak bohužel všechno, jedná se o naprostou tuctovku, na kterou velmi rychle člověk zapomene a bude ho mnohem víc bavit ten popcorn než film samotný. Škoda.

Živí mrtví - Co přijde pak (2018) (epizoda)

Ne bohužel, tento zásadní a klíčový díl byl prostě blbý. Na druhou stranu je to pořád o parník rozumnější, než kapitola s Juniorem v předchozí serii. Je to za námi, a je to dobře. Ještě že tak.

Živí mrtví - Série 9 (2018) (série)

No opět se dá série rozpůlit na dvě části, o hvězdičku slabší hodnocení dávám jen kvůli těm dílům, než se stane ten skok a tvůrci udělají tlustou čáru za uplynulým dějem. Musím říct že změna seriálu hodně pomohla a ze všech úhlů pohledu se seriál vrátil do atraktivního spektra, kdy je zábava sledovat, co se na obrazovce děje. Postavám výrazně pomohl posun v psychologii a charakteru, ději zase naprosto špičková sebranka záporáků a svěží vítr do plachet navíc dává i duo Judith / Negan. Za odvahu se s postavami konečně nepárat dávám klobouk dolů a jsem zvědav na další serii, čichá čichám, že by mohla být za plný počet.

Po zániku Země (2013)

Taková bezduchá slátanina, kde nic nedává smysl. Putujeme z místa A do místa B, prožííváme vztah otce se synem a na pozadí se různě střídají zvířátka a přerostlé klíště. Akce je málo a má špatnou choreografii, Smith senior není dobrý scénárista a Smith junior není dobrý herec. Dvě hvězdičky dávám jenom za vizuální stránku a krátkou stopáž.

Živí mrtví - Série 8 (2017) (série)

Tahle serie se dá rozdělit velmi snadno na dvě poloviny. Před smrít jedné z hlavních postav a po ní. Zatímco první polovina je naprosto nudný sestřih bezduchých potyček a kecání korunované nejdebilnějším dílem vůbec, tak druhá polovina konečně začne trochu odsýpat, ubyde keců a přibude trochu akce. To je taky jediný důvod, proč si mě seriál ještě dokázal udržet pro pokračování v serii devět, protože v první polovině už to bylo opravdu na to hodit ručníkdo ringu. Bohužel se ale i tak dostáváme do situce, kdy se seriálneustále recykluje, popírá svoje vlastní přírodní zákony, z mrtvol se stává křoví a celé se to snaží stát na přihlouplé telenovele, kde se točí tři charakterové prototypy neustále dokola. Tajně doufám, že do toho smrádečku zavane čerstvý vítr, ale bohužel, v osmé serii se tak rozhodně nestalo.