Star Wars Povstalci - Rebel Assault (2017) (epizoda)

Lothal dobrodružství pokračuje. Velmi dobrá úvodní pasáž, kde zazáří Thrawni Hera, druhá polovina opět nic moc.

Star Wars Povstalci - Série 4 (2017) (série)

Celá serie se bohužel točí kole osvobození Lothalu a především nedokáže řádně vytěžit ty nejlepší prvky (které nepochází původně ze seriálu ale z jiných zdrojů). Mrtis Trinity, World between Worlds, Thrawn, všechno je to bohužel takové na vodě. Takže vlastně nejlepší díl, je ten, kde jedna z hlavních postav seriálu zemře, což je skutečným vyvrcholením této serie.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

To jste se tu s prominutím s těma hvězdičkama posrali ne? Já jsem teda hodně velkej fanoušek hvězdných válek a mám problém s 1-3 a tohle je strašný naprosto stejnou měrou, jen jiným způsobem. Začnu pozitivně: odkazy na původní postavy mi udělali radost a to jsem se toho děsil jak čert kříže; nemá to vlastně s původní trilogií nic společného (kdyby se změnili jména mohlo by to existovat samo o sobě); velmi pěkná práce se světlem navozovala stejnou atmosféru jako 4-6; moc pěkné letecké souboje a obecně technika; pořád se na plátně něco děje; BB8. A teď kritika: co to je kurva za děj, to má být rekapitulace starých epizod?; disney postavy pro teenage; Severus Snape; nejhorší světelný souboj v historii hvězdných válek; takovej nesmysl s ničením planet na světelný roky daleko si nedovolil ani Lucas (co je moc to je moc); přemejšlím nad tím jestli ta nová trilogie může skončit jinak než tak jak to jednoznačně napovídá dosavadní děj; po první větě prologu jsem se málem posral - jakýkoliv smysluplný napojení na Ep6 naprosto chybí. Tak po roce zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy, při opakovaném shlédnutí už ě totiž tolik nesere, že je to okopírovaná stará trilogie, neb nečekám nový děj. První promítání byla ale nepříjemná sprcha.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Moc se rozepisovat zatim nebudu, pockam na druhe shlednuti na blue-ray. Snad jen to, ze IX mela svuj osud predurceny po tom, jak Johnson v podstate vynegoval celou sagu a IX se s tim musela popasovat budto tim, ze v tom bude pokracovat nebo vyneguje Last Jedi. Pokud by me opravdu neco zajimalo tak je to to, jakym zpusobem si soudruh Johnson predstavoval, ze to po tom jeho filmu asi bude zakoncene.

Stážista (2015)

De Niro a Hathaway v teto romanticke komedii funguji celkem dobre, trochu problem je ale fakt, ze komedie neni zas az tak komedialni jak bych si pral a na druhou stranu jako drama o emancipovane zene to je hodne nasilne vymyvani mozku. Film tak funguje predevsim na rovine problematiky duchodoveho veku a souvisejici socializace a na sonde do dnesni generace Y. Spatne to ve vysledku neni ale dobre moc take ne.

S tebou mě baví svět (1982)

Tahle komedie ze života dospělých je kultem v českém prostředí. Má své nepochybné kouzlo a je i pravdivá, takže pokud máte s podobnými sitacemi zkušenosti, tak se zasmějete. V dětství se mi film líbil o něco víc, i když jsem pořádně nechápal o cojde, teď už nadšení opadlo. 65%

Stigmata (1999)

Tento film se mi hodnotí docela těžce. Nejedná se o čistokevný horor a má dost much, nicméně tematikou a mystičností se mi opravdu líbil. Herecké obsazení solidní, ale nikoli brilantní. Pro většinu diváků se bude jednat o průměrnou jednohubku, navíc budou film vnímat jinak křesťani a ateisti. Velmi povedéné jsou vize o mučení při stigmatech. Já dávám 70%. PS: tak ještě podle komentářů co tu čtu dodám že tento svitek skutečně existuje, přesně s těmito slovy, většina vědců jej historicky považuje za dobový, nicméně církev jej odmítá uznat... čili scénárista si moc nevymýšlel.

Stmívání (2008)

Nejsem cílovka, al přesto musím uznat že v tom filmu něco je, protože to jednoznačně ještě nebyl odpad. Herci průměr nebo hůř, scénář plný cukrové vaty, nelogičností a debilit. Na druhou stranu ta atmosféra lesů je fajn a kdyby ty dialogy o ničem nebyly tak neskutečně zdlouhavé (vážně do romatické scény použili bullet-time?), tak bych ke konci neusnul. A Bella by nemusela vypadat jako ten nejhorší vidlák. Když se zamyslím, tak vlastně Ashley Greene (holka jako lusk) a Peter Facinelli jsou jediné dvě normální postavy v tomhle filmu. Nicméně jsem stále ještě viděl podstatně horší filmy, takže pro mě dvě hvězdy.